Co wymienić procecsor czy płyte główną

Witam , właśnie jestem w trakcie modernizacji pc wymieniłem juz pamieći karte graficzną dźwiękową zasilacz.Moje obecne parametry pc to :

Karta wideo :ATI Radeon HD 5700 Series 1Gb ,Karta dźwiękowa:Creative Sound Blaster Audigy 7,1,CPU:Intel® Core2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz,Płyta główna :ASUS P5N32-E SLI ACPI BIOS Revision 1205,Zasilacz : Be quiet! Straight Power E7-600W,Pamięć: Kingston DDR2 2*1024 800MHz i GOODRAM DDR2 2*1024 800MHz .I tu pojawia sie moje pytanie co najpier powinienem wymienić czy Procesor czy też płyte główną .Nie moge wymienić obu z przyczyn finansowych , dlatego wymieniam pojedynczo .

Upatrzyłem sobie płyte główną : http://allegro.pl/item975027030_asus_ma … v_wwa.html .Moje środki finansowe prezznaczone na pc to 700-800zł.

Prosze o szybką dorade , może moge do mojej obecnej płyty kupić nowy procesor Quad?a dopiero potem wymienić płyte ? co doradzacie?

Wymienić płytę główną na taką z Socket 1156 i do tego core i5 750.

Niestety na to budżet nie pozwala.

Pozbieraj troche kasy bo w lga775 nie ma co pakować kasy.

A mam pytanie bo moja karta graficzna strasznie głośno pracuje czy to normalne ?

W serii HD57xxx nie jest to normalne.

Zobacz temperatury,

Ale tylko tak głośno chodzi na grach np treaz jak gram w metro 2033 ,albo gtaIV to chodzi bardzo głosno słysze ze to wiatraki. A jak sprawdzić na niej temperatury jakim programem ?

Jak w grach takich jak podałeś to raczej jest to normalnie.

Daj z Everesta screen w IDLE i w stresie.

co do karty to temp. a co do proca i płyty głównej… hmm… zbierz jeszcze 200-300 zł i kup sobie intel core i5 i płytę główną np. Gigabyte GA-P55-US3L

Kaczorinax napisał(Pozbieraj troche kasy bo w lga775 nie ma co pakować kasy.) A ja co mam zrobić ?tzn. czy warto zmieniać platformę na I 7 co wiąże sie z wymianą płyty i pamięci = ok 2000 pln. Czy z mienić procka na Q9650 i kręcić na 3.6GHz bo tyle moja płyta z tym egzemplarzem osiągnie (fsb 1600)

Zmienić platforme na lga1156 ew. na AM3 taniej wyjdzie.