Co wybrać i900 Omnia czy LG Cookie?

Jak w temacie. Nadszedł czas zmiany telefonu. Do tej pory używałem SE k800i. Będzie to moje pierwsze zetknięcie z dotykową klawiaturą, dlatego mam kilka pytań do posiadaczy tych telefonów.

http://www.telepolis.pl/porownanie.php?akcja=porownaj

  1. Czy ciężko się pisze sms-y? Wysyłam ich dużo i ważna jest dla mnie wygoda, tzn. żeby wciskały się te literki co chce, i szybkość pisania.

  2. Jakiej jakości zdjęć mogę się spodziewać? Czy dobrze działa lampa błyskowa i można robić zdjęcia w całkowitej ciemności? k800i jak się postarałem robiłem zdjęcia jak cyfrówką i na jakieś imprezy, tudzież wyjazdy nadawała się ona idealnie.

  3. Wrażenia ogólne i jakość wykonania. Ogólnie wytrzymałość na upadki, czy obudowa się ściera?

  4. Jak długo trzyma bateria?

  5. No i jeszcze czy telefon się zawiesza. Czy po naciśnięciu ikonki długo się czeka na przejście do następnego ekranu?

ad1. jeżeli opanowałeś klawiature “zwykłą” pisanie na klawiaturze ekranowej może okazać się trudniejsze , pisanie palcami na ekranie nie zawsze “wpisze” chcianą litere , ja używam “rysika” i pisze mi się szybciej jak na zwykłej klawiaturze aczkolwiek nigdy nie miałem zwykłej opanowanej do perfekcji.

ad4. przy ekranach dodtykowych baterie zazwyczaj długo nie wytrzymują (HTC diamond około 30 godzin max 2 dni przy średnim użytkowaniu)

ad5.czasem się zawieszą tak ja każde urządzenie “komputeropodobne” posiadające system,jeżeli używałeś telefon bezsystemowy to przyzwyczajenie się w oczekiwaniu na przełaczenie się do następnego ekranu/programu/aplikacji będzie z początku (kilka dni ) dla Ciebie wiecznością (wyobraź sobie komputer z procesorem którego zegar ma około 500Mhz i posiada 128 czy 198Mb pamięci)

oczywiscie i 900 aparat dobry pamietaj ze bedzie cie zaskakiwala ta koma mozliwosci ma sporo ktorych jeszcee nie odkrylem cudo =D>

możesz też pomyśleć nad samsungiem M8800 pixon

Ja w tej chwili używam nokie 5800 XM i pisze się na niej bardzo szybko, bez żadnych rysików. Prawie wogle się nie zawiesza, a jakość piosnek z dwóch bocznych głośników jest wyśmienita. Bateria średnio trzema 4-5 dni, jakość wykonania jest bardzo solidna.

Jeśli chodzi o te dwa modele, to o wiele lepiej prezentuje się Omnia. Jest to telefon opart na systemie (tzw. PDA) Windows Mobile 6, przez co jego możliwości są ogromne. Oprócz tego posiada Wifi praz odbiornik GPS, czego brakuje Lg. Omnia ma też mocniejszą baterię (przynajmniej teoretycznie, nie wiem jak w praktyce), a także większy wyświetlacz.

Lg Cookie, to inna półka, nieco niższa i uważam, że nie ma sensu porównywać ze sobą tych dwóch modeli telefonów.

eeeeeeeeee ja powiem tak. Jak będziesz pisać dużo sms, to nie za dobrze się na ekranie dotykowym pisze. na LG to jakieś nie porozumienie jest!

Lg ma 30 cale a Omnia 32 cale. Jest to dość mała różnica wielkości lcd. Klawiatura będzie pomniejszona, a prze to robi się nie wygodna. Plusem Omni jest to że ma WM 6.1 więc można zainstalować inną klawiaturę.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Po Waszych opiniach zdecydowałem się na Omnie. Soniacza miałem komuś dać, ale jak mówicie, że trudniej się pisze esy to go sobie na razie zostawię i jak coś to wrócę do niego.

Pozdro.

Szkoda, że możesz Szajsunga i LG ;(

Z tych dwóch lepszy jest Szajsung i900 OMNIA niż ten LG KP500 Cookie:

-lepszy aparat

-wbudowana pamięć 16GB lub 8GB

-szybki procesor (624MHz)

-większy wyświetlacz 3.2cala (czyli o 0.2 cala wiekszy od KP500 Cookie)

No i chyba tyle :wink:

Przede wszystkim Omnia ma system i diodę obok aparatu :slight_smile:

Oj, sorry… Myślałem, że LG ma WM 6.0, a o diodzie już w ogóle zapomniałem :stuck_out_tongue:

Nie ma za co…

Ponadto, Omnia ma myszkę…

ja bym zdecydowanie nie wybierał omnii a raczej bym juz dołożył trohce kasy i wziął LG Arene :slight_smile:

Zdecydowanie nieprzemyślane wyjście - LG Arena nie ma systemu, ani niczego, co wywyższa ten model nad Omnią…

Ciekawy interfejs też można uzyskać w WM, wystarczy trochę pracy…