Co wymienić w moim Pc

Witam. Na początku przedstwie obecny stan:

  • płyta Foxconn A690GM2MA-RS2H
  • procesor AMD Athlon 64 X2 4600+  Windsor AM2 2,4GHz
  • karta graficzna Evga Nvidia Geforce 630 GT
  • Ram Goodram ddr2 2gb 
  • dysk 500 gb
  • zasilacz Fever 400w(wiem czarna lista)
  • kontlorer usb 5 gniazd 2.0

Chciałbym coś wymienić w moim staruszku aby lepiej mi śmigał. Głównie służy do internetu i grania w gry

World of tanks, Minecraft, Need for speed, euro truck itd.

W kompie wymieniłem ram bo coś się popałił i kartę Galaxy Nvidia geforce 9600 gt bo przegrzała się z powodu

uszkodzenia wiatraczka i założyłem kontlorer usb

I teraz moje pytanie co zrobić żeby to śmigało. Wiem że pewnie trzeba będzie zasilacz ale jakiej mocy? 

Pozdr i z góry dzięki.

Oprócz dysku wszystko jak wymienisz płytę na napewno nowy procek będzie potrzebny i pamięci Ram karta graficzna te\ do wymiany jak chcesz fajnie pograc a zasilacz no to jak będziesz miał płytę kartę no i procek to sobie dobierzesz .

Myślę, że 4GB RAM to tak min. z minimum.

Nie wiem w jakiej kondycji jest twój dysk, ale w moim staruszku miał już odczyt/zapis gorszy niż pendrive :slight_smile:

Możesz skusić się na dysk SSD na SATA3. Co prawda masz SATA2 na płycie głównej, ale SATA3 jest kompatybilne wstecz, a dysk mógłbyś wykorzystać potem w nowym komputerze ewentualnie.

Mi dodatkowo drugie życie dla starego komputera dał system Linux z lekkim środowiskiem graficznym XFCE, ale skoro korzystasz do grania to proponować nie będę :slight_smile:

Tak naprawdę w tym zestawie tylko dysk mógłby zostać jeśli jest w dobrym stanie. Choć dobrze byłoby dokupić ssd. Reszta podzespołów jest przestarzała i nadaje się do modernizacji jeśli chcesz zyskać zauważalnie na wydajności. Podaj może budżet na początek.

A gdyby rozszerzyć ram do 8 gb i zmienić procesor na athlona 6400? Jak bym miał wymieniać pół kompa to bym złożył nowego a tego zostawił tak do neta.

 

Do neta, to z tym nie rób nic - wystarczy.

 

65W

 

 

125W

 

Zasilacz obowiązkowo

 

I chyba za wiele nie będzie lepiej przy karcie biurowej GF630. Czyli szkoda zabawy.

A to na serio taka słaba karta?

Uruchom google i poczytaj o niej?

 

Masz ją na pamięciach GDDR3 czy GDDR5?

To jedynie jak bym ramu dołożył, a w przyszłosci nowego kompa złożył

Gddr 3

Czytałem że to nic nowego tylko z nową nazwą

A czemu słaba jak 1 gb ramu ma? coś mi kolega gadał że karta może mieć dużo ramu ale procesor słaby i wtedy to nie gra ze sobą

I skoro to biurowa to po co taką do biura skoro tam prawie niema grafiki?

 

Ewentualnie jeszcze 2 GB, najlepiej takiej samej jak masz.

 

 

To ma się nijak do jej wydajności.

 

 

Jest, ta karta po prostu jest słaba do gier, ale nadaje się do innych multimedialnych celów.

Czyli obecny procesor i karta tak jakby mocą posuja do siebie? co do ramu to bym kupil 2x2 800 mhz i zostawil moją to by te dwie miały dual chanel i by bylo 6 gb

a jaka karta taka z używanych by pasowala do athlona 6400 i 8gb ramu?

A i czy 630 jest lepsza od mojej starej 9600 gt

 

Praktycznie, to samo.

 

Do tego kompa dokup tylko 2 GB takiej samej pamięci jak zainstalowana i to wszystko.

 

I nowy.

No tylko stara ma tylko chyba 667 mhz (z pamięci pisze) a bym założył dwie 800 mhz.

Wtedy wszystkie zwolnią do wspólnych 667MHz. W praktyce w takim zestawie inwestowanie w ponad 3-4GB RAM to raczej ekstrawagancja.

Czyli bym musiał założyć tylko te 800

Nic za bardzo w wydajności kompa nie zmienią te pamięci 800 MHz, ja bym wsadził taki sam moduł jak masz 667 MHz i OK.

 

Ale wybór należy do Ciebie i jak coś kupuj pamięci Goodrama -  z reguły nie sprawiają problemów przy instalacji.

Czyli 4 gb na mój pc wystarczy?

Tak, ileż razy to można pisać?