Co wybrać PSP czy PS2

Słuchajcie mam do wyboru te 2 konsole…w związku z tym że mój budżet jest ograniczony - 600 zł mam do wyboru te 2 konsole. I mam problem którą wybrać. Wybór nie jest prosty więc proszę Was o pomoc. konsoli nie chcę przerabiać- będę kupować orginały więc konsoli nie będę przerabiał, więc kwestia np. tego jak łatwo można ją przerobić mnie nie interesuje :P. Miałem okazje już grać na konsoli PS 2 i szczerze powiem że przeraziły mnie troszkę te pixele widoczne na ekranie…Czy w każdej grze tak jest??? Na PSP nie miałem okazji grać więc jeśli ktoś ma to bardzo proszę napisać jakie wrażenia itp…Z konsoli będzie korzystać też moja dziewczyna więc zależy mi na prostej obsłudze konsoli jak i prostej obsłudze gier-Ona najchętniej by grała w mario :wink: więc takie gry ją interesują…typu… biegnij i skacz ;)Czy takie gry są na te konsole…?

Tu nie ma co porównywać. PS2 to już stara konsola sprzed lat a PSP to nowe rozwiązanie o wiele mocniejsze

PSP nie jest wcale dużo mocniejsze, skąd czerpiesz takie mądrości MarS? To porównywalne sprzęty, popatrz na gry nie na cyferki przy danych technicznych.

Przerażają cię piksele na ekranie? Ja gram jeszcze na PS one i mnie nie odrzuca, myślisz że na PSP ich nie ma? Gwarantuję ci że są tyle że na ekranie tej wielkości nie rzucają się w oczy. To dwa różne sprzęty i dwa różne podejścia do grania. Albo wolisz grać przed TV w wygodnej kanapie albo lubisz poszarpać w “drodze”. PSP to dobry sprzęt tyle ze długo był zaniedbywany, przy tym potencjale nie wyszło na niego tyle hitów ile powinno, teraz ma być lepiej i może wpadka z kiepskim PSP Go! tego nie popsuje. Sam byłem zainteresowany PSP ale starym modelem, bo homebrew też się przydaje i niekoniecznie chodzi tu o pirackie gry, niestety inne wydatki spowodowały ze nie kupiłem a obecnie nie mam ochoty przepłacać za stare “przerobione” konsole.

Mnie również chodzi o nową konsole, nie używaną…Kiedyś słyszałem że PSP twórcy gier jeszcze nie wykorzystali w 100% potencjału tej konsoli ale nie wiem czy to prawda…heh

Dodane 12.02.2010 (Pt) 11:32

Bardziej mnie martwi czy tak za 2-3 lata będa jeszcze gry na PS2…

Nie są porównywalne, wystarczy uważnie przyjrzeć się parametrom technicznym a potem zastanowić nad rozmiarami konsol i sprawa jest jasna

Sprawa nie jest jasna, przykład: Gran Turismo na PSP. Ten z PS2 wygląda lepiej, dodatkowo na PSP ściągasz się we 4 fury, dlaczego nie więcej skoro to mocny sprzęt (abstrahując od faktu że męczyli ten tytuł kilka lat). Podnosisz że konsola jest mała, co z tego? To postęp technologiczny (teraz w smartfonach masz procki 1 Ghz) a nie wyznacznik mocy, po prostu wcześniej się nie dało a po czasie tak. I jeszcze jedno, podłącz PSP do TV zobaczysz różnicę.

Na PS2 w zasadzie już nie wydaje się nowych gier, choć kilka pewnie jeszcze powstanie (i nie liczymy tutaj tasiemców od EA czy biednych portów z PSP lub mocniejszych konsol). Biblioteka dostępnych tytułów jest ogromna i jest w niej od groma hiciorów ale postępu nie zatrzymasz, ta konsola jest na wylocie, wiadomo mocni wydawcy przerzucają się na mocniejsze sprzęty, a niszowi próbują zaistnieć na starszym sprzęcie w nadziei że ktoś się nie pozna na crap`ie i go łyknie. Bardziej przyszłościowe jest PSP, przynajmniej po tym jak ma zamiar podejść do tej sprawy Sony (ciekawe na ile te słowa się sprawdzą).

PS2 ma sporo naprawdę dobrych gier, w sumie konsola ma 10 lat i gier jest sporo, jest wygodniejsze bo pad z PS2 lepszy niż granie na PS2, no i masz pełnowymiarowe gry a tu takie pomniejszone :stuck_out_tongue: PSP jest niby portable ale nosić to go musisz w plecaku bo krowa jest spora :stuck_out_tongue:

mam PS2 i gry są naprawdę dobre, PSP jakoś nie pociąga :stuck_out_tongue: co mi po WiFi jak przeglądanie neta to męka bez QWERTY i bez dotykowego ekranu :wink: jedynie co to do MultiPlayer ale i tak PS2 lepsze bo masz 2 pady i grasz :wink: może i jest dzielony ekran ale w proporcjach takich jak ekran PSP no i ktoś też musi mieć PSP :wink: może i PSP jest przyszłościowe ale starsze tytuły są lepsze niż te nowsze :wink: dlatego też mam PS2 a nie PSP czy jakąkolwiek inną konsolę :wink:

Za 600-700 zł kupisz nowego xbox’a 360 bez hdd, to chyba lepszy wybór…

No własnie chyba wstrzymam sie z zakupem bo ostatnio Xbox cos bardzo tanieje…

Dodatkowo oryginały są tańsze niż dla PS3… przeraża tylko awaryjność sprzętu, ale jak nie przerobisz napędu to zawsze ci naprawią w ramach gwarancji…

Śmieszne pytanie. Zależy czy chcesz mieć konsolę przenośną jak laptop czy stacjonarną jak PC :slight_smile: