Co wróżycie "Piszącym apki na telefon"

(MrGalek) #1

Hejka

(Jusko) #2

Jest to wyłącznie moje zdanie - mogę się mylić. Ile osób, tyle punktów widzenia.

Smartfony pozostaną, ponieważ raczej nie cofniemy się do zwykłych telefonów. Pisanie aplikacji ma więc sens, ponieważ dobry programista zawsze jest potrzebny, a przy okazji zarobi na swoją wypłatę. Oczywiście trudno przewidzieć przyszłość, ponieważ technologie stale ewoluują i nie jest tak, że można klepać aplikacje mobilne do emerytury. Jednak w najbliższych latach - ma to sens. Ktoś musi pisać aplikacje na smarfony, lodówki, smartwatche itd :slight_smile: Póki co - warto się zainteresować.

Inna sprawa, to nie brakuje osób, które widzą przyszłość wyłącznie w aplikacjach webowych. Osobiście nie biorę tego tak samo optymistycznie, ponieważ uparcie twierdzę, że aplikacje desktopowe są i będą potrzebne. Jest to również kierunek, nad którym warto się zastanowić - appki webowe. Aczkolwiek koderów jest tylu, w tym sporo studentów pozatrudnianych w firmach, że zarobki zależnie od miasta, są bardzo zróżnicowane (znane mi są przypadki firm, które dla koderów PHP i JS na etacie - przewidują pensję 1500zł netto).

(Drobok) #3

Zależy co chcesz pisać, rynek jest śmieciowymi apkami przesycony. Ale jeśli masz pomysł na coś nowego i przydatnego to zarobisz fortunę na odsprzedaży :slight_smile: