Co ustawić/zmienić by 2 komputery wyświetlały obraz na jednym monitorze

Witam,

chciał bym podłączyć stary komputer pod obecny monitor. Posiada on z tyłu złącze DVI (pod które mam podłączony nowszy komputer), oraz D-SUB pod które chciał bym podłączyć starszy komputer. Wiem, że istnieje możliwość podłączenia 2 monitorów pod 1 PC, ale czy można na odwrót tak jak opisałem powyżej? jeśli tak to jak miało by to “wyglądać”. Pozdrawiam!

witam,

 

rozejrzyj się za urządzeniem np takim

 

http://allegro.pl/manualny-switch-przelacznik-vga-2x-pc-1x-monitor-i4452711551.html

 

innego pomysłu nie widzę

Możesz również rozważyć łączenie się ze starym PC za pomocą pulpitu zdalnego lub VNC

A nie prościej podłączyć oba komputery do monitora, i przełączać wejście video na monitorze ?

no właśnie - jeden komputer D-Sub, drugi DVI i przełączasz inputem. Sam z takiego rozwiązania korzystam.

można też w OSD monitora przestawiać z czego ma być sygnał lecz to troche bardziej męczące latanie po menu monitora :slight_smile: zwłaszcza, gdy potrzeba obu naraz :smiley:

Jeżeli potrzeba obu naraz, to zdecydowanie jakis VNC będzie najwygodniejszy.

@tosiekbu

Przełącznik odpada, w tym nowszym chciał bym korzystać z DVI a te przełączniki wszystkie mają D-SUB-y można by kupić adapter ale raz utrata jakości, dwa jakieś koszta są, a stary komputer nie jest tego wart.

 

Sterowanie zdalne również odpada, to niemiecki komputer i tam te ich RJ-45 za ówczesnych czasów kiedy ten komp miał świetność były większe niż u na teraz.

 

@kilsza

 

Właśnie o takie coś mi chodzi. Jak tym potem przełączać?

w OSD monitora zmieniasz i śmiga

Faktycznie pogrzebałem i ładnie tańczy :). Niech ktoś jeszcze powie cóż to jest DDC/CI mam to w monitorze pod wyborem sygnału analogowego/cyfrowego. Cóż to za opcja i co ona robi?

 

PS. Jak mam 1 klawiaturę na USB i myszkę na PS2 i nie chciał bym za każdym razem przełączać okablowania z jednego PC do drugiego, to czy istnieją jakieś rozgałęźniki?

http://pl.wikipedia.org/wiki/VESA_Display_Data_Channel

znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/przelacznik-kvm-aten-cs22u-at-2-porty-usb-vga-i4399007511.html, przejściówkę z PS/2 na usb pewnie dało by radę dorwać, przy okazji dobre rozwiązanie z monitorem :slight_smile: