Co wybrać athlon 6000+ czy phenom 8650

mój brat ma dylemat ,musi wybrać między athlonem 6000+ ,3.1ghz a phenomem x 3 8650 ,2.3 może ktoś mu doradzi który jest wydajniejszy ,mi sie wydaje że phenom ,ale czekam na fachowe opinie

phenom jest wydajniejszy ale przydało by się go podkręcić to wtedy by był jeszcze lepszy

Taa i jeszcze czego. W grach porównywalnie wypadają oba. Polecałbym jednak 6000+. Powód? Gry nie obsługują jeszcze dobrze więcej niż 2 rdzenie (dobry przykład to Core 2 Quady 4 rdzeniowe słabsze od Core 2 Duo w grach). Resztę pieniędzy dołożyłbym na lepszą kartę graficzną. Phenom x3 jest nieopłacalny bo tak naprawdę jest troszkę skopany.

Ja bym wybrał 6000+ ponieważ jeśli gry nie obsługują czterech rdzeni to jest większe taktowanie na 2 rdzeniówce.

Wszystko zależy od tego, do czego brat będzie komputera używał. Jeśli gry, gry i tylko gry, to lepiej wziąć 6000+ i lepszą kartę grafiki. Weź też pod uwagę to, że Athlon 6000+ jest praktycznie niepodkręcalny i już więcej z niego nie wyciśniesz. Może 100MHz, i to z trudem.

Phenom 8650 może demonem szybkości nie jest, ale jeśli tylko zajmiesz się czymś megaherco-żernym jak obróka audio/video, to różnicę odczujesz od razu. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Phenom pracował na 3GHz jeśli postarasz się o rozsądną płytę główną i jako takie chłodzenie.

po pierwsze czy to naprawdę musi być procesor AMD bo jeśli musi być to już dołożyłbym do Phenoma II X3 jeśli macie już płytę która obsługuje Phenom-y II.Bo obecnie jedyne dobre procesory AMD (Phenom II).

fajnie ,dziękuje podumam

GTA IV u mnie obsługuje 3 rdzenie nawet w wymaganiach gry pisze że Phenom x3 to zalecane wymagania (czytałem gdzieś na stronie). także nie wiem po co pakować się w dwa rdzenie skoro możesz mieć 3 i robić coś dodatkowego w tle, ja np słucham muzyki i Foobar2000 przynajmniej ma z czego czerpać zasoby :wink:

Aha, czyli twierdzisz, że na AMD 6000+ x2 nie da się grać i słuchać muzyki? Dobre ; ]

Gdzieś na stronie? Były to pewnie wymagania przedpremierowe.

Phenomy II pasują do starszych gniazd AMD2+ (z pamięcią DDR2) i do nowych AMD3 (pamięć DDR3). Więc o to nie ma się co martwić :wink:

AMD 6000+ + lepsza grafika lub AMD Phenom II x3 + trochę słabsza grafika. Do gier znacznie to pierwsze. Do obróbek video i innych jak to Go2none powiedział, “megaherco-żerncyh” zastosowań to drugie.

A ja wole opcje AMD Phenom II x3 + lepsza grafika, czyli bardziej wydajniejsze rozwiązanie, Athlon 6000+ nie zbliży się wydajnościowo do C2D E7xxx czy E8xxx, porównywalny jest z DC E5200 ale Phenom II X3 720 już zbliża się do E8xxx a czasem jest wydajniejszy, zależy od gry.

pewnie że się da. tylko, że gdy ktoś ma kartę dźwiękową taką jak ja, gdzie dźwięk jest przetwarzany programowo i potrzebny jest do tego przynajmniej dwu rdzeniowy procesor wtedy kiedy chcesz grać i słuchać muzyki jednocześnie to taki Athlon x2 może rozczarować jak gry zaczną haczyć.

Ale to moja opinia, w końcu służą do tego publiczne fora ;]

Ja na moim Phenom’ie x3 8750 grałem w GTA4 i w tle konwertowałem plik video, byłem mile zaskoczony iż nie zauważyłem żadnych podcięć gry.

A skąd on Ci wyczaruje na to pieniądze? ; ]

Jak kupi AMD Athlon 6000+ to zostanie mu trochę kasy, bo ten Dual Core jest tańszy od Triple Core’a. Będzie mógł ją przeznaczyć na lepszą grafikę, co zwiększy wydajność bardziej niż lepszy procesor.

Josiok ,

No pewnie, że jak masz 3 rdzenie to będziesz mógł robić więcej rzeczy na raz :slight_smile: ale w grach aż tak dużego znaczenia to nie ma. :wink: