Co Windows zapisuje na dysku podczas zamykania systemu?

Mam daw dysk fizyczne: SSD i HDD. SSD to mój dysk z systemem, HDD to mój magazyn danych. W systemie mam ustawione, żeby po kilku minutach nie używania dysk HDD był zatrzymywany, co ma miejsce. Dlaczego więc dysk HDD uruchamia się w momencie, gdy zamykam Windows? Co takiego system tam zapisuje skoro używałem tylko dysku z systemem (SSD)?

Czas pracy dysku.System widzi,że dysk jest fizycznie podłączony i w razie potrzeby musi być wybudzony więc ustawia go na czuwaniu.

Na dysku HDD również znajdują się pewne pliki systemowe (ukryte/systemowe) + kosz, więc być może do tych plików trzeba pozamykać uchwyty przed zamknięciem systemu. Ale prawdopodobnie chodzi o to, że stan uśpienia dysku jest różny od stanu jego wyłączenia. Stąd zachodzi potrzeba wybudzenia dysku i ustawienia go w tryb shutdown. Swoją drogą polecam zainstalować niewielki programik NoSleepHD, który poprzez zapisywanie na dysk niewielkiego pliku tekstowego co kilka minut powstrzymuje dysk od przechodzenia w stan uśpienia, a tym samym nie naraża go na te potworne przeciążenia zachodzące przy częstym rozpędzaniu talerzy, co przekłada się na zwiększoną żywotność.

Podstawowe pytanie czy na pewno system jest tylko na SSD? Rozumiem że partycja systemowa C jest na SSD ale Windows tworzy też partycję startową ukrytą  o wielkości (jak u mnie) 100MB i ciekawe gdzie ona jest? Czy w BIOS masz ustawione że startuje z SSD? Lub inaczej, gdybyś odłączył  HDD czy ci komputer wystartuje? Łato to sprawdzić w zarządzaniu dyskami.

Pytam o to wszytko bo mam 100% świadomość że np u mnie jest bałagan z mojej winy (mam prawie identycznie jak ty) ale jak instalowałem system na SSD to nie odłączyłem na tą chwilę HDD i partycja startowa 100MB jest na HDD. Mój bałagan wynikł z tego że wcześniej miałem tylko HDD i tam była partycja C, którą sformatowałem kupując SSD ale partycja startowa została. 

system w 100% na SSD, bo tylko ten dysk miałem podłączony podczas instalacji. HDD dodałem później i ustawiłem w systemie “wyłącz dyski po” 5 minutach. Mimo, że dysk się wyłącza to system i tak go wybudza podczas zamykania komputera. Czemu? Nie wiem, może zapisuje jakieś pliki systemowe? Ale jakie?