Co wyłączyć z msconig?

Witam.

Mam takie pytanie co wyłączyć zbędnego z msconfig bo komputer coraz wolniej chodzi chce zostawić tylko najpotrzebniejsze rzeczy.A takeże jak wyłączyć ten chol… proces svchost.exe oraz inne zbędne procesy.

Daje tu widok z msconfig usługi(Uruchamianie jest zbędne bo mam tylko 3 programy :Avast ,Start CCC i realtek) oraz widok z menedzera zadan windows

To które są zbędnymi procesami w mendżerze windows i jak je wyłączyć żeby sie więcej nie uruchamiały:)

Sorki za jakość:)

Prosze o Odp!

Edit:Poprwaiłem jakość zdjęcia o troche oraz dodałem widok ze scanu HiJackThis.

Link:

http://imageshack.us/g/1/9891035/

Oraz jeszce jedno pytanko:

Jak ogólnie przyspieszyc kompa bo mam tune up i ccleaner regualrnie oczyszczam rejsetr itd.Co można zrobic czyli np czy sterowniki najlepsze do gier itd…

Tu są parametry komputera:

Karta graficzna: Ati radeon hd 4800 series (dokładnie 4850)

procesor inel core 2 duo inside.

4gb ramu.

Płyta glowna;Gigabyte Technology co,ltd,g31m-s2l

Czytałem gdzieś ze te procsey svchost.exe mozna spokojnie wyłączyc i nic się nie stanie bo to są windows update itd.

Bo jeden proces svchost.exe zajmuje około 120k i jego miejsce pochodzenia to windows/system32 tak jak chyba wszystkie pozostałe svchost pochdzą z tego folederu tyle ze zajmują około 20k mozna zobaczyc na zdjeciach.

jakoś zdjęć powala

wyślij je 1:1 a nie w mniejszej rozdzielczości

PS jak robisz printscreena to przytrzymaj alt

jeżeli ty umiesz z takich zdjęc odczytać to fajnie tylko tutaj nie ma CSI i nie mamy oprogramowania które z 1 piksela zrobi zdjęcie full HD

osuwając usługi możesz przyspieszyć komputer do 7 sekund tracąc przy tym funkcję tego systemu

zaoszczędzisz ramu ale tylko to

Czasem jeszcze musisz powyłączać niektóre rzeczy w usługach (w msconfig).

Procesy svchost nie są zbędne*, ze względu na to, że są “kontenerem” dla usług systemowych (m.in. z łącznością sieciową, aktualizacjami).

Jeśli chcesz się dowiedzieć jakie usługi siedzą w danym svchost.exe, to w menedżerze zadań, w karcie “Procesy” kliknij PPM w konkretny proces svchost i wybierz “Przejdź do usług”. Tym sposobem dowiesz się jakie usługi są przydzielone do wybranego “svc” (zostaną zaznaczone usługi przydzielone do niego).

*w sumie to ich większość zbędna nie jest, co po części ma związek z samym użytkownikiem i jego “potrzebami”…

Ewentualnie możesz też zrobić “zrzut” do pliku tekstowego listy uruchomionych procesów komendą tasklist (wtedy możesz ją tu wkleić, przynajmniej nie będzie “zgrzytów” ze screen’ami ;))

Konkrety:

  • Odpalasz wiersz poleceń (np. tak, kombinacja Win+R, wpis cmd i enter)

  • w oknie wiersza poleceń wpisujesz cd desktop i enter (co by przeniosło Ciebie do pulpitu, będzie łatwiej… ;))

  • wpisujesz tasklist /svc > tasklist.txt (komenda wywołuje “zrzut” procesów, tworząc plik tekstowy w aktualnej lokacji -dlatego do pulpitu Ciebie “przeniosłem”-, a dopisek “svc” ma za zadanie określenie usług przypisanych do danego procesu)

Po wykonaniu powyższego, będziesz mieć plik tekstowy na pulpicie, o nazwie “tasklist”, z podanych usługami, nie tylko dla svchost’ów.

Poprawiłem jakość zdjęć 8)