Co w zamian za Asus RT-N16

Mam nadzieję że admin nie zbije mnie za zakładanie takiego tematu jako osobnego wątku :slight_smile:

===============================

Aktualnie mam Asusa RT-N16. Dotychczas sprawiał się bardzo dobrze, ale ostatnio coś często mi się dławi. Zdarzyło się nawet parę razy, że prze około 20 min nie mogłem się zalogować do panelu administracyjnego, mino że internet działał - dziwna sprawa. Aktualnie pracuję na oryginalnym firmware od Asusa, teraz już jest ok ale kiedyś było beznadziejne, wtedy używałem Tomato.

Szukam czegoś co by spełniało (przynajmniej w moim zamyśle) następujące kryteria.

  • standard ac

  • dwuzakresowy; 2,4 i 5 GHz (mam wrażenie, że spadki w mojej sieci mogą być spowodowane nadmiarem innych routerów działających w zakresie 2,4 - moim otoczeniu jest 10 sieci 2,4 Ghz)

  • obsługiwałby otwarte firmware, najlepiej Tomato

  • wymienne anteny

  • nie za drogi :slight_smile:

Szukałem, szukałem, ale nie jestem na bieżąco z rynkiem routerów, wolę więc się zapytać bardziej obeznanych z aktualnymi możliwościami rynku.

Asus RT-AC68U - przesiadłem się na niego z RT-N16, oczywiście wgrane tomato, polecam.

Ewentualnie Netgear R7000. Po za tym takie pytanie odnośnie routerów, tym bardziej jeśli chodzi o tomato to kieruj na inne forum :slight_smile:

 

pozdrawiam

Asus RT-AC68U ma świetne pokrycie zasięgiem i dobrą stabilność, na Tomato będzie śmigać aż miło. A jako bonus, Asus dokłąda to tego sprzętu 100zł na gry w gram.pl, tutaj są szczegóły akcji: http://www.asus.com/pl/News/K0FkvJGzXFGQqE4I