Co wymienić w sprzęcie

(hajduk123) #1

Cze mam 600zł na modernizację kompa powiedzcie mi co najlepiej w nim wymienić:

Tak najbardziej chodzi mi o to żeby nowsze gierki mi na tym poszły itp.

(matiit) #2

Najbardziej kuleje Ram

Procesor też nie za rewelacyjny

Ale na początek zdecydowanie dokup Ramu

(hajduk123) #3

A i słyszałem że mój zasilacz to shit. Jaki byście polecali. I mam jeszcze jedno pytanie co daje zasilacz w wydajności kompa????

(freedom) #4

Chieftec 350W (400W)

150zł (190zł)

512 DDR400

170zł

w wydajności nic.

(M Kupczynas) #5

Ram i zasilacz.

Fortron 400W :wink: .

W zasadzie nic,ale jak masz dosyć słaby zasilacz to podzespoły mogą niedomagać i wolniej chodzić (tak myśle :))

(Wigrus1) #6

bardzo dobrze słyszałeś :stuck_out_tongue:

sprzedaj to kup 1GB

wyrzuć to na śmietnik(znaczy się zasilacz),

hmm, lepiej 350W(lepsza linia 12V).

I do tego kręć, kręć, kręć :!:

Napisz jeszcze jak karta chłodzona, czy sam radiator, czy wentylek też jest, jak nie ma wentylka to zakup 80x80mm przyklej, przyczep i kręć kartę :wink:

(Kosior6) #7

Przedewszystkim więcej pamięci :stuck_out_tongue:

(hajduk123) #8

wigrus Ja już się pytałem jak przyczepić wiatreczek na kartę bo mam radiator Silent pipe (czy jakoś tak :stuck_out_tongue: ). I jaki wiatraczek kupić ale jakoś nie uzyskałem odpowiedzi. A pan w moim serwisie mi mowi, że karta może się tak grzać i nie potrzebne jest dodatkowe chłodzenie :? A ja chcę zamontować jeszcze coś bo tych radiatorów nie będę zdejmował bo mi gwarancja pujdzie a ten pan mówi że nie może na to nałożyć witraczka bo nie ma czasu. A ja sam nie wiem jak to zrobić :-/

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 23:41

Porobiłem zdjęcia jak to wygląda u mnie w kompie, ale myślę że wam to nie wiele do bo jakość okropna (robiłem telefonem) Na zdjęciach jest moja karta powiedzcie mi w którym miejscu zamontować wentyl i gdzie go podłączyć do zasilania

TU ZDJĘCIA

I czy TAKI zasilacz będzie dobry????

(matiit) #9

Tak

Napewno będzie lepszy od tego co masz teraz

(Piojarek) #10

hej a czy wiecie gdzie mozna kupic takiego Fortona gdzies indziej niz na allegro? bo zawsze dajecie linki na allegro...

(McDracullo) #11

raczej nigdzie.

(Wigrus1) #12

łahahaha niezły sprzedawca, dzisiaj miałem okazję popatrzeć się na kilku,

cooooo? Dla klienta nie ma czasu? :o skandal, idź tam i każ mu założyć wiatrak(no chyba, że nie umie). Ja w swoim gf2mx dałem wiatrak z proca, przykręciłem śrubkami do radiatorka, jakoś chłodzi fajnie :stuck_out_tongue:

(McDracullo) #13

I co kręcisz GF'a 2? Jak osiągi? :smiley:

ja w Twoich stronach też znalazłem kilku takich "supersprzedawców".

(lazikar) #14

Bezpośrednio nic ale pośrednio daje dobre stabilne napięcia na podzespoły które musza takie mieć. Co z tego ze będziesz miał super kartę i super procka jak napięcie będzie niestabilne te urządzenia nie będa dobrze zasilane.

(matiit) #15

I mogą się spalić :roll:

Więc lepiej zakupić lepszy zasilacz niz później kupować zasilacz+inne podzespoły

(Wigrus1) #16

jak coś sobie przypominam, to czytałem jakiś przypadek zasilania złącza grafiki(a dokładniej wtyczki molex), było to tak, że ktoś nie podłączyl molex'a i grafa mu cieła, podłączył molexa i wsio lśniło, może jakieś dziwne,

ano racja,

hee jakoś brak czasu na kręcenie, ale jak wentylek wyłączony to radiator aż parzy :stuck_out_tongue: , ale jak go włącze to już chłód, no ale głośno jest ;/

narazie 220MHz/143MHz :stuck_out_tongue: ale pamięci sdr i 64-bitowa karta ;(

(McDracullo) #17

oh.. to coś czuj że przybędize 2 pkt w smarku 2001 :wink: