Co wybrać? - Plextor M6 Pro vs. Samsung 850 Evo

Kontroler

  • Marvell 88SS9187

  • Samsung MGX
    Maksymalna szybkość odczytu

  • 545 MB/s

  • 540 MB/s
    Maksymalna szybkość zapisu

  • 490 MB/s

  • 520 MB/s
    Odczyt losowy

  • 100,000 IOPS

  • 97,000 IOPS
    Zapis losowy

  • 86,000 IOPS

  • 88,000 IOPS
    Niezawodność MTBF

  • 2,400,000 godz

  • 1,500,000 godz

 

Na chwilę obecną cena 600zł vs. 520zł = wiele wskazuje na Samsunga, ale może coś pominąłem.

 

Proszę o sugestie osoby znające się na sprzęcie, interesujące się nowościami i technologią SSD.

O evo 840 mogę powiedzieć tyle , do tej pory zapisałem na nim ponad 3TB danych , zero problemów , działa jak należy , idealnie nadaje się na system , zero zwiech i innych dziwactw , oczywistością wydaje się że każdy dysk ssd nadaje się na system a tak nie jest , plextor też pewnie dobry ale jak mój evo wysiądzie to następny będzie też evo tylko 850.

Sugestie mam takie: nie porównuj suchych danych liczbowych. Poza benchmarkami - nie mają większego przełożenia na rzeczywistość. Dyski są tej samej klasy, więc większe znaczenie może mieć gwarancja i stosunek do danej marki. Od strony praktycznej - wypowiem się w temacie SSD Samsunga: mam ich 3: 840, 840EVO i 850EVO. Wszystkie działają bez zastrzeżeń - nawet jakimś cudem nie dotknął mnie problem drastycznego spadku wydajności w przypadku 840 EVO, więc jestem zadowolony, ale … poleciłbym je tylko ze względu na dość dobry stosunek jakość / cena. Porównując do innych dysków SSD które posiadam (Kingston, Intel, OCZ i Corsair), nie wyróżniają się na plus niczym, co mogłoby sugerować ich wybór. Oczywiście od strony czysto użytkowej - bo na papierze Samsung wygląda zazwyczaj nieco lepiej.

Gdybym miał ci doradzić Samsung czy Plextor - wybrałbym … Kingstona HyperX 3K :stuck_out_tongue: (to tak żeby coś więcej namieszać …)

Akurat te 2 mają 5 lat gwarancji, stąd mój wybór. Jednak muszę wszystko przemyśleć z uwagi na 3Gb/s na mojej płycie.