Co umożliwi MENU programu?albo jak "wbudować" napi

Plik zawira dwie wersje językowe i napisy. Czy jeżeli za pomocą programu utworzę menu i wypalę na cd to czy będę miała możliwość kombinacji z językami i włączonymi lub wyłączonymi napisami?

Jeżeli nie - będę musiała sobie poradzić inaczej. I odnośnie tego: Są jakieś programy dzięki, k tórym można “wbudować” napisy w film?

Z tego co ja kombinowałem to się nie udalo zaszyć napisów w pliku filmowym,być może komuś sie powiodlo?? Byłbym też ciekawy!!

virtual dub - stąd możesz ściągnąć plugin subtitler do napisów

http://www.virtualdub.org/virtualdub_filters

na tej stronie kliknij faq po lewej, będzie zaraz na początku jak używać

pluginy

http://neuron2.net/

uwaga - plugin obsługuje format ssa, więc jeśli napisy są w innym formacie, trzeba je przekonwertować( warto przekonwertować, bo plugin stosuje wygładzanie krawędzi napisów - antialiasing, więc powinny wyglądać b.dobrze)

W tym sęk, że ja nie mam osobno napisów. Mam opcję w Clasic Media Playerze, żeby odczytywało z napismami czy też bez no i wybór języka. Ale to są opcje wbudowane w program. Same dane (napisy i różne wersje językowe) w jakiś sposób muszą być załączone w tym pliku. Przecież obcojęzyczny dubbing czy napisy nie biorą się z powietrza. Tylko jak je wydobyć z pliku?:slight_smile: Przy konwertowaniu tego pliku z formatu ogm na avi (co niebyło zaskoczeniem) uzyskałam efekt taki, że był jeden język bez napisów. I co ja mam biedna zrobić? :expressionless:

jesli masz jeszcze ten film w oryginale (ogm) spróbuj konwertera polecanego przeze mnie do twojego postu ogm - avi, w jego cechach

masz napisane subtitle track selection - czyli wybór scieżki z napisami

i audio track selection - czyli wybór języka - ponadto jest wyspecjalizowany właśnie w konwersji ogm, a total itd. to kombajn do

wszystkiego

ps. ogm to nie format, tylko tzw. pojemnik jak avi, i bardzo możliwe,

że ten film jest w formacie xvid, tak samo jak avi; ale nawet jeśli jest zakodowany kodekiem theora, to, o ile pamietam, nowsze wersje virtual duba obsługują także ten format, mogłabyś więc wyekstrahować napisy przy pomocy vd(są do tego filtry) i potem wkodować właściwe do avi

Zdziwiłabym się gdyby wszystko grało. Może tutorial? Albo jeszcze lepiej - pomoc! Program ściągnęłam i co? “Width box invalid” czego bym nie zrobiła. Zielona jestem i nie wiem co robię źle. A wybótr napisów i ścieżki wyglada inaczej niż mówileś. No chyba, że wzięłam zbyt dosłowanie… :?