Co wymienić? Grafike czy procesor?

Siemka, zacznijmy od tego że dysponuje od 300 do góra 350zł. I za te pieniądze mam zamiar trochę zmodernizować sobie sprzęt :smiley:

Jak na razie nie prezentuje się zbyt pięknie:

Athlon 64 3200+,

Gigabyte GA-M55S-S3,

2 GB DDR2 Kingston 667Mhz CL5,

(Leadtek Winfast) GeForce 7600GT 256MB DDR3 128bit.

I na razie zastanawiam się tylko nad wymianą albo procesora, albo karty graficznej.

Jeżeli chodzi o procesor, to zastanawiam się nad Athlon’em 64 X2. Zainteresował mnie jeden, TEN. Jeżeli miałbym kupować procesor, to już taki żeby lepszego nie było do mojej MoBo. A Jeżeli chodzi o kartę graf. to zastanawiam się nad

Ja bym wziął nowy procesor. Bo karty graficzne ciągle to nowsze wychodzą, a ceny spadają… Zainwestuj w procka, a grafę sobie później dokupisz, jak będzie ci “potrzebna”. Pozdrawiam

Jeśli weźmiesz grafę to procek będzie hamował możliwości więc rozsądniejsze wydaje mi się kupno procka… 2 rdzenie i wyższe taktowanie zwiększy wydajność

Jasne że procesor bo o ile się nie mylę Athlon 64 3200+ ma taktowanie max do 2.2ghZ tak? bardziej Komfortowa praca będzie na co dzień z lepszym procesorem jak kartą graficzną :slight_smile:

michaelllo69 , AMD są słabe. Jeśli jednak nie możesz dozbierać do nowego, to weź tamtego procka, bo karta graficzna już za wiele nie da (bez nowszego procesora).