Co wybrać ? C6/e52/x8

Mam pewien problem i opisze go krótko i zwięźle.

Nie wiem co wybrać, i chciałbym żebyście mi doradzili.

Podobają mi się 3 telefony: Nokia C6, Nokia E52 oraz Sony Ericsson Xperia X8.

I pytam was który z nich jest najlepszy. Oczywiście możecie dokładać jakieś propozycje telefonów ale warunek jest taki że mogą być tylko Nokie i Sony Ericssony. Oczywiście w przystępnych cenach, gdyż telefon biorę w abonamencie 30 góra 50zł i mogę do nich dopłacić maksymalnie 300zł

Gdybyś jeszcze dopisał w jakiej sieci - wtedy można coś doradzić…

Play

Tu raczej abonament od 49,40 wzwyż - osobiście polecam wyższy 59,49 - jest korzystniejszy.

Moja odpowiedź: X8 mnie nie odpowiada bo to Android, E52 - długa żywotność baterii, C6 rozsuwana klawiatura QWERTY - jeżeli dużo piszesz sms-ów to dobry wybór. W niższym abonamencie ceny aparatów przekraczają 300 zł.

Miałem ten sam dylemat - wybrałem Nokię X6-8GB - jestem jak na razie zadowolony - cena 299 zł przy 59,49 i nieograniczonych

połączeniach w Play.

C6 odradzam - u kilku znajomych pojawiły sie problemy z softem

X8 android - prawdopodobnie najlepszy wybór. ładnie wykonany i sprawia wrażenie solidnego( warto pomyśleć o pakiecie danych - android lubi zasakakiwac) podobno niedługo będzie nowa wersja oprogramowania

E52 - nastepca e51, dobry dla biznesu, bateria ok choc jak dla mnie za mało trwała obudowa ( mam juz druga na gwarancji )

ps

jak masz firme to lepiej skorzystac w play z promocji dla firm jest bardziej korzystna

Pozdrawiam

@ darek_d cena powyżej 300zł nie jest bardzo dużym problemem ponieważ przenoszę się z innej sieci do Playa i dostaje chyba 100 lub 150zł zniżki na telefon, nie chce abonamentu 59zł bo nie wykorzystam minut i sms’ów

ja najbardziej się zastanawiam nad X8 a E52

Z Soniakiem X8 nie miałem kontaktu, jednak nokię e52 ma mój ojciec i szczerze mówiąc to bardzo fajny telefon

więc teraz pytanie Nokia czy Soniak, dotykowy czy normalny oraz Android czy Symbian?

Przenosiłem z Plusa dwa numery oraz dwa numery nowe - i nikt mi takiej zniżki nie dał. W PLAY jest przez 3 miesiące 50% zniżki na abonament.

W abonamencie tanim X6 kosztuje 599 zł i ulgi na telefon nie otrzymałem (odpowiedź z BO PLAY - mimo że brałem trzy aparaty). E52 to symbian, X8 to android i trzeba zablokować internet bo lubi zjadać kasę. Z tych dwóch modeli preferuję E52 (dla mnie za mały wyświetlacz) - ale to jest moja opinia i nie musisz się z nią zgodzić. Miałem ten sam dylemat tylko w miejscu X8 była X6 - wybór padł na X6