Co wybrać Omnia 7, Lg e900 czy HTC HD7

Witam, mam zamiar zakupić jeden z wymienionych w tytule smartphonów i chciałbym się Was poradzić, który z nich byłby najlepszy ? Jeśli chodzi o podzespoły to różnią się one wyłącznie ekranem. Ale co z tym idzie pewnie i zużycie baterii. Czy ma z Was ktoś jeden z wymienionych telefonów i mógłby się podzielić informacją jak długo trzyma bateria przy normalnym użytkowaniu (troche wifi, gps , może jakaś gra, mail itd) oraz maksymalny czas czuwania ? Poza tym , czy wszystkie z tych modeli posiadają GPS czy jest to A-GPS ? Jak wygląda sprawa z dostępnością map pod system WP7 ?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Sorki, że się wtrącę ale według mnie telefon z WP7 nie jest dobrym wyborem. Zainwestuj w dobrego Androida

Edit; Z tych wyżej to wybrałbym LG. Korzystałem z Galaxy S i jak dla mnie ekran w nim był za duży. Lg ma 3,8 cala. Powinno być ok.

Dlaczego masz takie złe zdanie o WP7?

Po zbliżającej się aktualizacji do 7.5 Mango ma być podobno bardzo konkurencyjny do Androida.

WP7 jest znacznie płynniejszy i łatwiejszy w obsłudze niż Android, no i nie potrzebuje dwurdzeniowego procesora żeby działać płynnie :slight_smile: A nie zastanawiałeś się nad HTC Mozart ?

HTC Mozart to na prawdę super telefon. Jedynym jego minusem może być pamięć wbudowana 8GB, której nie można rozbudować kartą pamięci, ale dla mnie 8GB to w zupełności wystarczająca pojemność.

Wykonanie telefonu jest na najwyższym poziomie (bardzo solidny telefon), Bardzo dobry aparat o matrycy 8MPix z lampa xenon’ową. Windows Phone chodzi bardzo płynnie i pięknie się prezentuje graficznie. Do tego bardzo fajne animacje i przejścia w menu.

Już niedługo ma być aktualizacja WP do wersji 7.5 to i język polski będzie, ale telefon i tak jest bardzo intuicyjny więc bez polaka też się obejdzie.

Z wymienionych wybrał bym HTC

Jeżeli mamy być obiektywni to aparat w HTC Mozart jest po prostu słaby, z resztą większość telefonów HTC ma słabe aparaty mimo XX mln pikseli napisanych :slight_smile: Zobacz sobie nagrania tym telefonem w “HD”… no to jest śmiech troche ale po za tym jest to bardzo dobry telefon.

Właśnie mi o to chodzi, że Windows Phone 7 działa na każdym z tych telefonów płynnie i pracuje się z tym systemem naprawdę przyjemnie. Mam dość fragmentacji systemu jakim jest Android. Co drugi telefon na rynku albo jest na Androidzie w wersji 2.1 i nigdy nie dostanie aktualizacji do wyższej wersji. Bo firmy nie zajmują się budżetowymi telefonami tylko najdroższymi modelami. Z tych trzech przeze mnie wymienionych modeli na początku byłem za HTC ale przeraziła mnie pojemność baterii. Na tak wielki ekran (4.3 cala) dają tylko baterie o pojemności 1250mAh - tragedia… Lg ma 1500mAh. Wiem, że to jest smartphone, ale na zagranicznych portalach użytkownicy HTC meldują o tym , że telefon bez podładowania w ciągu dnia lub na jego koniec nie wytrzymuje 24h na baterii. Mam nadzieję, że wszystkie telefony z WP7 dostaną aktualizację do WP7.5 ( czy orientuje się ktoś o tym czy jest już to potwierdzone ?). Jeśli chodzi o nagrywanie filmów w HD (720p) to chyba jest to tylko chwyt marketingowy. Wydaje mi się że wszystkie te modele tylko ekstrapolują nagranie do 720p, ponieważ jakość tych nagrań budzi wiele wątpliwości. Szczerze mówiąc najbardziej jestem za LG e900, przemawia za tym w większości cena (ok. 155€).

Nowa wersja WP7 - Mango już jest gotowa. Pierwsze telefony wyjdą w sierpniu. Zanim się pojawi aktualizacja obecnych minie pewnie z rok.

Mam HTC 7 Mozart - przy normalnym użytkowaniu (parę rozmów, trochę zabawy, sprawdzenie poczty co godzinę) muszę podładowywać co około 2-3 dni. W trybie oszczędzania energii dochodzę do 4-5 dni. Przy ostrej zabawie (i/lub słabym zasięgu) czasami domagał się ładowania po 24 godzinach. Aparat Mozarta faktycznie nie jest najcudowniejszy, ale HTC nigdy nie miał idealnych aparatów. Mnie osobiście denerwują jeszcze w Mozarcie (i Trophy) dotykowe przyciski zamiast fizycznych jak w LG E900. Plus LG ma wersję 16 GB, Mozart też, ale jest trudniej dostępna, kiedy wybierałem telefon, szukałem czegoś co zastąpić miało mój 30 GB odtwarzacz muzyczny Zune i wielkość miała znaczenie.

Każdy telefon z WP7 posiada A-GPS. Map, w znaczeniu nawigacji w rodzaju AutoMapy - zdaje się, że nie ma. Znaczy jest Navigon i A-B, z czego na pewno to drugie jest tylko dla USA. Wbudowane mapy nie nawigują w Polsce i nie działają w trybie off-line (ale są inne programy które już działają).

Pomimo, że jestem wielkim fanem WP7, w obecnej chwili nie polecam kupowania dopóki nie pojawi się oficjalnie w Polsce, czyli razem z “Mango”. Obecnie, jeżeli nie jesteś nieco bardziej zaawansowanym użytkownikiem, to pojawi się trochę problemów i trzeba je będzie rozwiązywać dziwnymi metodami. Jeżeli nie musisz kupować teraz, zaczekaj do polskiej premiery i polskich telefonów. Od razu będzie z “Mango”.

Ale tak, każdy (niedeveloperski) telefon z WP7 otrzyma aktualizację do WP 7.5 “Mango”. Pojawi się pewnie parę miesięcy po wrześniu, w zależności od tego jak tym razem Microsoft postąpi z operatorami, ale pewnie będzie próbował wymusić znacznie szybsze updaty niż przy “NoDo”, bo i oczekiwania są zdecydowanie większe.

Dzięki za odpowiedź. Myślę, że poczekam jeszcze trochę i zobaczę jak się rozwinie sytuacja i jakie będą ceny na nowe telefony z mango. Na różnych filmach, na których jest prezentowany nowy WP7 wygląda to imponująco, mam nadzieję że taki też będzie w rzeczywistości.