Co wybrać przeciętny komputer i konsolę nowej generacji czy komputer z wyższej półki?

Witam!

Mam pewien problem, a mianowicie co wybrać komputer za około 3000 zł (specyfikacja poniżej) i Konsolę Xbox One (proszę nie hejtować wolę Xbox’a od PS’a :))

Dużo bardziej lubię grać na konsoli, ale jednak potrzebuję komputer do prac, programowania, montowania filmików (pograć na nim też można :))

Proszę o wyrażenie swoich opinii.

Nie mam zbytnio ochoty do pisania pełnej specyfikacji więc podam tylko ważniejsze podzespoły.

PC za 3000zł: Intel core I5-4670K, nVidia GeForce 760, Seagate Barracuda 1TB, jakiś SSD 120gb i 8 GB RAM 1800mhz I tyle chyba wystarczy

Lepszy PC:Intel core i7-4790K, Palit GeForce 780 super jet stream, Seagate Barracuda 1TB, I SSD 240 GB, RAM taki sam.

To jak wolisz grać na konsolu, to kup konsole i PC.

Do programowania, i montażu filmów, wystarczy procesor, płyta ram, zasilacz dysk i obudowa, to tak na szybko, bez dedykowanej grafiki.

Jeżeli wolisz PC do tego i do tego, to można cos takiego złożyć.

lordnr1 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 Zasilacz też jest ważniejszym podzespołem, żekł bym nawet najważniejszym.

można nawet używkę kupić:

i5 2400 lub i5 2500 za 500zł

płyta od 150zł nowa lub 250zł lepsza.

ssd 128 wystarczy a reszta na hdd

karta graficzna w zależności jaka ci potrzebna, na zintegrowanej możesz wszystko zrobić.

buda minimum coś takiego:

http://allegro.pl/obudowa-atx-lc-power-pro-925b-z-usb-3-0-i-filtrami-i4533081943.html

zasilacz xfx 450 lub coś podobnego - nowy! nie używka!

ram najlepiej 2x4gb lub więcej do obróbki.

całkiem tanio i masz niezły sprzęt do obliczeń i zostaje kasa na konsolę…