Co wydajniejsze? linux czy system oparty na unixie?

jak w temacie, chodzi mi o porównanie z czymś pokroju maca, plus porównanie pracy na baterii

Co ja czytam… :confused:

Unix jest jednym z pierwszych systemów operacyjnych,jest komercyjny.Wykorzystywany na stacjach roboczych,to nie były komputery do domu.Jest to system wzorcowy dla Linuxa i Windowsa.Linux to tak naprawdę jądro,od imienia twórcy Linusa Torvaldsa.Chciał on stworzyć darmowy lub tani masowy system na zwykłe PC.To co znasz to dystrybucja Linuxowa.Jądro Linusa+pakiety oprogramowania,aby można było całość uruchomić na zwykłym PC.W tamtych czasach Windows dopiero się rodził.Z Unixa Linux bierze standard POSIX,wszystko jest plikiem i wiersz poleceń.To nie były czasy jak dzisiaj.W sieci jest pełno legalnego darmowego oprogramowania.

Można się ciekawych rzeczy dowiedzieć :slight_smile:

Zobacz The Code Linux.To jest film o Linusie Torvaldsie i początkach Linuxa.Jest nawet na YouTube.Wtedy internet dopiero raczkował,był tylko na uczelniach i w wojsku.To na Unixa powstały pierwsze przeglądarki www.

Najciekawsze elementy wątku znikają…
W sumie to pytanie brzmi jak: Co jest szybsze - Lanos na benzynie, czy lanos na gazie? I który dalej (ale szybciej) zajedzie? :smiley:

Ja tylko ubuntu i manjaro

sprawdz sam super sprawa miłość od pierwszego uruchomienia