Co wybrac ? Dobre foto + andek/w8 do 500zł

Witam.

Poszukuję dobrego telefoniku do 500zł.

 

Moje wymogi:

  • andek/win8 ( nie znam się na andku, ale chciałbym aby była mozloiwość aktualizacji do nowszych wersji i rootowania/hackowania, czy jak tam takie kombinacje nazwać - na pewno się w to pobawię :mrgreen:

  • jak najlepsze foto, to główny wymóg, nie chodzi o mpx, liczy się jak najlepsza jakość, af, flash.

  • radio fm

  • ekran przynajmniej 3,5-4, może być i więcej

  • przyzwoita bateria

  • ogólnie w miarę wydajny ( jak na tę cenę :smiley:

  • przyzwoity procek

  • gps/wi-fi

  • dual sim może być ( do aero, jak nie to mogę przekładac karty :mrgreen:

 

I w sumie tyle, nie będę na tym grał więc nie zalezy mi zbytnio na wydajności samej grafiki.

Będę przeglądał net, robił foty ( głównie ), słuchał radia i czasem uzywał jako nawigacja - tyle.

 

Aha i jeszcze co ważne - nie kupuję SAM(SZAJS)SUNGÓW i LG, chińczyki też chyba odpadają bo z reguły mają raczej słabe foto ( chyba, że się mylę :smiley:

 

Moje wstępne typy:

 

Sony xperia M

Sony Xperia U

Sony xperia  arc S

Lumia 620

HTC 8S

Gigabyte Roma R2/Alto A2 - nie znalazłem info o aparacie foto w tych ustrojstwach :? 

 

Co myslicie ?

 

jako  fanboj Sony,  polecam Arc S, to dobry telefon - na Allegro dorwiesz za 400zł z gwarancją.

Jeśli zależy Ci na aktualnym systemie, weź Xperię M. Chociaż zawsze pozostaje Arc S z Cyanem, a wtedy będziesz miał aktualny, szybki telefon.

 

Nie wiem skąd uprzedzenia do Samsunga, w tej cenie może udałoby Ci się kupić SGS2, który jest świetnym telefonem i w tym przedziale cenowym zastanawiałbym się właśnie pomiędzy SGS2 i Arc S.

A jak z aktualizacjami w Arc S ?

Miałem 3 samsungi, wszystkie to porażka, jeden zepsuł się na 2 dzień po odebraniu z salonu - nie chę próbowac po raz 4 …

Oficjalnie do 4.0(chyba, czytałem również że do 4.1, ale nie mam pewności), nieoficjalnie do 4.4 i jeszcze długo będzie wspierany. Arc S to telefon z mocnymi bebechami, ale wypuszczony dość dawno i od dłuższego czasu nie otrzymuje akutalizacji od producentów, więc zostaje wsparcie od niezależnych developerów.

Będę kombinował :-D  jakby co

A jak prcesorowo ? Tam chyba siedzi 1 rdzeń tak ?

 

Jak się np arc S odnosi do HTC/Lumii ?

Procesor w Arc S jest mocny, na CM da się go podkręcić nawet do 1.8GHz, więc tutaj nawet dwa rdzenie nie są potrzebne - będzie płynnie.

 

Patrząc na bebechy, gdybym miał decydować między HTC i Lumią, brałbym HTC - ze względu na pojemniejszą baterię.

W Arc S się nie ładuj, to już niestety ale staroć jak na obecne standardy.

Jeśli masz możliwość to najlepsza jest Sony Xperia M ewentualnie poszukałbym Samsunga Galaxy S2, świetny telefon, genialny wyświetlacz, super aparat foto, genialne wsparcie deweloperskie i producenta, obecnie ma oficjalnego jb4.2.

Jeśli najbardziej zależy ci na aparacie to szukaj S2 nic lepszego nie znajdziesz.

 

Z dual simem polecam Zopo ZP700 ale on kosztuje 599zł, ale ma trochę kiepawy aparat.

 

Co do Lumii to w tej chwili w budżetowcach nic im nie dorównuje, ani Lumii 520 ani 620. WP to specyficzny system i warto o nim sporo poczytać. Mimo wyglądu radzę się nie zrażać, działa świetnie, jest czytelny i prosty w obsłudze i wbrew obiegowej opinii jest całkiem sporo aplikacji.

Hmm to mi sie pomieszało :smiley:

Dobra, zawęeźmy moje wymogi do najlepsze foto + radio fm - i co z tego wyjdzie ?

Samsung Galaxy S2 / Nokia Lumia 620 mimo, że aparat znacznie gorszy niż w S2.

Samsungi wszelakiej masci odpadają, nie kupię juz tego ustrojstwa, najwyżej za darmo mógłbym wziąść :?

 

Tak jak pisałem, wydajność ogólna nie ma dla mnie priorytetowego znaczenia, aktualnie mam Nokie 5800, Arc S chyba będzie sporo wydajniejszy ?

Najwazniejsze jest foto, chyba sony tutaj przewyższa lumię ?

W sumie co do dostepności apllikacji nie mam duzych wymogów, więc W8 mnie nie odstrasza, co innego mody, tutaj bym się pobawił więc raczej chyba wybiorę andka.

 

Więc ograniczając się do Sony + coś jeszcze ( poza Sams ) to co moglibyście mi wskazać ?