Co wymienić w kompie?

(system) #1

Chciałbym dowiedzieć się co powinienem wymienić w soim kompie. Na ten cel mam ok. 400-500zł

Płyta: ECS PT880PRO-A

Proc: Celeron D346 3,06GHZ + Pentagram Hp-120 AlCu

HDD: Samsung SP2014N 200GB ATA

Ram: 2x512 533 SiS

Grafa: Asus GeForce6200TC 256/512MB

Zasiłka: Mustang 400W

Napęd: Samsung SH-182D/DVD-RW

LG/ CD-RW

Monitor: Samsung SM 720N

Mycha: Media-Tech MT1023

Klawa: A4Tech

Prosiłbym o linki :wink: Komp wykorzystuje do netu i do gier

(Błażej) #2

Zasilacz

Fortron 350W / Amacrox 400 / Delta 400W

Grafika Palit Sonic 7600GS

Ogólnie Celefon będzie ci wszystko hamował. Nie jest najwydajnieszym procem :stuck_out_tongue:

(Clubbasse207) #3

sprzedaj ten komputer !

tak za ok 500 -600 zl

będzie razem ok 1000-1200 kupisz za to amd x 2 3800 7600gs 1 gb ram itp …

nie warto ładować się w modernizacje tego zabytku

(system) #4

Author_vision ma rację. Do tego płyta Abit KN9 i Amacrox 400Watt i masz fajnego kompa. W tym kompie co teraz masz przede wszystkim trzeba by zmienić płytę główną ECS to nie jest dobra płyta. WIesza się i nie działa stabilnie. A jak zmieniasz płyte musisz zmienic calego kompa oprócz dysku. :frowning:

(piotrekplay) #5

razem wyjdzie coś około 1100zł

Abit KN9

AMD Athlon 64 X2 3600+ (65nm, Brisbane)

Galaxy GeForce 7600 Zalman

1GB A-DATA 677MHz (jak by staczyło to 800MHz)

Amacrox Warrior ax400pnf 350W

nagrywarka - LG H44L

chłodzenie od proca zachowaj, będzie pasowało na s.AM2

budę możesz zostawić starą, ew zamontować dwa wiatraki (jeden z przodu, drugi z tyłu) aby poprawić cyrkulację powietrza

(system) #6

A gdybym teraz wymienił płyte główną, dokupił ramu i wymienił zasiłkę, a gdy jeszce trochę dozbieram wymienię procek i grafę :>

(piotrekplay) #7

nie… strata kasy… lepiej poczekaj i złóż całość… jak małym kosztem to pod am2, jak będziesz miał ze 2tys można kombinować z C2D

(system) #8

A dlaczego chcesz wymieniać płytę ? - zostaw ją w spokoju - dokup zasilacz i grafikę ( w Twoim przedziale cenowym - GF 7600) i będzie OK , ew. jeszcze jedną kość RAM-u o takich samych parametrach , -resztę zostaw - masz całkiem niezły komputer , nawet do gier.

(system) #9

Przecież ta płyta to syf. Po co kupowac “mocną” grafę jak celefon będzie ją hamował.

(system) #10

Jakob92 Nie zauważyłem, żeby płyta była niestabilna albo się wieszała. Mam ją już 1,5roku i wszystko jest ok.

(system) #11

A może jakieś dowody ? Skąd takie zdanie o tej płycie?

(Polarowicz) #12

może na razie Ci się nie wiesza ale jak kupisz coś mocniejszego to może zacząć a do tego celeron wszystko będzie ograniczał(efekt “wąskiego gardła”)

Pozdrawiam

(Emilmlo) #13

Ja mam płytę firmy ECS zawiesza się często, są konflikty między dyskami tej samej firmy z ramami SDRAM to samo jest, DDR się nie gryzie, kondensatory raz mi poszły, brak opcji do podkręcania po prostu syf jakich mało.

(system) #14

Ja swojego celka na tej plycie podkreciłem do 3,5ghz a dalej się bałem z racji na zasilacz…