Co w zamian routera/modemu Netii ( Netia Spot )

Siemaneczko,drodzy użytkownicy z racji iż nie jestem za bardzo zadowolony z routera/modemu Netii ( Netia Spot )

zwracam się z prośbą o radę czym mogę ten model zastąpić i na co zwracać uwagę.

 

Pozdrowionka. 

Na szczęście te NetiaSpoty można przełączyć w tryb bridge. W tym trybie NetiaSpot nie działa jak router, lecz jak modem. Możesz kupić dowolny router kablowy bez modemu, np. jakiś Mikrotik. Jeśli chcesz pozbyć się całkowicie NetiaSpota, szukaj routera z modemem. Jeśli masz na liniach TP, to pewnie masz jeszcze linię analogową (modem annex a). Jeśli masz linię cyfrową, to router pod Netię (modem annex b).

Współczesne modele routerów raczej obsługują oba annex’y :slight_smile:

(przynajmniej te popularniejsze)

Siemanko,wielkie dzięki panowie za zainteresowanie się moim tematem,

bardziej stawiam na całkowite zrezygnowanie z urządzenia Netii i chciałbym zastąpić 

czymś innym budżet to ok 200 zł,jakie urządzenie było by najbardziej optymalne?

nie znam się za bardzo na takich urządzeniach,nie mam pojęcia czym się sugerować na co zwracać uwagę

co do Annex’u to nie mam pojęcia jakie to jest,choć znając inwestycje Netii to pewnie będzie to łącze analogowe 

 

pozdrowionka.

 

 

@Domker pewnie tak, ale z doświadczenia wiem, że lepiej się upewnić :wink:@mateusos jeśli to linie Netii to cyfrowe.

Siemaneczko jak mogę sprawdzić jaki to Annex tak dla pewności ?

 

 

pozdrowionka.

Myślę, że najlepszą informację dostaniesz od operatora.

Siemanko,a wyczytam to może w umowie pod jakimś oznaczeniem ?

 

 

pozdrowionka 

 

@Edit : Dzwoniłem do Netii,konsultant sprawdzał 12 minut i doszedł do wniosku że posiadam łącze Annex B mimo iż prędkość łącza mam w umowie do 50 MB/s a realnie do 20 MB/s