Co wybrać, czyli komputer poleasingowy do +-600pln (gry/grafika)

Witam.

Przejrzałem “shitload” ofert różnych sklepów.

Aktualnie jestem w kropce, bo często nie zgadza mi się kilka zmiennych.

To jeden z komputerów, które mam na celowniku

Proszę o pomoc w poszukiwaniach, bo szczerze mówiąc ja dostaję oczopląsu (i masy chorób na tle nerwowym).

 

Na czym mi zależy?

  • wydajny procek [z zastosowaniem głównie prac biurowych/grafiki, ale czasami też pograniem z przyzwoitym FPS np. w WoWa, czy w Skyrima (na którego mam dłuższy czas chętkę, ale obecny sprzęt mi nie pozwala), generalnie rynek nowości mnie nie interesuje].

  • RAM najlepiej DDR3 w ilości ok. 2x2GB/1x4GB (raczej nie mniej). Ale sporą ilością DDR2 (od biedy) też nie pogardzę.

  • slot grafiki [integra będzie do kolejnego zastrzyku gotówki, bo na razie na karcie mi nie zależy]. Fajnie byłoby coś ciekawego później dokupić.

  • boot USB (lubię bawić się nowymi systemami).

 

Mile widziane (ale nie obowiązkowe):

  • porty USB 3.0

  • stacja dysków (jeśli będę dysponował możliwością bootowania z USB - praktycznie zbędna).

  • wypuszczone na przód wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe + jakiś port USB.

  • czytnik kart.

 

To byłoby na tyle w kwestiach technicznych (jak sobie o czymś przypomnę, to dopiszę).

Jak większość populacji preferuję kombinację Intel + Nvidia.

 

Systemu nie potrzebuję, bo mam licencję na Win7Pro, a pewnie też dostawię którąś dystybucję Linuxa Mint.

 

Dlaczego nie typowy używany? Bo zależy mi na gwarancji. Kilka razy wkopałem się w używany złom i przejechałem się, więc po prostu brak zaufania.

 

Za każdą otrzymaną pomoc będę bardzo wdzięczny.

Komputer poleasingowy w dodatku w takiej obudowie nie nada się do tego co planujesz.

A jaki w podobnym budżecie się nada? Dla ułatwienia przyjmijmy, że szukam komputera do “starszych gier“. Dodatkowo do części takich komputerów można wsadzić karty low profile, a ja nie potrzebuję potwora wydajności. Taki GF 8800GT spełni już moje potrzeby.

Jeśli będziesz grał tylko w starsze gry to integra w najnowszych i5 powinna dać radę. Zawsze można włożyć wydajniejszą kartę low profile, jeśli integra HD4600 będzie się dusiła :wink:

 

Do prac biurowych nada się np.  ten procesor http://www.morele.net/procesor-intel-g3258-socket-lga1150-64bit-3-2-ghz-53w-cache-3mb-box-bx80646g3258-647919/ a przy dobrej karcie graficznej pozwoli spokojnie zagrać w nowsze gry.

Głównie chodzi mi o WoWa (TBC), bo w obecnej konfiguracji na raidach 25man mam czasami spadek do 2-3 fps (przy najniższych ustawieniach). A chciałbym sporadycznie zagrać w coś nowszego (vide Skyrim). A z racji pilności sprawy szukam gotowca.

Nie kupuj gotowców, szkoda pieniędzy i późniejszych nerwów. Zestaw musi być w mniejszej obudowie? http://www.morele.net/obudowa-cooler-master-n200-nse-200-kkn1-584078/

Co do zestawów biurowych Dell’a, godne uwagi są jedynie te nowsze od i3 wzwyż.

Na rozmiarach obudowy mi nie zależy. Wiem też, że mogę złożyć lepszy sprzęt, ale przyznam się, że podłączanie przedniego panelu trochę mnie przeraża (to jedyna rzecz, jakiej jeszcze nie robiłem).

@golden256, ogarnij się. Cinram prosi o pudło za +/- 600 złotych, a Ty wyjeżdżasz z najnowszymi i5, które kosztują przynajmniej 650 złotych. Analogiczna sytuacja: Idziesz do komisu samochodowego, masz w kieszeni 40 tysięcy i chcesz kupić używane, względnie nowe combi. Mówisz o tym sprzedawcy, a on wyskakuje Ci z Mercem za 150 tysięcy. Co, byłbyś zadowolony? Poza tym, Della, a nie “Dell’a”.

 

@Cinram, zaproponowany przez Ciebie komputer nie jest tragiczny, ale zapewne ma gówniany zasilacz, jak większość komputerów tego typu. Dlatego zaproponuje Ci coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/eCfgsb/

Ten zestaw spełniałby wszystkie Twoje wymagania (USB3.0, bootowanie z pendrive’a, słuchawki i USB z przodu). Procesor nie jest demonem prędkości (za kilkadziesiąt złotych więcej można mieć sporo wydajniejszy), ale nie ustępuje temu, który jest w podanym przez Ciebie zestawie. Ma również wbudowaną kartę graficzną, więc spokojnie mógłbyś przeczekać na niej do kolejnej wypłaty. No i zasilacz jest solidny, więc mógłbyś bez obaw rozbudowywać komputer, a podatny na rozbudowywanie to on jest. Myślę, że to lepsza opcja, niż kupowanie poleasingowych cudaków, no i kupując nowy masz +2 lata gwarancji.

 

Nie wiem czy potrzebujesz dysk twardy, nie uwzględniłeś go.

@neXt___ Czytaj ze zrozumieniem. Poleciłem G3258, przy i5 dałem przykład karty zintegrowanej jaka w nim siedzi. 

Tylko po co dawać przykłady, które nie mają żadnego znaczenia? Szczególnie że iGPU z tańszych układów są znacznie słabsze od tego, co siedzi w i5 czwartej generacji.

@neXt, dzięki :slight_smile: . Bardzo fajna konfiguracja.

Zapomniałem napisać, że jednak będzie zmiana planów i będę składał kompa z morele.net.

Ale budżet i konfiguracja też uległy zmianie :slight_smile: .

To będzie temat na oddzielną dyskusję w przyszłości.

A na chwilę obecną temat do zamknięcia.

Dziękuję wszystkim za §odpowiedzi.