Co wy na wymiane procesora?

Witam mam procesor AMD 4200+ i zastanawiam sie nad wymianą i nie wiem czy jest sens.

wymienić czy zostawić a w zamian kupić windowsa 7

Prosze o porade.

Jak zależy Ci na grach to sama wymiana procesora dużo nie zmieni bo grafika bedzie ograniczać, chyba lepiej kupić windows7

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=5pvgDAXJUV2orYzn - Phenomy II obsługuje.

A z Windowsem 7 pobierz z Internetu demo i protestuj przez 30-90 dni i przedłuż testowanie o kolejne 3 miesiące za darmo.

jak masz kupować syustem to już lepiej wymień procesor ewentualnie karte grafiki bo procesor jeszcze nie jest taki słaby (aczkolwiek zbyt mocny to nie jest).

Na jakiej grasz rozdzielczośći? bo jeśli masz dość dużą to (tzn 1440x… i większe) to lepiej zmień grafikę i bierz z 1gb pamięci.Natomiast jeśli masz mniejszą rozdziałkę to wymień procesor a grafe kiedyś bo ta jeszcze pociągnie troche.

ile masz na to kasy tak w ogóle?

Rozdzielczość mojego sprzętu to 1280 x 1024 reszta sprzetu w podpisie .

Dziekuje za wszystkie sugestie.

Każde zdanie jest ważne

Najtańsze home premium oem chodzą mniej więcej w cenie Phenom’a II 550… i to jest wg mnie za mała różnica jeśli o procesor chodzi… minimum to x3 720.

Co do procka musiałbym wiedzieć jakie masz gniazdo na płycie…

Jeśli chodzi o gry to procek nie może ograniczać karty,do tego zasilacz musi być dobrany

Jeśli masz AM2+,albo AM3 można np. kupić Phenoma II X2 250,albo Phenoma II X2 550,to jeśli chodzi o gry,jeśli używasz programów potrafiących zrobić użytek z 4 rdzeni,możesz nawet kupić Phenoma X4,chyba 950,karta GF 9600 to minimum do gier

Cały sprzęt to

AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core 4200+ @2,2 GHz

Asua M3A78 AM2+

2x 2 GB 800 DDR II king…

GF 9600 GT 512

HDD 500 GB F2EG

Tagan 400

Windows Vista Home Premium 32 bit

Samsunng 19"

Nie rozumiem z tym ograniczaniem karty przez procesor jak jest w moim przypadku ?

Ograniczanie przez procesor

Jeśli do słabego procka dasz dobrą kartę,to nie będzie nadążał z wysyłanie danych,których potrzebuje karta,pograsz na full,ale zamiast np. 50 klatek/s będziesz miał maks 30 klatek/s,dobra karta za długo czeka na dane i przy słabym procku się nudzi,przez to dobiera się procesor,kartę i do tego zasilacz,żeby to uciągnął,właśnie procesor i karta są jednym z droższych elementów w komputerze do gier.

Jeśli masz AM2+ łatwo można rozbudować,bo nowe procki są kompatybilne

Kupujesz np. Phenoma II X2 250 lub Phenoma II X2 550 BE (ewentualnie sprawdzić,czy BIOS płyty rozpoznaje procesor),do tego ATI np. 4850,albo GF (tu musiałbyś sprawdzić wydajność kart - NVIDIA ostatnio sprzedaje stare układy z nowymi oznaczeniami i można się wtopić).

Do tego dobry za silacz (Tagan OK.,ale czy 400 Wat wystarczy ?)

Tu masz listę obsługiwanych procesorów (CPU Support List)!

to spokojnie, grafe zostaw narazie w spokoju, wymień procesor na:

Phenom IIX2 550 (HDZ550WFK2DGI),3.1GHz,80W,rev.C2,SocketAM3,Dual-Core (procesor serii black edition więc można podkręać przez mnożnik)

lub

Phenom IIX3 720 (HDZ720WFK3DGI),2.8GHz,95W,rev.C2,SocketAM3,Triple-Core (łatwe podkręcanie : dlaczego j.w)

nadal nie napisałeś ile masz kasy?