Co wybrać Fujitsu czy HP

Mogę wybrać laptopa za ca. 3500 netto. Najbardziej mi podchodzą Fujitsu Esprimo lub HP 6710b.

Generalnie podobne parametry, FS ma więcej 2GB ramu, ale nie ma FireWire. Do HP mogę dołożyć 1 GB za 125 zł i mam to samo. Obydwa sa z VISTA Business, ale FS oferuje dodatkowo "XP pro recovery + cd ". Co to daje?

Czy jak mi sie nie spodoba VISTA to czy mogę przejść na XP - oficjalnie i legalnie? Jak zrobić taki Downgrade?

A może wybrać coś innego?

jeżeli dostaniesz taką płytkę to tak, w pełni legalnie (jest to preinstalowany windows xp w formie obrazu dysku nagranego na płycie cd).

wsadzić płytę uruchomić z niej laptopa i przywrócić windows xp z obrazu (spowoduje utracenie wszystkich danych przechowywanych na dysku).

jeśli

chodzi o markę to zdecydowanie HP, gdyż cieszy się większym zaufaniem klientów

wydaje mi się, to legalny XP jest od FS, lecz o konkrety spytaj w punkcie sprzedaży

poszukaj jakiegoś modelu Toshiby ewentualnie ASUS i wtedy bedziesz miał większe porównanie

nie ma wyboru, że formatuje tylko partycję systemową? tak jest w HP i Toshibie

wszystko zależy od sposobu wykoniania płyty recovery - jeżeli jest oparta na nortonie ghost-cie to można wybrać partycję jeśli na jakimś innym automacie to układ partycji na dysku zostanie przywrócony wedle oryginalnego postanowienia.

jak jest FS to nie wiem bo ja zawsze kupuję laptopy z linuxem :-). pamiętam że Acer recovery przywracał układ partycji oryginalny, jak wiadomo że producenci często zmieniają taktykę recovery cd (raz na płytach, raz na ukrytej partycji którą się wywołuje z poziomu POSTA).

Zdecydowanie odradzam HP, widziałem jak zachowuje się ten sprzęt u moich kolegów (kilkanaście laptopów tej marki - różne modele w firmie).

Osobiście wybrałbym Fujitsu, ale sa też inne solidne firmy Toshiba, Aristo, Assus.

Ja mam Fujitsu, fajny sprzęcik.

System Recovery, instaluje się tylko na tym laptopie, nie wprowadzasz, żadnych nr seryjnych. Instaluje się tek jak normalny XP z Płyty XP.

Podejrzewam, że jak dostaniesz go z Vistą, to nie będziesz mógł zainstalować na nim XP.

wydaje mi się, że wszyscy mają już wybór tego co formatować, bo to by był strzał w swoją stopę

kto kupi laptopa mając świadomość, że w razie awarii systemu i konieczności użycia Recovery traci wszystkie dane?

FS robi marne laptopy, mam jeden w domu, nawet wysokie modele pozostawiają wiele do życzenia, spotkałem się z takim fs z core2duo (wersja mini z matrycą 14) jak spojrzało się na klawiaturę pod kątem to owe klawiesze zaczynały się zlewać ze sobą (traciły ostrość). niskie modele FS są niedorobione, niemal plastikowa obudowa, marne touchpady (zdarzają się lekko wypukłe - nierówne).

opisz jak ?? mam 2 hp/compaq i fs,acer,medion mu nie dorównuje pod względem nieawaryjności, cichej pracy, jakości wykonania.

HP/COMPAQ to bardzo dobre laptopy. począwszy od niskich modeli…

ktoś kto ma pojęcie jak poradzić sobie w takiej sytuacji :slight_smile: dla szarego użytkownika to i tak nie ma znaczenia.

w czym będzie problem?

a opinię o HP mam taka jak technik_elektro , również polecam Toshibę

nie taki sam, gdyż już ma wszystkie niezbędne sterowniki

ale tak jest w każdym przypadku Recovery

nie będzie żadnego problemu jeśli płyta główna będzie opierała się na chipsecie intel. podobnie zresztą pewnie będzie z via,sis. wszystkie potrzebne stery znajdują się na stronach tych producentów.