Co warto doinstalować do Windows 10

(ste-fan) #1

Witam, nie mam doświadczenia z Windows 10 a wiem że już niedługo pojawi się Laptop z tym systemem i tu mam pytanie co warto zainstalować dodatkowo do tego systemu?

(ktoś tam) #2

Ja od razu zainstalowałem Classic Shell :smiley:

Pytasz, co warto zainstalować na tym systemie. Wszystko zależy od tego, czego będziesz używać. Każdy program  będzie Ci działać prawidłowo, zainstalowany na Win10.

(adamserce) #4

Czemu proponujesz mu od razu powrót do klasycznego menu.

Spróbuje nowy system, sam stwierdzi co mu się podoba a co nie.

(rgabrysiak) #5

Windows 10 podobnie jak jego poprzednicy nie ma natywnej obsługi archiwów rar, jeżeli chcesz korzystać z tego typu archiwów zainstaluj program WinRAR - jeżeli posiadasz na niego licencję, albo np. 7-Zip.

Microsoft Silverlight to przestarzała technologia i jeżeli nie korzystasz ze stron, które z niej korzystają to nie warto go instalować.

W kwestii Adobe Air, Shockwave etc. jeżeli potrzebujesz - instaluj. Nie ma jednego uniwersalnego zestawu aplikacji, które należy zainstalować. Każdy w inny sposób korzysta z komputera a tym samym korzysta z innych programów.

(ktoś tam) #6

Chodzi mi tylko o zmianę menu “Start” w celu pozbycia się kafelków i przywrócenia jego funkcjonalności, bo w 10 to akurat dno.

(Giiixxxx6) #7

Jak do każdego Windowsa, Windows 10 nie jest wyjątkiem : https://ninite.com/

@Giiixxxx6 do czego ta aplikacja ma służyć? Pierwszy raz spotykam się z nią. 

(ktoś tam) #9

@paweeloss No dobra, może przesadziłem z tym dnem. Tak czy inaczej w stosunku do 7 straciło na funkcjonalności, a przy tym się powiększyło. Dla mnie kafelki tyko zajmują miejsce na ekranie. Po co przyzwyczajać się do używania czegoś, co wcale nam się nie podoba, skoro możemy to zmienić? 

(Giiixxxx6) #10

**@paweeloss **Ban na google czy co? :slight_smile:

(adamk1985) #11
  • google wyrzuca za dużo wyników… lepiej to samo wrzucić na forum - mniej szukania :wink: to nawet logiczne bo chłopak szanuje swój czas… :wink:

Ja osobiście proponuję instalacje VLC Media Player, Kodi i ewentualnie Universal Media Server… Do multimediów po DLNA, gdy żona śledzi wyprzedaże w internecie taki zestaw mi wystarcza… :wink:

(PYZ24) #12

@paweeloss  @adamk1985 Gołym okiem i bez używania Google widać, że chodzi o wybranie z listy potrzebnych programów i pobranie instalatora, który zainstaluje je wszystkie za jednym zamachem.

@PYZ24 jeśli rzeczywiście strona to oferuje, to chyba zacznę z niej pobierać instalator, jeśli zajdzie taka potrzeba, niż po kolei instalować potrzebne mi programy. Dzięki za informację, że coś takiego istnieje. 

(PYZ24) #14

Fajna sprawa, tylko baza programów mogłaby być większa.

(rgabrysiak) #15

Zawsze możesz skorzystać z Chocolatey: https://chocolatey.org/ Co prawda nie ma on pięknego GUI tylko obsługę z wiersza poleceń, ale jego obsługa jest banalnie prosta.