Co wymienić w komputerze?

Witam!

Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad wymianą “bebechów” w komputerze tylko, że się na tym nie znam.
Chciałbym, żeby gry mi chodziły na wysokich detalach w stałych 60FPS’ach.
Mówiąc o grach mam na myśli gry typu: Wiedźmin III, Middle-Earth Shadow of war, Skyrim itd.
Moja obecna zawartość komputera wygląda tak:

-Procesor-Intel® Core™ i5-3570K CPU @ 3.40GHz
-Pamięć RAM-8GB
-Windows 10
-(prawdopodobnie)karta graficzna-AMD Radeon HD6900 Series

Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję :smiley:

Jeżeli gry to grafika - kup najlepsze co możesz.

Nie podałeś istotnej informacji- jaki masz zasilacz?

Gdybym się znał na tym co jest “najlepsze jakie mogę” to raczej by tu nie było tego postu, nie?

550W ale jak potrzeba to mogę bez problemu wymienić

550W było by wystarczającą mocą na większość modyfikacji, ale potrzebna jest też firma i model zasilacza, bo zasilacz zasilaczowi nie równy. No i fajnie było by znać Twój budżet :slight_smile:

Jeśli chodzi o budżet to w okolicach 5-7 tysięcy.
A z zasilaczem jest problem bo nie mam pudełka a na nim nie widzę informacji o nazwie itd.
Jedyne co wiem to że ma 550W

Mając taki budżet, to sugerował bym sprzedaż obecnego zestawu, i założenie nowego od podstaw :slight_smile: Kilka tematów już było takich, wystarczy poszukać na forum :wink:

Właśnie tu się pojawia problem taki iż wszystko jest zależne od ojca a jemu się umyśliło że jeśli chce lepszy komputer to sam mam znaleźć części. A jak wspominałem wcześniej nie znam się na tym.
Więc mógł byś coś poradzić?:thinking:

A jak z twoim budżetem? Na chwilę obecną karty graficzne są drogie, w znośnej cenie można dostać jeszcze gtx 1050ti, najlepiej jak najtańszy nie low profile. Np taki:

W ciemno zaproponuję taki zestaw

Jest on z założeniem, że będziesz chciał podkręcać procesor i potrzebujesz monitora. Jeśli monitora nie potrzebujesz to wyrzuć z koszyka, będzie ponad 1100 taniej.

Jak już pisałem budżet to 5-7k.
Proszę na przyszłość zapoznaj się ze wszystkimi odpowiedziami w danym temacie

Grafikę - GTX1060 powinien już sobie poradzić, 1050 nie będzie jakoś istotnie mocniejszy w zalezności od tego jakiego masz tego Radka bo seria 6900 była dość rozległa.
Możesz dorzucić SSD jeżeli jeszcze nie masz.
Reszta jest przyzwoita.

1 polubienie