Co wymienić w moim Pc

(Marcini2) #1

Witam. Na początku przedstwie obecny stan:

• płyta Foxconn A690GM2MA-RS2H
  • procesor AMD Athlon 64 X2 4600+  Windsor AM2 2,4GHz
  • karta graficzna Evga Nvidia Geforce 630 GT
  • Ram Goodram ddr2 2gb 
  • dysk 500 gb
  • zasilacz Fever 400w(wiem czarna lista)
  • kontlorer usb 5 gniazd 2.0

Chciałbym coś wymienić w moim staruszku aby lepiej mi śmigał. Głównie służy do internetu i grania w gry

World of tanks, Minecraft, Need for speed, euro truck itd.

W kompie wymieniłem ram bo coś się popałił i kartę Galaxy Nvidia geforce 9600 gt bo przegrzała się z powodu

uszkodzenia wiatraczka i założyłem kontlorer usb

I teraz moje pytanie co zrobić żeby to śmigało. Wiem że pewnie trzeba będzie zasilacz ale jakiej mocy? 

Pozdr i z góry dzięki.

(norbi.trz) #2

Oprócz dysku wszystko jak wymienisz płytę na napewno nowy procek będzie potrzebny i pamięci Ram karta graficzna te\ do wymiany jak chcesz fajnie pograc a zasilacz no to jak będziesz miał płytę kartę no i procek to sobie dobierzesz .

(Domker) #3

Myślę, że 4GB RAM to tak min. z minimum.

Nie wiem w jakiej kondycji jest twój dysk, ale w moim staruszku miał już odczyt/zapis gorszy niż pendrive :slight_smile:

Możesz skusić się na dysk SSD na SATA3. Co prawda masz SATA2 na płycie głównej, ale SATA3 jest kompatybilne wstecz, a dysk mógłbyś wykorzystać potem w nowym komputerze ewentualnie.

Mi dodatkowo drugie życie dla starego komputera dał system Linux z lekkim środowiskiem graficznym XFCE, ale skoro korzystasz do grania to proponować nie będę :slight_smile:

(Longhorn2009) #4

Tak naprawdę w tym zestawie tylko dysk mógłby zostać jeśli jest w dobrym stanie. Choć dobrze byłoby dokupić ssd. Reszta podzespołów jest przestarzała i nadaje się do modernizacji jeśli chcesz zyskać zauważalnie na wydajności. Podaj może budżet na początek.

(Marcini2) #5

A gdyby rozszerzyć ram do 8 gb i zmienić procesor na athlona 6400? Jak bym miał wymieniać pół kompa to bym złożył nowego a tego zostawił tak do neta.

(JNJN) #6

Do neta, to z tym nie rób nic - wystarczy.

(Marcini2) #7

(JNJN) #8

65W

125W

Zasilacz obowiązkowo

I chyba za wiele nie będzie lepiej przy karcie biurowej GF630. Czyli szkoda zabawy.

(Marcini2) #9

A to na serio taka słaba karta?

(JNJN) #10

Uruchom google i poczytaj o niej?

Masz ją na pamięciach GDDR3 czy GDDR5?

(Marcini2) #11

To jedynie jak bym ramu dołożył, a w przyszłosci nowego kompa złożył

Gddr 3

Czytałem że to nic nowego tylko z nową nazwą

A czemu słaba jak 1 gb ramu ma? coś mi kolega gadał że karta może mieć dużo ramu ale procesor słaby i wtedy to nie gra ze sobą

I skoro to biurowa to po co taką do biura skoro tam prawie niema grafiki?

(JNJN) #12

Ewentualnie jeszcze 2 GB, najlepiej takiej samej jak masz.

To ma się nijak do jej wydajności.

Jest, ta karta po prostu jest słaba do gier, ale nadaje się do innych multimedialnych celów.

(Marcini2) #13

Czyli obecny procesor i karta tak jakby mocą posuja do siebie? co do ramu to bym kupil 2x2 800 mhz i zostawil moją to by te dwie miały dual chanel i by bylo 6 gb

a jaka karta taka z używanych by pasowala do athlona 6400 i 8gb ramu?

A i czy 630 jest lepsza od mojej starej 9600 gt

(JNJN) #14

Praktycznie, to samo.

Do tego kompa dokup tylko 2 GB takiej samej pamięci jak zainstalowana i to wszystko.

I nowy.

(Marcini2) #15

No tylko stara ma tylko chyba 667 mhz (z pamięci pisze) a bym założył dwie 800 mhz.

(Longhorn2009) #16

Wtedy wszystkie zwolnią do wspólnych 667MHz. W praktyce w takim zestawie inwestowanie w ponad 3-4GB RAM to raczej ekstrawagancja.

(Marcini2) #17

Czyli bym musiał założyć tylko te 800

(JNJN) #18

Nic za bardzo w wydajności kompa nie zmienią te pamięci 800 MHz, ja bym wsadził taki sam moduł jak masz 667 MHz i OK.

Ale wybór należy do Ciebie i jak coś kupuj pamięci Goodrama -  z reguły nie sprawiają problemów przy instalacji.

(Marcini2) #19

Czyli 4 gb na mój pc wystarczy?

(JNJN) #20

Tak, ileż razy to można pisać?