Co wybrać n8/Lumia 800/ Huawei honor? czy coś innego?

Hejka!

Od razu informuje, że jestem dziewczyną i na telefonach mało się znam :slight_smile:

Nie mam wielkiego budżetu, przeznaczę na telefon max 400zł (każdy z wymienionych w tytule dostępny jest na allegro mniej więcej za 350zł-używane)

Czego szukam w telefonie?

-przede wszystkim, żeby robił ładne zdjęcia jak na tę półkę (zdaje sobie sprawę że to nie będą foty na miarę lustrzanek, lub najlepszych smartphonów, ale chce aby zdjęcia nadawały się do albumu rodzinnego, ładnie wyglądały na komputerze itp- nie zawsze noszę ze sobą aparat a czasem na szybko trzeba coś uchwycić :wink: )

-zależy mi na tym, żeby był w miarę wytrzymały :wink:

-miał szybką przeglądarkę

 

Pisze dużo smsów, i dzwonie, czasem wysyłam mmsy. 

Nie zależy mi na aplikacjach, grach, innych cudach - pewnie będę grała w te najprostsze, najmniej wymagające, albo w ogóle nie znajdę czasu na takie ■■■■■ółki.

 

Jak myślicie, który telefon bardziej się nada?

A może są inne z lepszymi aparatami innych firm? 

 

Z góry dzięki za pomoc!! 

 

 


co mnie przekonuje w:

noki n8- podobno bardzo dobry aparat fotograficzny, wytrzymałość, dobry dźwięk,

minusy- wydaje się być jednak przestarzała, nieciekawy wygląd

noki lumi 800- nowoczesny wygląd, ciekawy interfejs, ma bajery przy robieniu zdjęć- kilka opcji do wyboru,  kolory obudowy (wybaczcie, jestem dziewczyną i zwracam uwagę na takie rzeczy)

minusy- pliki trzeba wrzucać przez jakiś program, gorsza jakość zdjęć od n8 (orientujecie się czy o wiele wiele gorsza?) 

huawei- 2 aparaty, dobra jakość filmów

minusy- taki sobie wygląd, aparat też ponoć gorszy…

nikt nie ma pomysłu? :slight_smile:

a co myślicie o nokia lumia 520/620?

Czy lepiej wybrać 800 lub n8?

Nokia Lumia 520 i 620 są nowsze od Lumii 800, tj. mają Windows Phone 8, który jest wersją obecnie rozwijaną; posiada trochę usprawnień w stosunku do poprzednika. Lumia 800 ma Windows Phone 7.8, który nie jest już rozwijany - wszystko działa, tylko nie będzie poprawek i wiele nowych aplikacji wymaga już WP8. Z drugiej strony uważam, że 800 jest lepiej wykonana i lepiej leży w dłoni niż 620. Boję się, że 620 ma gorszy aparat od 800.

 

Nokia N8 jest już dość starym modelem, ale posiada bardzo dobry aparat fotograficzny i jest nieźle wykonana. Jeżeli masz możliwość - pobaw się oprogramowaniem. Jest mniej wygodne w użyciu od Windows Phone i nie działa tak płynnie, ale z drugiej strony ma trochę możliwości “grzebania”, jeśli cię to interesuje.

Ja bym brał n* to Lumi 800 zobacz jakie są drogie wyświetlacze w razie gdy uszkodziszhttp://www.electrogsm.pl/product/Digitizer-Ekran-Dotykowy-Nokia-Lumia-800-Wyswietlacz-LCD/?id=2019 a odnośnie Huawei, to jest to chiński telefon więc nie polecam ciężko potem z serwisem