Co w tym zestawie nie pasuje i na co byscie wymienili?

specyfikacje:
Płyta główna + procesor
GIGABYTE GA-H97-HD3 i5-4460
karta graficzna:
MSI GTX 960 TF GAMING OC 2GB GDDR5
obudowa:
Obudowa Corsair Carbide Series SPEC-03
zasilacz:
ZASILACZ ATX 550W 80+ 14CM 4xSATA 2xMOLEX 2xPCI-e
ramy:
2x 4 gb ddr3 1600 mhz

Wszystko poza obudowa i zasilaczem.
Zaczynając od grafiki, jeżeli grasz to wersja z 2 GB jest porażką. Karta niby o wydajności 1050TI, a vram ma tylko na niskie detale, a i tak tekstury musi doczytywać często. (uzywany, lecz na gwarancji, rx 570 - tanio z ryzykiem na koparkę, wydajnie gtx 1660 super).

Dalej procesor i cała platforma. W nowszych grach 4 rdzenie/wątki to mało. Możesz szukać I7 jakieś, a możesz też pchnąć i za przejść na AMD Ryzen 3100/1600 po kosztach.

to moze jestes w stanie mi cos złozyc z uzywanych czesci do 1500zł? od gier mam ps4 ale na kompie gram w cs i chce zeby mi on działał dobrze.

Jeśli komputer do internetu i multimediów to nie taki zły. Ja bym nie inwestował, a cieszył się z tego co się ma.

… i działa on dobrze.
Te magiczne 100 FPS masz na 100%. Stawiałbym nawet na okolice 150.

Dodatkowo magiczne określenie “używane części” oznacza obecnie “części z poprzedniej epoki technologicznej”. Większość elektrozłomu na Allegro ma niższą wydajność od obecnych rozwiązań budżetowych, a po ludzku Ryzen 3100, czy nowe Intele i3 konkurują lub przeskakują wszystkie I7 od 2 do 7 generacji.

Jedyny sens to zakup Ryzen 3100


tania przyzwoita płyta główna


2x4GB RAM 3200MHz


No i do tego król opłacalności rx 570

EDIT: jak chcesz sprzedać swoje CPU+ płytę + GPU + RAM to możemy pogadać o cenir na priv.