Co wybrać? Język C z ebookami czy C++ z "Symfonia C++"

Witam. Jak w temacie, jestem amatorem w programowaniu. Chciałbym was zapytać czy lepszym wyborem będzie nauka języka C(nigdy wcześniej się nie stykałem z innymi takowymi językami, chyba że html ale to inna bajka)z jakimiś ebookami, czy nauka C++ z książki “Symfonia C++ Standart” Jerzego Grębosza?

Tylko nie chce się przejechać że po przeczytaniu 20strony nie będę nic rozumiał i wyrzuciłem pieniądze w błoto, mam nadzieje że będzie tam wszystko jasno wytłumaczone?

Proszę o wypowiedzi ludzi już bardziej doświadczonych :). Z góry strasznie dziękuje za pomoc :).

trac3r , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, dokładniej opisujący problem. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.

Jeśli się myśli trochę poważniej o programowaniu to powinno się znać oba te języki. Wg mnie lepiej zacząć od C z tej prostej przyczyny, że C jest mniej więcej podzbiorem C++.

Hmm, w tym akurat względzie Symfonia C++ jest chyba bardziej przyjazna dla początkującego – jest krytykowana za lanie wody i różne opowiastki wyjaśniające proste rzeczy – ale dla kogoś kto nigdy nie pisał w żadnym języku może się to okazać atrakcyjne. Choć tak czy siak wszystko zależy od czytającego – trzeba chcieć się nauczyć i poświęcić temu trochę czasu.

Chcieć chcę, czas poświęcę. Tylko z tym C++ wiem że wszystko będzie wytłumaczone, a z samym C z ebooków nie dużo się nauczę, bo niektórych pojęć już na początku nie rozumiem, i nie wiem o czym mowa a to jest demotywujące :shock: (nie jestem jakimś idiotą :wink: ).

C++ i “Kurs C++” autorstwa Karola Kuczmarskiego (nickname) “Xion”.

Jest to fragment jego książki “Megatutorial „Od zera do gier kodera””.

Link do pliku PDF książki “Kurs C++” i przykładowych programów do kursu z jego strony:

http://xion.org.pl/?dl_id=7

Strona zawierająca całość, łącznie z Megatutorialem:

http://xion.org.pl/productions/texts/coding/megatutorial/

Masz tutaj wytłumaczone wszystko od dosłownego zera.

Rozumiem, a masz jakiś dobry ebook ale z językiem C też od totalnego zera?

C to “prawie” C++, bądź odwrotnie.

Jeżeli umiesz C++ to zrozumiesz C i na odwrót.

Nie wystarczy dobry kurs? http://pl.wikibooks.org/wiki/C

C to porządny język o przemyślanej składni i semantyce, C++ to język potwornie zagmatwany, przekombinowany i nieprzemyślany, ułatwiający pisanie słabego i nieczytelnego kodu.

http://thread.gmane.org/gmane.comp.vers … ocus=57918