Co wyłączyć z autostartu,ewentualnie usunąć?

Witam,wczoraj kupiłem laptopa w Vobisie.Miał on już zainstalowany WIN7 i jest na nim pełno różnych programów.Proszę was,żeby ktoś pomógł mi usunąć i wyłączyć niepotrzebne.Cały czas mam otwartych około 70 procesów.Jakie logi wkleić?

Pokaż screen z ‘dodaj lub usuń programy’ i wklej np na imageshack.Zobaczymy co jest zainstalowane. I dodaj screen z programami uruchamiającymi się razem z windows, ściągnij CCleaner,wejdź w zakładkę narzędzia i autostart,zrób screen tak samo.

Daje screeny zainstalowanych programów.

http://img37.imageshack.us/img37/3602/pulpitrk.jpg część 1

http://img705.imageshack.us/img705/1025/czesc2.png część 2

Dodane 10.12.2009 (Cz) 11:29

http://img193.imageshack.us/img193/1295/autostart.jpg tu screen z autostartu.Proszę o pomoc,co mogę usunąć.

Pokal16 ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu korekty swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Pomoże ktoś?

W autostarcie niech zostanie tylko McAfee, synaptics, launch manager (usuń jeśli nie potrzebujesz, aby Ci się wywietlało jaki przycisk funkcyjny użyłeś) oraz jeśli chcesz GG. Kolego, jeśli instalujesz programy to czytaj co Ci się instaluje razem z nimi. Masz na komputerze tak dużo wszystkiego zainstalowanego, że aż nie wierzę.

Usunąć na pewno możesz acer gridvista, gamezone, epower, registration, screensaver, google toolbar, microsoft works, launch manager (*jak wyżej, zależy czy chcesz tą funkcjonalność), norton online, nti, welcome center.

Po tej operacji koniecznie przeczyść rejestr chociażby Cc cleanerem, możesz użyć jeszcze glary utillites.

Moim zdaniem bez obaw można wyłączyć z autostartu:

  1. google tolbar

  2. gadu-gadu

  3. adobe reader

Pozycje 1, 2 , 3, 4 ,5 ,6, 9,

Co jeszcze z autostartu? http://img515.imageshack.us/img515/9489/beztytuuzj.jpg

StartCCC.

Ogólnie nie ma potrzeby uruchamiania aplikacji od Acer,chyba że bardzo ich potrzebujesz,jednak większość lepiej włączać ręcznie,wtedy gdy naprawdę zamierzasz czegoś używać.

BTW:Mcafee strasznie dużo wpisów w starcie zostawia :expressionless: ,nawet nie wiedziałem o tym.

Kurde ten typ,który to instalował to chyba był pijany,poinstalował same smieci,teraz musze to usuwac:/ Nadal mam okolo 60 procesów włączonych,co zrobic?Prosze o pomoc.

Zapoznać się,zoptymalizować,co prawda dotyczy to Visty ale w 7 jest podobnie,nawet prawie tak samo.

Jakie procesy mogę ewentualnie powyłączać? http://img189.imageshack.us/img189/3601/nnnb.jpg część 1

http://img101.imageshack.us/img101/2289/sdaso.jpg część 2

Przez menadżer zadań ciężko coś sensownego podać,zapoznaj się z linkiem,który podałem,tam jest ładnie wszystko opisane,wyłączasz usługi nie procesy,w menadżerze zadań kliknij zakładkę “usługi”,na dole okna znowu “usługi”,otworzy się nowe okno,w nim możesz powyłączać lub przestawić na “ręcznie” usługi podane w linkowanym poradniku.

Ten Twój pakiet ochronny mi się nie podoba,sam z siebie uruchamia (jak dobrze policzyłem) 8 procesów,czyli wygląda na to że każdy moduł ochronny jest uruchomiony jako osobny proces,dziwne rozwiązanie.Ale to jest moja osobista opinia.

Tzn kto? To nie był kupowany nowy laptop? Bo rozumiem, że te gry i większość programów to ty zainstalowałeś? W systemie jest bajzel totalny. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że format dobrze by mu zrobił.

Bo to nie jest pakiet ochronny tylko jakiś dodatek, który się instaluje dodatkowo z softem. Coś podobnego chyba do norton security scan. Pokal moim zdaniem powinieneś usunąć ten McAfee i zainstalować normalny pakiet zabezpieczający lub antywirusa.

3, 4, 5, 6, 7, 8, 10. Kasujemy

Lapka kupilem wczoraj w Vobisie i mial on juz zainstalowane wszystko.Sprzedawca w sklepie to wszystko instalowal a ja teraz musze wszystko sprzatac:/.Dzieki za pomoc,przy uruchamianiu wlacza sie tylko gg i antywirus,tego bylo mi trzeba:)Jeszcze troche powalcze z nim,musze przyzwyczaic sie do win7:)Dziekuje za pomoc Pozdro