Co wymienić w kompie?

Chciałbym dowiedzieć się co powinienem wymienić w soim kompie. Na ten cel mam ok. 400-500zł

Płyta: ECS PT880PRO-A

Proc: Celeron D346 3,06GHZ + Pentagram Hp-120 AlCu

HDD: Samsung SP2014N 200GB ATA

Ram: 2x512 533 SiS

Grafa: Asus GeForce6200TC 256/512MB

Zasiłka: Mustang 400W

Napęd: Samsung SH-182D/DVD-RW

LG/ CD-RW

Monitor: Samsung SM 720N

Mycha: Media-Tech MT1023

Klawa: A4Tech

Prosiłbym o linki :wink: Komp wykorzystuje do netu i do gier

Zasilacz

Fortron 350W / Amacrox 400 / Delta 400W

Grafika Palit Sonic 7600GS

Ogólnie Celefon będzie ci wszystko hamował. Nie jest najwydajnieszym procem :stuck_out_tongue:

sprzedaj ten komputer !

tak za ok 500 -600 zl

będzie razem ok 1000-1200 kupisz za to amd x 2 3800 7600gs 1 gb ram itp …

nie warto ładować się w modernizacje tego zabytku

Author_vision ma rację. Do tego płyta Abit KN9 i Amacrox 400Watt i masz fajnego kompa. W tym kompie co teraz masz przede wszystkim trzeba by zmienić płytę główną ECS to nie jest dobra płyta. WIesza się i nie działa stabilnie. A jak zmieniasz płyte musisz zmienic calego kompa oprócz dysku. :frowning:

razem wyjdzie coś około 1100zł

Abit KN9

AMD Athlon 64 X2 3600+ (65nm, Brisbane)

Galaxy GeForce 7600 Zalman

1GB A-DATA 677MHz (jak by staczyło to 800MHz)

Amacrox Warrior ax400pnf 350W

nagrywarka - LG H44L

chłodzenie od proca zachowaj, będzie pasowało na s.AM2

budę możesz zostawić starą, ew zamontować dwa wiatraki (jeden z przodu, drugi z tyłu) aby poprawić cyrkulację powietrza

A gdybym teraz wymienił płyte główną, dokupił ramu i wymienił zasiłkę, a gdy jeszce trochę dozbieram wymienię procek i grafę :>

nie… strata kasy… lepiej poczekaj i złóż całość… jak małym kosztem to pod am2, jak będziesz miał ze 2tys można kombinować z C2D

A dlaczego chcesz wymieniać płytę ? - zostaw ją w spokoju - dokup zasilacz i grafikę ( w Twoim przedziale cenowym - GF 7600) i będzie OK , ew. jeszcze jedną kość RAM-u o takich samych parametrach , -resztę zostaw - masz całkiem niezły komputer , nawet do gier.

Przecież ta płyta to syf. Po co kupowac “mocną” grafę jak celefon będzie ją hamował.

Jakob92 Nie zauważyłem, żeby płyta była niestabilna albo się wieszała. Mam ją już 1,5roku i wszystko jest ok.

A może jakieś dowody ? Skąd takie zdanie o tej płycie?

może na razie Ci się nie wiesza ale jak kupisz coś mocniejszego to może zacząć a do tego celeron wszystko będzie ograniczał(efekt “wąskiego gardła”)

Pozdrawiam

Ja mam płytę firmy ECS zawiesza się często, są konflikty między dyskami tej samej firmy z ramami SDRAM to samo jest, DDR się nie gryzie, kondensatory raz mi poszły, brak opcji do podkręcania po prostu syf jakich mało.

Ja swojego celka na tej plycie podkreciłem do 3,5ghz a dalej się bałem z racji na zasilacz…