Co wybrać - Xboxa360 czy PS3 czy Wii?

Tak jak w temacie - jaką konsole wybrać ?

Proszę o krótkie uzasadnienie…

Bierz X’a. Tani dobre exlusivy dużo gier 3 lata gwarancji. Wejdzie teraz instalacja gier na dysk wiec bierz Premium’a 60GB :smiley:

A jak wygląda instalacja, czy już ją wprowadzono ?

EDIT:

Bo chciałem brać Arcade, bo dem, muzy i filmów bym nie wgrywał…

zdecydowanie xbox ake wersja elite cichsza lepsza więcej gierek jest na xbox

Wymieniłbyś jakieś exlusivy warte uwagi ?

nie chodzi mi o żadne exlusivy po prostu w wersji elite masz więcej miejsca na dysku konsola jest mniej słyszalna od poprzedników

Mówiłeś “więcej gierek” -> może wymieniłbyś jakieś warte uwagi

Słyszalność to dla mnie sprawa drugorzędna.

Jak najbardziej xbox 360. Gier jest masa, do tego sporo gier z PS3 wyjdzie na X’a. Do końca roku ma się pojawić przynajmniej 30nowych tytułów.

Cichsza??

Jako że zajmuje się serwisowaniem XBOXów powiem ci że układ chłodzenia w każdych wersjach jest montowany taki sam. Konsole pracują z tą samą głośnością.

Lepsza??

Jakieś przykłady??

Elite to ta sama wersja co pozostałe, a rożni się tylko akcesoriami dostępnymi do konsoli.

Instalacja wejdzie za niecały miesiąc wraz z aktualizacją oprogramowania konsoli.

Gry możesz zainstalować tylko i wyłącznie na oryginalnym dysku XBOX 360.

Bez dysku możesz cały czas korzystać z gier z DVD. Instalacja wprowadzić ma to że czasy wczytywania skrucą się przynajmniej o 1/3 i konsola nie będzie tak szumieć jak napęd DVD który pracuje najgłośniej w tym urządzeniu.

Dzięki za profesjonalny i długi komentarz…

A czy można aktualizować Xboxa za pomocą Kompa ? Nie mam w domku WiFi, ani Routera…

Czy PS3 ma lub będzie miał instalacje ?

EDIT:

Ile płyty Xboxa mają miejsca ?

8 GB ?

Bo zastanawiam się, że PS3 przeżyje raczej dłużej z BlueRay…

EDIT2:

Czy FIFA 09 jest taka sama jak na PS3 ?

Mógłby ktoś odpowiedzieć ?

Wsadzasz kabelek z internetu i po kilku minutach cieszysz się nowy softem. Nie masz neta idziesz do kolegi który ma stałe łącze i po kłopocie. Kupisz mu piwo i po sprawie :slight_smile: nie ma problemu. A jeśli masz zamiar wziąć konsolę w wersji Arcade to nie ma się co przejmować nowy softem bo i tak nie będziesz miał dysku.

Są takie gry typu Devil Mac Cry 4, że część komponentów z tej gry instalowana jest na dysku bo bez tego ani rusz…

EDIT:

4gb-8db albo dvd-r albo dvd -r Dual layer

Nie inwestuj w blueray, Ostatnio Microsoft skomentował swoją wypowiedź na temat wydawani gier na dyskach blueray. Microsoft zdeklasował plotki na temat tego, że zamierza wydawać gry ma bluereja.

Tak, fifa 09, pes09 i wiekszość gier sportowych z z tego roku jest taka sama, albo nawet na X-e większa

marus18 , dzięki…

A ty co byś wybrał, jaką konsolę ?

Czy neostrada będzie chodzić z Xboxem ?

oj nie wiem jak z neo chyba nie bo neo trzeba odpalić z kompa poprzez login i hasło.

Ja właśnie kupuję Xboxa360 arcade bo dysk mi nie potrzeby do tego monitor LCD 22’ HD, Samsung albo LG.

Kumpel grał na LCD 36’ w pes08 mówił, że masakryczne odczucia:D

W pierwszej kolejności Microsoft wypuszcza aktualizacje online, czyli wszystkie konsole podłączone bezpośrednio do internetu pobiorą ją i zainstalują automatycznie.

W drugiej kolejności aktualizacja pojawia się w internecie do ściągnięcia (najczęściej w formie ISO) gotowej płyty do nagrania.

Wkładasz do XBOXA i automatycznie rozpoczyna się proces aktualizacji.

W trzeciej kolejności każda z gier wypuszczona po wydaniu aktualizacji będzie ją zawierała na płycie i zostanie ona zainstalowana czy chcesz tego czy nie gdyż nowe gry będą potrzebowały do prawidłowego działania poprawek które zostały wprowadzone w tej aktualizacji.

Bez niej nie uruchomisz nowych gier.

Puki co na PS3 dostępny jest proces częściowej instalacji, czyli znany bardzo dobrze z PC.

Płyty dla konsoli XBOX 360 zawierają 8,5GB danych w formacie RAW. Dane na każdej płycie XBOX 360 wynoszą 7,2GB z prostego powodu. Że algorytm XBOXA 360 został stworzony tak że bez problemu radzi sobie z kompresowanymi plikami, wiec w rzeczywistości na płycie Duble Layer można pomieścić nawet do 30GB danych, zależnie od ilości plików i formie kompresji użytej przez programistów.

Dodam że PS3 nie ma zaimplementowanej technologi szybkiego dublowania obiektów dlatego te same gry na XBOX 360 zajmują 7GB a na PS3 30GB z tą sama wydajnością.

Raczej nie gdyż napędy Blue Ray mają krótszą żywotność niż DVD, a zanim zacznie brakować miejsca na nośniku Microsoft wypości następce konsoli XBOX 360 z napędem Blue Ray z bardziej dopracowaną mechaniką i optyką niż w PS3.

Czas gra tu kluczową role w opracowaniu jak najlepszego rozwiązania ze strony obu firm.

Oczywiście. Każda gra na PS3 jak i na XBOX 360 są identyczne.

Tak. Konsola ma pełne wsparcie logowania się do sieci. Możesz wpisać login i hasło.

Ostatnie pytania:

  • Czy do aktualizacji potrzebny jest dysk twardy ?

  • Którą wersję Xboxa 360 wybrać ? Na razie typuje Premium…

  • Czy da się wgrać jakiś system operacyjny ?

A może jednak inna konsola stacjonarna ? :expressionless:

Minimum jakie musisz posiadać to karta pamięci z wolnym 128MB. Tyle zajmuje aktualizacja.

Wszystkie wersje są takie same. Rużnica to akcesoria (dysk,headset,karta pamieci, gry)

Tak. Każdy system operacyjny gdyż XBOX to nic innego jak POWER PC lecz nie jest to takie proste gdyż trzeba do tego posiadać przynajmniej średnią wiedze informatyczną.

Na dzień dzisiejszy nie ma lepszej graficznie z taką ilością gier za tak małe pieniądze.

Jednym sowem jest to najlepsza konsola jaka możesz teraz kupić.

Fanboje PS3 powiedzą co innego ale niestety PS3 ma mniejsze taktowania procesora i jest niestety wolniejsza. Teraz jeszcze tego nie widać ale jak pojawią się gry które będą korzystać z FULL 100% mocy to PS3 może zabraknąć tchu a xbox jeszcze bezie rozwijał skrzydła.

Bierz XBoxa. Najlepszy cenowo, jakościowo, najnowsze gry na nim jeszcze długo będą chodzić. PS3 przereklamowany, a o Wii szkoda gadać.

Ile zajmuje jakaś ważniejsza aktualizacja ?

Czy system wgrywa się tak łatwo jak na PS3 ?

Ma ktoś jakiś link z poradnikiem ?

Jaki dysk twardy brać ?

20 GB

60 GB

czy jakaś karta pamięci, np. 8 GB [jeżeli tak, to jaka to karta ? Chodzi mi o typ…]

Zależy mi tylko na zapisach i aktualizacjach…

W czym PS3 jest gorsze ? Oprócz procka… I Ceny :x

Bo Wii ma denne gry… A sterowanie średnio mi odpowiada…

Czy Xbox ma tańsze gry ? Z moich źródeł tak nie wynika…

Za dużo pytań zadajesz :stuck_out_tongue: bierz xboxa 360 arcade,elite albo premium i śmigaj do bólu, reszta przyjdzie z czasem. Raczej wątpie, że po zakupie konsoli będzie Cię interesował jakiś system (jak go wgrać bla bla bla), będziesz siedział i nawalał 24h/7 :slight_smile:

a teraz mam pytanie do kogoś kto napisał wyżej coś takiego:

_ na ubiegłorocznych targach w Lipsku programista z Crytek Bernd Diemer stwierdził stanowczo, że zarówno konsola Xbox 360, jak i Playstation 3 są “za słabe” aby udźwignąć Crysis. _

Czyli już wyszła gra która na pewno nie będzie wyglądać tak pięknie jak na PC i po drugie już brakuje tchu oby konsolom.

Tylko ostatnie pytanie, powtarzam jak wyżej:

Czemu PS3 jest gorsze od Xboxa360 ?