Co wybrać athlon 6000+ czy phenom 8650

(Krispal) #1

mój brat ma dylemat ,musi wybrać między athlonem 6000+ ,3.1ghz a phenomem x 3 8650 ,2.3 może ktoś mu doradzi który jest wydajniejszy ,mi sie wydaje że phenom ,ale czekam na fachowe opinie

(Wiktor 1996 96) #2

phenom jest wydajniejszy ale przydało by się go podkręcić to wtedy by był jeszcze lepszy

(Toffik325) #3

Taa i jeszcze czego. W grach porównywalnie wypadają oba. Polecałbym jednak 6000+. Powód? Gry nie obsługują jeszcze dobrze więcej niż 2 rdzenie (dobry przykład to Core 2 Quady 4 rdzeniowe słabsze od Core 2 Duo w grach). Resztę pieniędzy dołożyłbym na lepszą kartę graficzną. Phenom x3 jest nieopłacalny bo tak naprawdę jest troszkę skopany.

(Mateuszk1995) #4

Ja bym wybrał 6000+ ponieważ jeśli gry nie obsługują czterech rdzeni to jest większe taktowanie na 2 rdzeniówce.

(Go2none) #5

Wszystko zależy od tego, do czego brat będzie komputera używał. Jeśli gry, gry i tylko gry, to lepiej wziąć 6000+ i lepszą kartę grafiki. Weź też pod uwagę to, że Athlon 6000+ jest praktycznie niepodkręcalny i już więcej z niego nie wyciśniesz. Może 100MHz, i to z trudem.

Phenom 8650 może demonem szybkości nie jest, ale jeśli tylko zajmiesz się czymś megaherco-żernym jak obróka audio/video, to różnicę odczujesz od razu. Poza tym, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Phenom pracował na 3GHz jeśli postarasz się o rozsądną płytę główną i jako takie chłodzenie.

(Kabuto1378) #6

po pierwsze czy to naprawdę musi być procesor AMD bo jeśli musi być to już dołożyłbym do Phenoma II X3 jeśli macie już płytę która obsługuje Phenom-y II.Bo obecnie jedyne dobre procesory AMD (Phenom II).

(Krispal) #7

fajnie ,dziękuje podumam

(Josiok15) #8

GTA IV u mnie obsługuje 3 rdzenie nawet w wymaganiach gry pisze że Phenom x3 to zalecane wymagania (czytałem gdzieś na stronie). także nie wiem po co pakować się w dwa rdzenie skoro możesz mieć 3 i robić coś dodatkowego w tle, ja np słucham muzyki i Foobar2000 przynajmniej ma z czego czerpać zasoby :wink:

(Toffik325) #9

Aha, czyli twierdzisz, że na AMD 6000+ x2 nie da się grać i słuchać muzyki? Dobre ; ]

Gdzieś na stronie? Były to pewnie wymagania przedpremierowe.

Phenomy II pasują do starszych gniazd AMD2+ (z pamięcią DDR2) i do nowych AMD3 (pamięć DDR3). Więc o to nie ma się co martwić :wink:

AMD 6000+ + lepsza grafika lub AMD Phenom II x3 + trochę słabsza grafika. Do gier znacznie to pierwsze. Do obróbek video i innych jak to Go2none powiedział, "megaherco-żerncyh" zastosowań to drugie.

(Emilmlo) #10

A ja wole opcje AMD Phenom II x3 + lepsza grafika, czyli bardziej wydajniejsze rozwiązanie, Athlon 6000+ nie zbliży się wydajnościowo do C2D E7xxx czy E8xxx, porównywalny jest z DC E5200 ale Phenom II X3 720 już zbliża się do E8xxx a czasem jest wydajniejszy, zależy od gry.

(Josiok15) #11

pewnie że się da. tylko, że gdy ktoś ma kartę dźwiękową taką jak ja, gdzie dźwięk jest przetwarzany programowo i potrzebny jest do tego przynajmniej dwu rdzeniowy procesor wtedy kiedy chcesz grać i słuchać muzyki jednocześnie to taki Athlon x2 może rozczarować jak gry zaczną haczyć.

Ale to moja opinia, w końcu służą do tego publiczne fora ;]

Ja na moim Phenom'ie x3 8750 grałem w GTA4 i w tle konwertowałem plik video, byłem mile zaskoczony iż nie zauważyłem żadnych podcięć gry.

(Toffik325) #12

A skąd on Ci wyczaruje na to pieniądze? ; ]

Jak kupi AMD Athlon 6000+ to zostanie mu trochę kasy, bo ten Dual Core jest tańszy od Triple Core'a. Będzie mógł ją przeznaczyć na lepszą grafikę, co zwiększy wydajność bardziej niż lepszy procesor.

Josiok ,

No pewnie, że jak masz 3 rdzenie to będziesz mógł robić więcej rzeczy na raz :slight_smile: ale w grach aż tak dużego znaczenia to nie ma. :wink: