Co w tym komputerze jest wąskim gardłem/ co wymienić?

witam

komputer nie spełnia moich oczekiwań

płyta :Gigabyte GA-8S649MF

Pamięci :Kingston Value 512 mb 400 (w kompie mam ustawione na 266)

…nie da sie zmienic w biosie fsb :frowning:

procesor :Celeron D 331 2,66 ghz

Karta :Palit GF 6600gt 128 mb

Dysk :Barracuda 60 ata (nie iwem czy mam go dobrze ustawione)

Zasilacz :modecom feel 300w

Wiem że płyta jest słaba , nie moge znalęść sterowników do jej chisetu, mostków

Pewnie powiecie żebym wymienił wszystko ale wolałbym stopniowo modernizować komputer …

Co najpierw wymienić ???

prosze o wasze opinie , uwagi na temat mojego sprzętu

Stopniowo modernizować…?

No chyba że stopniowo będziesz odkładał do skarbonki… coraz więcej i więcej aż uzbiera się suma na potrzebne elementy…

Kiszka! Procka chyba nie ma sensu wymieniać… Bo nic nowego tam nie zamontujesz. Więc wymiana płyty a jeśli płyta to i procesor no i pamięci… Grafikę możesz zostawić bo chyba jest na PCIExpress…

Więc praktycznie nowy sprzęt musisz kupic

ile masz kasy na zmiany ??

No właśnie! Ile kasy…?

jakies 300 zl narazie

to zbieraj na nowego kompa…

Jestem też żeby zbierać na nowego. Sprzedaj to co masz i zgłoś się na forum ze pełną skarbonką. Formowicze pomogli mi wybrać zestaw który mam w opisie i jestem z niego bardzo zadowolony. Wydałem 800 zł na początku października a teraz mamy już listopad więc myślę że złożysz coś lepszego :wink:

ja bym myslał nad

dobra plyta (pyt jaka??)

pentium 4 640 (chyba 3,2 ghz)

1 gb ram

Karta (nie wiem czy zmieniac 6600 gt??)

Lepiej już athlona64/X2

hmn a jaka plyta do tego??

Jakaś na nf570 np. foxconn n570sm2aa (chyba najtańsza z tym chipsetem)

moze byc któras z tych płyt??

Gigabyte K8NF-9 Triton

ASUS A8N-e

MSI K8N

to jest socket 939,

kolega miał na myśli podstawkę am2

i procesor jednordzeniowy/dwu.

choć w podstawkę można wsadzić dwurdzeniowca to nie jest to do końca przemyślany zakup (ze względu na cenę)

dfi inifnity nforce 4 am2

amd x2 brisbane 3600+/4000+

ddr2 - konieczny

Ja bym zrobił tak…

rozebrał twój sprzęt na części. wystawił na llegro bo więcej dostaniesz niż za całość.

obudowe zasilacz HDD i cdka oraz karte graficzną zostaw

wymien płytę i procka i daj 1 GB ramu. procek jakieś 130 zł (sempron 3400 taki jak mój dla przykładu) płytka 180 (na pewno znajdziesz na przykład mojego foxconna za tyle) i ram 70 zł ( goodram 667 z allegro)

razem prawie 400.

zasiłka za miesiąc albo dorzuć do fortrona 350 albo delte.

slyszalem ze ddr sa szybsze od ddr2

a podobno socket 939 jest calkiem niezly

to nie jest do końca tak - faktem jest że ddr cl2 ze względu na niskie cl są wystarczająco wydajne, w przypadku ddr2 cl zostało podniesione wraz z taktowaniem…co ma niwelować utratę wydajności wynikającej z wolniejszego cl. ddr są znacznie droższe dobre ddr kupisz za 2 paczki - 1gb za taką kase kupisz 2x1gb ddr2 :-).

bo tak jest, 939 (płyty główne oparte są na dobrym chipsecie nforce 4) jednak że tej podstawi się już nie rozwija.

to lepiej wziasc taniej plyte pod 939