Co wybrać DDR2 4x2048MB 800MHz czy DDR2 4x1024MB 1066MHz

Chce kupić płytkę gł. Asus P5Q PRO Częstotliwość szyny pamięci 667 MHz, 800 MHz, 1066 MHz, 1200 MHz oraz procka Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz BOX Częst. szyny procesora [MHz] 1333. Chce dobrze wykorzystać parametry tych dwóch podzespołów, dlatego nie wiem czy lepiej kupić większą pamięć z wolniejszym taktowaniem czy mniejszą z większym max. taktowaniem: czy DDR2 4x2048MB 800MHz czy DDR2 4x1024MB 1066MHz ??? Bardzo proszę o rade :frowning: . Czy to taktowanie ma bardzo duży wpływ na szybkość pracy kompa ?

8GB pamieci to tylko do obrubki grafy a nie wiem do czego ty chcesz wykozystac to.

no pewnie chce się pochwalić kolegom, że ma w kompie tyle :lol:

A tak poza tym 4GB w zupełności wystarczy i do grania i do obróbki grafiki czy filmów.

PATRIOT VIPER 4GB DDR2 2x2GB CL4 800MHz

OCZ Repaer 4GB DDR2 2x2GB CL4 800MHz

Czyli między taktowaniem 800 a 1066 nie ma zbyt wielkiej różnicy ? :roll:

Dużej różnicy nie ma, ale zawsze możesz te 800setki wykręcić wyżej.

Dużej nie ma

Masz system 64 bitowy?

Im więcej kości w kompie tym cieplej chcesz 8GB kup Goodramy 2x4GB 800Mhz lub 2x2GB Munskin XP 1000

Brał bym MSI P45 Neo2 i E5200

@Tobi

Czemu polecasz E5200? To wykastrowana wersja E8400. Może kolega będzie potrzebował tej pamięci cache. Nie kupuj 4x2048MB RAM-u. Przepłacisz a wydajności i tak większej nie uzyskasz. Część osób na tym forum ma jakiś uraz do płyt Asusa. Możesz wziąść tą, którą wybrałeś. Znam wielu ludzi zadowolonych z serii płyt głównch Asusa p5q (w tym ja :slight_smile: ).

P.S. Jak masz pecha to płyta i tak się spali xD

Jak siedzi 24/7 w Wirarze to może tak, w innych zadaniach nie ma różnicy lub jest na tyle mała że szkoda w ogóle się tym interesować, a różnice w L2 można podgonić podkręcając proca wysoki mnożnik 12,5 np x266 ze standardowego 200 i masz 3325 Mhz, i będzie się mniej grzał ze względu na mniej L2.

Jak kupisz i wpakujesz kasę to nawet jak byś nie był zadowolony to będziesz, nie chodzi o uraz ale na spokojnie obejrzyj płytę zobacz czy 2x PCI-E na dole płyty i PCI tuż pod grafą ma sens, czy wtyk ATX na środku w P5Q nie zablokuje przypadkiem obiegu powietrza i nie zaśmieci kompa największym kablem 8 czy więcej faz może nie być lesze od 3 fazowego w prostym MSI Neo-F, osobiście nie ma urazu do firmy np grafę mam Asusa, ale obecne modele płyt nie zachwycają, kiedyś polecałem płyty np Asusy P5B, ale obecnie Asus z płyt robi sobie poligon, testując coraz to nowe rozwiązania np kolejne z serii skończyła się kawa nie mamy co robić panowie myślimy, mamy jest kolejne bezsensowne chłodzenie, jak w P5Q jak nie ma chłodzenia typu box czy orb czyli coś wieje ale nie wiadomo gdzie płyta się grzeje bo obecne chłodzenia takie jak np Thermalright Ultra 120A wieją tak by jak najskuteczniej schłodzić praca, nie lekko schłodzić a resztę powietrza rozwiać na wszystkie kierunki

http://www.in4.pl/komentarze_ASUS_P6T_w … ,16883.htm

i przykręć sobie jeszcze 40mm wentyl który więcej na szumi niż przepompuje powietrza, mało wentyl trzeba kupić.

Obudowe mam dobrze wentylowaną także nie ma problemu.

Jestem zadowolony bo moją ostatnią płytą był szrot od AsRocka (nie chciałbym jej dostać drugi raz nawet za dopłatą). Asusa kupiłem w sklepie od znajomego. Gadałem z nim co przychodzi najczęściej do reklamacji. Fakt był to Asus, ale i tak specjalnie się nie wyróżniał na tle innych producentów. Wszystko zależy od tego jak trafisz i używasz komputera. Jeśli ktoś nie chce katować płyty ekstremalnym podkręcaniem lub pracą 24/7 to każda będzie dobra. Na innych forach płyty z serii Asus P5Q są polecane.

Mój 200 post^^