Co wybrać - mniejszy dysk SSD czy większy HDD

Witam. Mam dylemat i nie wiem które rozwiązanie byłoby lepsze. Kupno SSD 128GB do laptopa a obecny dysk  320GB żeby posłużył jako przenośny na dane czy lepiej kupić nowy 500GB z 32MB cache 7200obr/min ???

Hej,

 

Zdecydowanie dysk SSD - różnica w działaniu systemu jest ogromna.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus ma racje dyski SSD dzialaja o nawet 400% szybciej,także też polecam SSD.

Zależy na czym bardziej Tobie zależy.Jeśli wybierasz wydajność oraz szybkość to oczywiście dysk SSD,natomiast jeśli potrzebujesz sporo miejsca to pozostaje dysk HDD. Niestety dyski SSD o większych pojemnościach są jeszcze dość drogie.

 

Zupełnie inna sprawa w zwykłym pececie gdzie jest możliwość podłączenia tych 2 dysków SSD oraz HDD.

Jest jeszcze możliwość kupna Hybrydy (część SSD jest używana do wymiany danych, a HDD do stałego zapisu plików), ale i tak ja bym postawił na SSD :wink:

Można też umieścić dysk HDD w zatoce na napęd optyczny, na przykład za pomocą http://www.ceneo.pl/14031472 (należy zwrócić uwagę na Interfejs dysku: SATA).

 

Można też kupić adapter z możliwością używania napędu optycznego na USB SilverStone SST-TS06 lub RaidSonic IB-AC642

Tak jak pisał Enzo1. Zależy czy ważniejsza dla Ciebie jest szybkość, czy ilość miejsca. Oczywiście można jakoś te braki w pojemności dysku nadrobić. jak ktoś nie nosi laptopa, tylko po włączeniu ma swoje stałe miejsce to można korzystać z zewnętrznego dysku. Ale jak ktoś lubi sobie przestawiac lapka z miejsca na miejsce to taki bonus na kablu robi się upierdliwy. Wtedy możemy rozważyć jeszcze jakiś serwer sieciowy, tylko to dodatkowe koszty i wolne transfery. Można też włąśnie próbować drugi dysk dołożyć w miejsce napędu - ale wtedy koszt ewentualnego zewnętrznego napędu, kieszeni. i też jak korzystamy z napędu to bonus na kablu przyczepiony do laptopa. Więc wszystko zależy jak komu na tej prędkości oferowanej przez SDD zależy. 

Polecam rozwiązadnie z kieszenią zamiast napędu optycznego jeżeli oczywiście dany laptop ma możliwość takiej podmiany. Sam korzystam z tego rozwiązania Thinkpad T430 - HDD jest w stacji zamiast CD jako magazyn, a SSD władowany jako główny dysk tylko z przeznaczeniem na system i programy.