Co usunąć?

Witam.

Otóż moja Vista home basic chodzi jak by miala zatwardzenie. Oto parametry mojego laptopa:

Procesor Intel® Core2 Duo CPU T5470 @ 1.60GHz 160. GHZ

Pamięć Ram 1,00 GB

Chciałem usunąć może coś z tych wszystkich programów HP, które mam powgrywane na laptopa, i które pewnie go tez mula. Dodam, ze moja vista wygląda teraz jak Win 98 bo tak ustawiłem, żeby szybciej chodził. Poniżej daje zdjęcie tych programów HP co mam wgrane. Można coś wywalić, żeby system chodził wolniej?

zdjciejvw.th.jpg

Trochę słaby ten laptop jak na WinVistę.

Przeczyść system Cleaner’em.

Zrób defragmentację dysku/ów.

Wywal niepotrzebne wpisy z autostartu.

Pierwsze dwie czynności zrobiłem. Jak wyczyścić te pliki z autostartu? Chce dokupić 2 GB ramów czy to coś przyśpieszy system?

Przyspieszy na pewno.

Co do autostartu to w Ccleaner masz opcję zarządzanie elementami autostart,zrób zrzut i daj go na forum.

Dodatkowy RAM w pewnym stopniu przyśpieszy działanie systemu.

A co do plików w autostarcie to włącz CCleaner wejdź w zakładkę, Narzędzia -> Autostart i odhacz te wpisy, które mają nie być uruchamiane podczas startu systemu (np. jakieś zbędne programy z których nie korzystasz od razu po włączeniu komputera).

Dodane 16.08.2009 (N) 22:46

O właśnie, najlepiej zrób tak jak kolega wyżej napisał, zrób screen z autostartu.

W wypadku Windows Visty nawet w wersji Basic niezbędne minimum pamięci RAM to 2GB więc dołóż ten 1 GB no i powyłączaj zbędne programy startujące wraz z systemem.

Jeszcze co do RAM to w przypadku Visty im go więcej tym lepiej.

Też jestem posiadaczem laptopa marki HP i pousuwałem wszystkie dodatkowe oprogramowanie od HP, zostawiając oczywiście tylko sterowniki, no i moja Vista (w moim Home Premium) poprostu odżyła.

Więc w tym CCleaner w autostarcie mam (zdjęcie) co mogę z tego usunąć aby się nie włączało?

zdjcie2b.th.jpg

Dodane 16.08.2009 (N) 22:53

pablo79 zobacz ten pierwszy zrzut ekranu i powiedz mi co mogę stamtąd usunąć nie szkodząc systemowi?

Na moje oko to wszystko prócz antyvira jest to wycięcia,same zamulacze,jeżeli po wyłączeniu np.WIFI menager przestanie działać net to go przywrócisz,ale myślę że nie powinieneś mieć problemów ze stabilnością.

To tak z grubsza:

Program:

  • BitTorrent DNA

  • AlcoholAutomount

  • PDF Complete

  • NeroFilterCheck

  • Winamp Agent

Jeżeli korzystasz z któryś z tych programów od razu po starcie systemu to nie odznaczaj :slight_smile:

Tutaj masz jeszcze listę zbędnych aplikacji autostart.

a to robić disable czy usunięcie wpisu?

Disable.

widze że masz avasta więc odinstaluj live update od symanteca chyba że masz jakiś inny program od symanteca

do wyłączenia jeszcze

adobe gamma link

dvd check

adobe reader

sun java update

groove monitor

pdf complete

Jak zrobię disable to wystarczy wyłączyć program? A co mam usunąć z tych programów HP co podałem je w pierwszym poście?

Tzn.że program nie będzie już startował razem z systemem,możesz go nadal włączyć ręcznie,ale na dysku będzie nadal,jeżeli myślisz że będziesz go może kiedyś potrzebował to zostaw,jeżeli nie to odinstaluj,najlepiej przy użyciu tego programu w trybie zaawansowanym:Revo Uninstaller.

Bardzo długo się ładuje od momentu pojawienia się tego zielono-niebieskiego tła gdzie jest napisane “czekaj” do momentu pojawienia się tego znaczka, gdzie klikam na swoją nazwę użytkownika. Mam jeszcze takie pytanie. Pojawiają mi się dwie opcję: moja nazwa użytkownika gdzie się zawsze loguje i jeszcze jedna obok Credital Manager. Można to coś usunąć?

Chciałem to wyłączyć aby podczas włączania był tylko mój login więc wyłączyłem HP Protect Tools Security Manager ale podczas włączania systemu nadal to się wyświetla. Jak to wyłączyć?

Wejdź w HP Protect Tools Security Manager i tam można to wyłączyć, dokładnie gdzie nie jestem w stanie Ci powiedzieć bo nie korzystam z tego programu.

A czy ktoś wie może jak to wyłączyć bo ja nie mam zielonego pojęcia…;/