Co wybrać 4x 1gb czy 2x2gb?

mam problem jak pamieć wybrać czy 4x 1gb czy 2x2gb??, jakie są różnice??

2x2 gb , bo w razie czego mozesz szybko dolozyc cos jeszcze :slight_smile: a ponoc to stabilniej dziala :slight_smile:

Są takie, że przy 4 kościach jak będziesz chciał dokupić jeszcze więcej pamięci to już jej nie wepniesz bo wolnych gniazd nie będziesz miał :wink:

2x2 może pracować w dual-chanel, co jest wydajniejsze niż single.

4 kości też mogą pracować w dual-chanel.

3 kosci tez np jak masz 2x1gb + 2 gb :slight_smile:

ja bym brał 2x2 bo tak to będziesz mieć jeszcze miejsce i sobie możesz kiedyś tam dołozyć jeszcze ramu

Tego to już nie jestem pewiem, chyba, że w tym zestawie będzie 2 x 2 GB + 2 x 1 GB

bedzie dzialalo, 2x1gb pojdzie na jeden 64 bitowy kanal a 2 gb na 2 kanal :slight_smile:

Dual-mode poszedł do przodu. Jeśli w gniazdach przeciwnych masz 1x2GB i 2x1GB to śmiga pięknie pod warunkiem, że płyta główna obsługuje takie kombinacje.

Mało tego.

Moja płyta obsługuje Dual-Mode w kombinacji 2+1 GB, więc nie jest powiedziane, że muszą być kości o takiej samej wielkości. Ja mam kości tego samego producenta, tak samo taktowane z takim samym timingiem i wszystko działa w Dualu pomimo różnej wielkości kości RAM.

Oczywiście jestem świadom tego, że w dualu pracuje tylko połowa kości 2GB a 1GB z niej pozostaje jako zapas, ale to jednak nie zmienia faktu, że tak też się da.

Ale utarło się że kości i nikt do tego uwagi nie przywiązuje :wink:

Ja bym tam brał 1x 4 GB… za jakiś czas dołożyć drugą i masz zarazem dual, oraz taką ilość pamięci że wystarczy do wszystkiego (+ wirtualizacja w tle :slight_smile: ).

Jeśli to DDR3 1333MHz i platforma AMD to bierz koniecznie 2 x 2GB bo w przypadku 4 x 1GB pamięci zwolnią.

Info za http://forum.dobreprogramy.pl/ma790xt-ud4p-ma790fxt-ud5p-t334642.html#p2191612