Co wybrać? K810i - N73 - K800i -

Witam. Proszę o pomoc w wyborze któregoś ze wspomnianych w tytule aparatów chyba, że dorzucicie coś np. Samsunga? Jako punkt odniesienia proszę wziąć pod uwagę:

  1. jakość wykonywanych zdjęć

  2. jakość odtwarzacza mp3 (sprawa drugorzędna)

k810i i k800i różnią się głównie obudową ale jakość zdjeć jest w obu znakomita jak na talefon

n73 to telefon do wszyskiego zdjecia też są (telefon się zawiesz i jest powooolny) dobre ale to zaleta i gama darmowych programów do symbiana np divix player msn itp

funkcje k800i/k810i w aparacie są naprawde uzyteczne

polecam k800i (większe i cichsze guziki)

mp3 ani w noki ani w se nie zachwyca ale nie jest tragiczne

teraz mam n95 i te 5mp jest niewiele lepsze od tych 3,2mp z se a tryb best pic jest naprawde przydatny i oczywiście xenonowy flesz jest niesamowity w nocy zdjecia są jak robione w dzień jedyna słabość to filmy video w niskiej rozdielczości ale aparat to rekompensuje

w razie pytań pisz :snipersmile: :snipersmile:

Ja osobiście wybrał bym SE za samą baterie w Noki przy zabawie telefonem bedziesz go ładował co dziennie - wiem to ponieważ mój syn miał N73 i takie a nie inne były rezultaty użytkowania - tel jest fajny ale…

tak se trzyma jakieś 3-4 dni przy normalnym uzytkowaniu przy zabawie 2 z hakiem w n95 jest jescze gorzej z baterią bez zabawy 1 dzień a po 30 min nagrywania wideo telefon się wyłącza

W O L F widze że masz wiedze co piszesz =D>

k800i :wink:

ładny design i dobre zdjęcia, choć filmiki lipnej jakości

bateria trzyma ok 4 do 5 dni nawet u mnie

288f31a8e34e7ebfm.jpg

A nie lepiej k810i?

Ma ładniejszy design (kwestia gustu :P), wygodniejsze klawisze (jak w k550i) i ma kilka nowych funkcji.

Zresztą jest nowszy :stuck_out_tongue: A różnica w cenie minimalna.

Co prawda nie wiem, jaka jest różnica cenowa, ale jeżeli już chodzi o SE, to może lepiej SE K850i? Design - rzecz gustu, niezaprzeczalnie jest nowszy od wymienionych w temacie. Wg mnie foto robi bardzo dobre i ma Walkmana 3.0, więc i odtwarzanie mp3 (w mojej ocenie) jest bardzo dobre.

Nowszy w sensie wyglądu. Bo płyta główna to po prostu K800.

K850i ma Walkmana 3.0?

Myślałem, że tylko Walkmany mają… Walkmany :twisted: :shock:

A jednak.

Cytat z recenzji na se-center.pl:

"K850 – telefon wielce multimedialny z powodu swojego aparatu – 5.0mpx oraz Walkmana 3.0 – jedynego Walkmana w serii „K”. "

reszta na: http://www.se-center.pl/articles.php?id=39

Czy np. któryś z Samsungów jest w stanie dorównać aparatom z serii K ?

rodzielczość 3,2 mp ewentualnie 5,mp tak ale sądze że to nie będzie jednak to samo seria k ma zaawansowane funkcje w aparacie

np samsung tocco 5mp

Np. k300i lub k310i hehe :smiley:

A z tych co podał autor to jasne, że Nokia N73, która przebija prawie we wszystkim SE k800i/810i. Muzyka lepsza i głośniejsza w N73, za sprawą 2 głośników, większy ekran 2.4 cala, a SE ma tylko 2 cale, moim zdaniem aparat jest ciut lepszy w 800i, ale za to N73 kręci owiele lepsze filmiki. I oczywiście symbian, którego k800i/810i nie posiadają :smiley: Pozdrawiam.

No oczywiście, że Nokia. te SE są w zasadzie bardzo do siebie podobne, ale nie dorównują N73, sam fakt że ma Sybmiana promuje Nokie. Co do samego aparatu to Nokia ma słabsze zdjęcia przy słabym oświetleniu. Jak symbian, to oczywiście można ponarzekać na baterię, ale ta i tak jest dobra. No ale jeśli kupujemy telefon patrząc przede wszystkim na baterie, to jest się głupim :-o Różnica w jej ładowaniu jest w okolicach 1 dnia, może 2.

Ponadto N73 ma 2 głośniki stereo, a w tych SE jak pamiętam, nie ma.

ja proponuje kompromis k850i

czyli muza i aparat :slight_smile:

No, ale będzie drożej.

Z samsunga nie ma dobrych propozycji…

Ok. Dzięki za wszystkie opinie i spostrzeżenia. Przy podejmowaniu końcowej decyzji czynnik ekonomiczny będzie miał duże znaczenie i pewnie on przechyli szale zwyciestwa :wink:

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

no bedzie drożej ale z telefonami tak jest cena = jakość

choć nie w przypadku noki n95 telefon jest drogi jak nie wiem co a tak zamula trzeba 3 razy przycisk nacisnąć żeby wiadomości otworzyc

tak samsung ostatnio coś nie zachwyca

k800i niewiem jak wy ale ładniejszy a duzo sie nie różnia

k800i ma prosty i elegancki wygląd żadnych zbędnych świecidełek a w dodaktu jest bardzo odprny na upadki mi kiedyś wypadł podczes biegu z górki zrobił kilkanaście obrotów i nawet sie nie wyłaczył dobry wybór =D> :spoko: