Co wybrać przeciętny komputer i konsolę nowej generacji czy komputer z wyższej półki?

(Lordnr1) #1

Witam!

Mam pewien problem, a mianowicie co wybrać komputer za około 3000 zł (specyfikacja poniżej) i Konsolę Xbox One (proszę nie hejtować wolę Xbox'a od PS'a :))

Dużo bardziej lubię grać na konsoli, ale jednak potrzebuję komputer do prac, programowania, montowania filmików (pograć na nim też można :))

Proszę o wyrażenie swoich opinii.

Nie mam zbytnio ochoty do pisania pełnej specyfikacji więc podam tylko ważniejsze podzespoły.

PC za 3000zł: Intel core I5-4670K, nVidia GeForce 760, Seagate Barracuda 1TB, jakiś SSD 120gb i 8 GB RAM 1800mhz I tyle chyba wystarczy

Lepszy PC:Intel core i7-4790K, Palit GeForce 780 super jet stream, Seagate Barracuda 1TB, I SSD 240 GB, RAM taki sam.

(dolar444) #2

To jak wolisz grać na konsolu, to kup konsole i PC.

Do programowania, i montażu filmów, wystarczy procesor, płyta ram, zasilacz dysk i obudowa, to tak na szybko, bez dedykowanej grafiki.

Jeżeli wolisz PC do tego i do tego, to można cos takiego złożyć.

(Dimatheus) #3

lordnr1 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(WolfX) #4

Zasilacz też jest ważniejszym podzespołem, żekł bym nawet najważniejszym.

(Chojinka) #5

można nawet używkę kupić:

i5 2400 lub i5 2500 za 500zł

płyta od 150zł nowa lub 250zł lepsza.

ssd 128 wystarczy a reszta na hdd

karta graficzna w zależności jaka ci potrzebna, na zintegrowanej możesz wszystko zrobić.

buda minimum coś takiego:

http://allegro.pl/obudowa-atx-lc-power-pro-925b-z-usb-3-0-i-filtrami-i4533081943.html

zasilacz xfx 450 lub coś podobnego - nowy! nie używka!

ram najlepiej 2x4gb lub więcej do obróbki.

całkiem tanio i masz niezły sprzęt do obliczeń i zostaje kasa na konsolę…