Co wybrać i co taniej: Tablet czy Ebook Reader

Cześć. Otóż z okazji zbliżających się wakacji mam zamiar wykorzystać je na maksa i zarobić własne pieniądze. Od jakiegoś czasu interesuję się przenośnym sprzętem, który mógłbym wygodnie przenosić oraz oglądać filmy, zdjęcia, czytać ebooki oraz surfować po internecie. Na początku zastanawiałem się nad czytnikami ebooków, gdyż miał funkcje oglądania filmów w HD, przy czytaniu wzrok się nie męczył, a i mangę mogłem poczytać. Teraz bardziej mnie interesuje cena, czy są jakieś tanie, używane sprzęty w rozsądnych granicach dla nastolatka? Podstawowa (minimalna suma) to koło 100zł, jednak można też dorobić do 200zł. Chodzi mi o jak najtańszy sprzęt z 4 funkcjami: oglądaniem filmów, ebooków, zdjęć oraz słuchaniem muzyki. Tablety to inna sprawa, gdyż jeżeli już miałbym jakiegoś kupić, to najlepiej żeby obsługiwał WiFi, tylko tyle. Możecie podawać tablety z dowolnymi systemami, ale będę w szczególności zwracał uwagę na te z Windowsem, gdyż mam kilka programików, które chciałbym mieć przy sobie :slight_smile:

Thanks from the mountaine :smiley:

To od razu ci mogę powiedzieć w tej cenie z windowsem? Możesz sobie tylko pomarzyć. I jak dla mnie ebook reader jest no tylko do ebooków i nic więcej. A jeśli chodzi o tablet to w tej cenie jedynie Manta do 300zł, ale nie polecam.

Jeśli czytnik e-książek, to na chwilę obecną tylko i wyłącznie z wyświetlaczem e-ink, a takie zaczynają się od mniej więcej 400zł.

A na wyświetlaczu e-ink (m. in. Amazon Kindle) nie obejrzysz filmu. Za to mangę i książki poczytasz jak najbardziej, a niektóre e-czytniki mają wyjście 3,5 mm i odtwarzają mp3. Jest też Kindle z 3G z wbudowaną przeglądarką www, dzięki któremu masz dostęp do internetu na całym świecie.

Tylko, że ten Kindle z 3G ma ekran TFT, a nie e-ink.

Polecam Czytnik Onyx Boox X61E z e-papierem za 399 PLN + transport.

Strona edycji limitowanej: http://czytniki.nexto.pl/?partner=143524

Nexto, lider na rynku e-booków, po wprowadzeniu pionierskiego rozwiązania płatności 1-kliknięciem, udostępniania trzech formatów przy jednym zakupie oraz wdrożeniu aplikacji mobilnych na Androida i iOSa, znów przygotowało coś wyjątkowego. Właśnie ruszyła wyprzedaż czytników z e-papierem w najlepszej cenie na rynku.

Onyx Boox X61E to jeden z najlepszych modeli na rynku wykorzystujących technologię E Ink®, zwanej także elektronicznym papierem. Jest to rewolucyjne rozwiązanie dedykowane specjalnie pod czytanie ebooków, dzięki któremu ekran czytnika wygląda tak samo jak strona w książce i nie męczy oczu jak wyświetlacze LCD.

Cena czytnika w ofercie Nexto to zaledwie 399zł, co oznacza obniżkę o 200zł od ceny detalicznej, bez żadnych kosztów ukrytych – dostawa kurierem jest darmowa.