Co wymienić? Pytanie o procesor


(Kubazizu) #1

Niedawno wymieniłem kartę graficzną no i w zasadzie do każdej dobrej gry mam za słaby procesor. Więc pytam jak to jest? Kupuje jakiś procesor i każdy będzie działał do mojej płyty głównej? Dodaje raport bo może coś jeszcze poradzicie co warto wymienić

http://www.wklejto.pl/96831


(Adamsubzero) #2

W Twoim przypadku polecałbym wymianę całej jednostki niż samego procesora. Odpowiadając na pytanie, nie nie każdy procesor pasuje do płyty, różne podstawki, różne wymagania.


(dobryteddy) #3

Hurricane ma rację. szkoda kasy na nowy procesor.


(Zed71) #4

jak sam zauważyłeś - wąskim gardłem jest procesor.i tak jak radzą koledzy- już nie warto wsadzać pieniędzy w nowy procesor, tylko w nowy komp. możesz co prawda kupić troszkę szybszy procek ale nie warto dla kilku hz tego robić. możesz podgonić troche starego ale i tak nie uzyskasz dobrej "grywalności" Twoja płyta ma sockret 939 a ten już nie chodzi od kilku lat. nie wiem jaką masz płytę główną ale na 100% masz ddr1 wiec aby ograć musisz zmienić praktycznie całość


(Kubazizu) #5

Pewien pan, który podobno zna się na komputerach rok temu mi wymieniłem płytę główną czyli kupił złą?


(Adamsubzero) #6

Nie chodzi o to czy złą, ale o to że większej różnicy nie zobaczysz, a poza tym i tak nie będzie adekwatna i dlatego lepiej przeznaczyć większy budżet na coś nowego i w miarę przyszłościowego.


(Kubazizu) #7

nie będzie adekwatna do czego? Ktoś powiedział żeby wymienić płytę główną, a ty mówisz, że nie będzie większej różnicy?


(Adamsubzero) #8

Chodzi mi o wymianę procesora, a wymiana nie będzie adekwatna do szybkości jaką pewnie byś chciał zobaczyć po wymiane procesora. Pytanie jaki masz budżet i resztę sprzętu.


(Kubazizu) #9

no masz raport jeśli chodzi o resztę sprzętu. I nie chodzi mi o szybkość, tylko o to, że na każdą nową dobrą grę mam za słaby procesor. Budżet nie jest wyznaczony, chce się zorientować.


(Adamsubzero) #10

To możesz być pewien, że jeśli zmienisz procesor sam procesor to i tak nie zagrasz w żadną dobrą grę wygodnie.


(Zed71) #11

możesz ewentualnie kupić coś podobnego:

http://allegro.pl/amd-athlon-62-x2-3800 ... 90054.html

http://allegro.pl/athlon-x2-4200-dwurdz ... 18372.html

tylko że zostaje kwestia czy Twoja płyta to obsłuży :wink:

podaj jaką masz płytę albo sam sprawdź :wink: po zmianie procka na ten co proponuję komputer bedzie szybszy ale i tak czeka Cie wymiana :wink:


(Kubazizu) #12

płyta główna to ASRock, jak mam podać jakieś szczegóły to proszę o program :slight_smile:


(Zed71) #13

odkręć bok i zobacz jaką masz płytę. potem sprawdz na stronach asrocka czy dana płyta obsłuży dane procki i bedzie po kłopocie :wink: