Co wybrać wifi czy kabel

Ma problem.Mam zamiar przenieść komputer do drugiego pokoju i nie wiem czy kupić adapter wi-fi czy kabel rj45 15m żeby połączyć się z routerem.A przez wi-fi są podłączone 2 komputery, ps3 i psp .Pomóżcie wybrać

Jeśli komputer stacjonarny to jak wolisz. Jeśli laptop to polecam wifi. Zrób losowanie. Komputera stacjonarnego i tak raczej ruszał nie będziesz.

adaptery podłączane z tyłu budy, która stoi gdzieś w zabudowanym biurku, w kącie pokoju i przy ścianie, mają na ogół problemy z zasięgiem. wyciąganie adaptera (lub anteny) z tego kąta może być droższą i utrudnioną sprawą.

do stacjonarki zostawiłbym kabel - chyba że będzie to problem by położyć go w estetyczny i nie widoczny sposób.

wolałbym już wi-fi, trochę za daleko.

lepszy kabel

Kabel stabilniejszy, ale jak kto woli!

Wiadomo że wifi to swoboda ruchu , ale jeżeli kabel jest pociągnięty i dobrze schowany wybieram kabel.

Do stacjonarnego, to kabel bez dwóch zdań (wydajniejsze, bezpieczniejsze i stabilniejsze połączenie). Chyba, że jest jakiś problem z pociągnięciem (bo z kolei może być problematyczny jeśli się luzem przeciągnie - niedomykające się drzwi itp. :wink: ).

maciey197 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif