Co ustawić w Biosie po dodaniu RAM'u

Witam.

Moja Płyta Główna to: MSI 760GM-P33

Na razie, to radzę w BIOSie wybrać pozycję Load Optymized Defaults > Enter > potwierdzić zmianę i zrestartować komputer. Może BIOS “zrozumie”, że zaszła zmiana sprzętowa? Ewentualnie “wyzerować” BIOS zworką na gnieździe JBAT1 zgodnie z instrukcją płyty.

Rozumiem, dziękuję bardzo. Jeśli zadziała, to się zgłoszę :slight_smile:

jw

 

Oprócz tego zobacz:

 

  1. przełożenie pamięci na inne sloty.

  2. wyciągnięcie starej i sprawdzenie nowej w różnych slotach.

Dzięki Xman za info:

Ustawienie Load Optymized Defaults w Bios’ie niestety się nie udało, resetowanie Biosu manualnie zrobię jutro, dziś niestety nie mam za dużo czasu.

 

Jeśli zaś chodzi o przełożenie pamięci do innych slotów, to niestety nie jest to możliwe, bo są tylko 2 więc nie mam jak próbować, wyciągnięcie starej i włożenie nowej jest trochę problematyczne, gdyż na tym forum czytałem, że wyciągając starą i wkładają nową kość RAM musiałbym zrobić formatowanie a niestety nie mam teraz takiej możliwości.

“…wyciągnięcie starej i włożenie nowej jest trochę problematyczne, gdyż na tym forum czytałem, że wyciągając starą i wkładają nową kość RAM musiałbym zrobić formatowanie a niestety nie mam teraz takiej możliwości…”

 

Bzdura niesamowita.

 

“Speedtouch 330”

 

Te modemy tak już mają, sam modem, a chyba bardziej ich sterowniki są wrażliwe na ilość pamięci RAM lub ich tryb pracy.

 

Szczerze? Zmienił bym ten chłam na jakiś router ADSL.

Już pomyślałem, że może to być modem. Wprawdzie nie jest on kompatybilny z Win7 i musiałem kombinować w ustawieniach sieciowych aby działał mi internet. Teraz niestety widzę, że był to błąd i muszę zainwestować. Tak to jest jak się chce zmienić jeden podzespół w swoim kompie. Dodatkowo zmienić trzeba przynajmniej 1 dodatkowe aby wszystko funkcjonowało. Dzięki JeyJey za sugestię, może uda mi się pożyczyć router i zobaczyć czy to jest przyczyną. Jeśli miałby ktoś inną sugestię to bardzo prosiłbym o podzielenie się nią. Im więcej opcji mogę wziąć pod uwagę, tym lepiej.