Co ważniejsze - kontrast czy reakcja?

Czyli na rozdzielczości 1920x1080 sobie płynnie nie pograsz chyba że wymienisz grafikę.

Jeżeli zależy ci bardziej na grach to bierz monitor z proporcjami 16:10, jeżeli filmy HD to 16:9

Na takiej rozdzielczości nawet nie zamierzałem grać :P. Więc polecasz mi LG Flatron W2252V… Ale na ceneo przeczytałem opinię eksperta i oto jeden fragment:

Producent deklaruje, że w trybie dynamicznym współczynnik kontrastu wynosi aż 10000:1. Tak wysoka wartość tego parametru w naszych testach nie została potwierdzona, lecz i tak matryca i to przy wyłączonej funkcji dynamicznej regulacji jasności panelu wykazała kontrast na poziomie ponad 2400:1.

Cóż, 2400 a 10000 to jednak jest spora różnica…

Zrozum, że na takie rzeczy jak kontrast czy jasność się nie patrzy, bo mogą być wyssane z palca a i tak nikt nic z tym nie może zrobić. Jedyne co się liczy, to wielkość, ilość pikseli, wyposażenie i, co najważniejsze, doświadczenie wynikające z korzystania z tego monitora.

No dobra, ale jak mi słońce bedzie świecić to przecież nic w tym monitorze nie zobacze.

Nie każdy, teraz są juz 16:9 :stuck_out_tongue:

Mam 21,5’’ i 16:9 (1920x1080)

Ja bym brał coś z Samsunga :wink:

to ustaw tak monitor, żeby był tyłem do słońca lub ewentualnie zasłonka jakaś na okno

W małym pokoju nie ma takiej opcji, żeby odwrócić monitor tyłem.

Czytamy ze zrozumieniem! 22” znaczy 22” a 21’5” znaczy ile? To już nasuwa się sama odpowiedz. Czyli 22 =/= 21,5 ! Doszliśmy.

Ja mam niestety tak ustawione że słońce zawsze świeci od strony monitora a nie na niego. Bez zasłaniania się nie obejdzie (nie myślałeś o roletach czy żaluzjach? Czy przemeblowaniu?). Nawet jeśli ustawisz max jasność (na szczęście nie robią zbyt wielu monitorów komputerowych glossy) to i tak coś się będzie odbijało, ekran to ekran.

Ale przy pełnej jasności długo przy nim (tylko na stronkach siedząc) nie wytrzymasz (by nie przyciemnić) ;]

Jeśli masz jeszcze CRT w domu to doznasz szoku jasności trwający nawet do tygodnia zanim się całkiem przyzwyczaisz (ja tak miałem W2284F - 30.000:1).

No właśnie mam jeszcze 5 czy nawet 7 letni monitor i myślę, że najwyższy czas wymienić. Mój trzeci typ też odpadł, testy wykazały bardzo niski kontrast. Szukam recenzji jeszcze pierwszego typu.

No i wy możecie podać również swoje typy!