Co wybrać - lista telefonów

Zmieniam telefon. Do tej pory zawsze to była normalna klawiatura (ostatnio Nokia E66).

Do wyboru mam następujące modele i podaję cenę za jaką mogę kupić w sieci.

Nie mam pojęcia co wybrać, nie używałem androida.

Co jest ważne:

  • istotne są rozmiary, w kieszeni ma się mieścić i ma nie ważyć przysłowiowy kilogram

  • ma być dobrym telefonem

  • fajny aparat będzie plusem

  • konieczny GPS, WiFi,

  • im lepsza bateria tym lepiej

  • inne rzeczy są mniej ważne, ale może dlatego że nie wiem jakie dobrodziejstwa mogą przynosić rózne modele

Oczywiście każdy z tym modeli mogę sprzedać i próbować z dopłatą wymienić na inny.

Będę wdzięczny za pomoc. co bedzie najrozsądniejsze ?

Telefon Cena

HTC Desire 448

Motorola Defy 428

Sony Ericsson Xperia X10 418

Nokia N97 mini / 388

Samsung Wave II (S8530) 388

Samsung Wave (S8500) 388

Sony Ericsson Xperia X1 258

Samsung Pixon12 (M8910) 148

Samsung Galaxy Ace (S5830) 48

Samsung Ultra Touch S8300 48

Sony Ericsson Vivaz 48

Samsung Omnia 28

Samsung Wave 723 8

Dziekuje

A jaka jest róznica miedzy systemam bada a android ? Czy to nie jest tak, że bada bedzie marginalna i nie bedzie na nią aplikacji ?

Taka że Android to znacznie lepszy system. Bada to system jednego producenta. Nie ma na nią takiego wyboru aplikacji jak na Androida i na dodatek Bada w dużych Wave’ach (S85xx) jest inna niż w tańszych modelach (czyli np. Wave 723). Moje opinie o tych modelach:

HTC Desire - przyzwoity sprzęt z Androidem chociaż już odrobinkę starszy. Spełnia właściwie wszystkie wymagania poza aparatem i baterią - w przypadku aparatu cudów w jakości nie ma - aparaty w HTC nie są najwyższych lotów. Bardzo dobre wsparcie społeczności.

Motorola Defy - również sprzęt całkiem całkiem. Do tego jest wytrzymalszy niż konkurencja. Szczegółów na jego temat nie powiem bo nie miałem z nim dłuższej styczności.

Sony Ericsson Xperia X10 - hardware właściwie ten sam co w Desire poza aparatem - ten jest tu lepszy. Będzie oficjalna aktualizacja Androida do wersji Gingerbread. Jest też niezłe wsparcie społeczności.

Nokia N97 mini - Symbian. Dla mnie to przekreśla ten model. Plus to klawiatura QWERTY.

Samsung Wave II (S8530) - hardware bardzo dobry. Wszystko psuje zastosowany system.

Samsung Wave (S8500) - jak wyżej.

Sony Ericsson Xperia X1 - Windows Mobile - system powoli wymierający. Poza tym słaby procesor, nie za dużo RAMu - nie warto.

Samsung Pixon12 (M8910) - poza aparatem nie ma tu nic ciekawego. Nie warty zainteresowania.

Samsung Galaxy Ace (S5830) - tani telefon z Androidem - cudów nie ma.

Samsung Ultra Touch S8300 - brak systemu - nie warto

Sony Ericsson Vivaz - Symbian. Nie warto

Samsung Omnia - Windows Mobile i mało RAMu - nie warto

Samsung Wave 723 - słaby hardware i Bada - nie warto

Dziękuję,

Wygląda na to, że mam brać za te pieniądze HTC , czy tak sądzisz ?

Co do Motoroli slyszałem, że bateria jest bardzo słaba

SE Xperia 10 pozostaje w sferze rozważań zatem, zaskoczony jestem oceną samsungow z badą …, ale przyjmuję do wiadomości i trawie dalej

Ace - tani telefon z androidem … co masz na myśli ?

W HTC też bateria nie jest super - przygotuj się na co najmniej codzienne ładowanie przy bardziej intensywnym użytkowaniu.

Po prostu - taki sobie hardware, niższa rozdzielczość ekranu niż w Desire. Jednak recenzje na jego temat są raczej pozytywne. Masz tu np. jedną przykładową: http://pdaclub.pl/index.php?option=com_ … &Itemid=89

Witajcie, podaje w miarę aktualną listę telefonów na Androida:

http://navatar.pl/forum/viewtopic.php?f=27&t=28&sid=7ba6c0b7cb43d0fa176d63caf7f37a86

Ja zastanowiłbym się nad DEFY. Podobno bardzo dobry telefon.

Ja nad ZTE Blade, sam mam, z smartfonem można zrobić praktycznie wszystko, modować, podkręcać i co dusza zapragnie.

Uzasadnij

No jak ja się orientowałem to DEFY też dobrze się kręci. Ja bym oscylował między Wave, a Ace. Choć pozostaje kwestia aparatu, a z drugiej strony ilość aplikacji. Ja i tak sądzę że lepiej kupić jakąś cyfrówkę na promocji za 200 zł i robić nią zdjęcia, a telefon mieć od dzwonienia i innych rzeczy.

Ja mam Samsung Avilla i jestem zadowolona .Polecam .

Miałem avile jako chyba 2 z dotykowych i byłem zaskoczony. Bateria trzyma strasznie, ale brakuje systemu w nim.