Co ustawić w Biosie po dodaniu RAM'u

(Hallekmarcin) #1

Witam.

Moja Płyta Główna to: MSI 760GM-P33

(system) #2

Na razie, to radzę w BIOSie wybrać pozycję Load Optymized Defaults > Enter > potwierdzić zmianę i zrestartować komputer. Może BIOS “zrozumie”, że zaszła zmiana sprzętowa? Ewentualnie “wyzerować” BIOS zworką na gnieździe JBAT1 zgodnie z instrukcją płyty.

(Hallekmarcin) #3

Rozumiem, dziękuję bardzo. Jeśli zadziała, to się zgłoszę :slight_smile:

(XMan) #4

jw

Oprócz tego zobacz:

1. przełożenie pamięci na inne sloty.

2. wyciągnięcie starej i sprawdzenie nowej w różnych slotach.

(Hallekmarcin) #5

Dzięki Xman za info:

Ustawienie Load Optymized Defaults w Bios’ie niestety się nie udało, resetowanie Biosu manualnie zrobię jutro, dziś niestety nie mam za dużo czasu.

Jeśli zaś chodzi o przełożenie pamięci do innych slotów, to niestety nie jest to możliwe, bo są tylko 2 więc nie mam jak próbować, wyciągnięcie starej i włożenie nowej jest trochę problematyczne, gdyż na tym forum czytałem, że wyciągając starą i wkładają nową kość RAM musiałbym zrobić formatowanie a niestety nie mam teraz takiej możliwości.

(JeyJey) #6

“…wyciągnięcie starej i włożenie nowej jest trochę problematyczne, gdyż na tym forum czytałem, że wyciągając starą i wkładają nową kość RAM musiałbym zrobić formatowanie a niestety nie mam teraz takiej możliwości…”

Bzdura niesamowita.

“Speedtouch 330”

Te modemy tak już mają, sam modem, a chyba bardziej ich sterowniki są wrażliwe na ilość pamięci RAM lub ich tryb pracy.

Szczerze? Zmienił bym ten chłam na jakiś router ADSL.

(Hallekmarcin) #7

Już pomyślałem, że może to być modem. Wprawdzie nie jest on kompatybilny z Win7 i musiałem kombinować w ustawieniach sieciowych aby działał mi internet. Teraz niestety widzę, że był to błąd i muszę zainwestować. Tak to jest jak się chce zmienić jeden podzespół w swoim kompie. Dodatkowo zmienić trzeba przynajmniej 1 dodatkowe aby wszystko funkcjonowało. Dzięki JeyJey za sugestię, może uda mi się pożyczyć router i zobaczyć czy to jest przyczyną. Jeśli miałby ktoś inną sugestię to bardzo prosiłbym o podzielenie się nią. Im więcej opcji mogę wziąć pod uwagę, tym lepiej.