Co wymienić?

Co proponujecie wymienić przy moim kompie aby wydajność jak najbardziej wzrosła ?? Na razie nie zamierzam sprzedać tego co mam i kupić drugiego, więc interesuje mnie tylko wymiana czegoś. Mój komp:

AsRock K7S8X ; AMD Athlon 2200+ ; GeForce Fx 5200 64bit/128mb ; 768MB RAM DDR-SDRAM ; Seagate Baraccuda 120GB ; Lite-On LTR-52327S i Lite-On DVDRW SOHW-1693S ; 300W Codegen.

Co proponujecie ??

zasilacz wymień.

na deltę 340W, fortrona 350W, możesz też dołożyć do 1gb oraz kupić ati radeon 9800pro.

Zgadzam się :wink: Wymień zasilacz na podane wyżej (jak więcej funduszy to Amacrox PNF 400 :wink: ), jak jest miejsce na płycie głownej to kup jeszcze 1 GB RAM’u, a wtedy kartę mógłbyś kupić GF Palit 7300GT i trochę ją podkręcić, aha procesor też by się nie obraził jakbyś go podkręcił :smiley: Taki zestaw starczyłby do większości dzisiejszych gier :wink:

to chyba będzie najrozsądniejsze rozwiązanie. Bo jeśli wymieniać tego Asrocka;/ to będzie cię to kosztować gdzieś o 300 zł więcej.

procesor już mi chodzi podkręcony z 1,8Ghz na 2,01Ghz, więcej coś nie chce iść :frowning:

a ta karta przy takim procku jak mam rozwinie swoje możliwości, nie będzie ją ten procek spowalniał

Ta karta jest powiedzmy, że najmocniejszą z możliwych do tego procka :wink:

zasilacz oczywiście… grafe 7300gt ale i tak nie osiągniesz pełnej wydajności tej karty

ram do 1gb lub 2gb firmy GoodRAM lub Geil lub A-Data

proca na semprona 3000+ LINK

ale i tak plyte będziesz musiał wymieniać…

tak teoretycznie to na tą wymianę mam 1000zł

to sprzedaj to co masz na allegro i złóż coś na platformie AM2 - powinieneś uzbierać ok. 1300-1400 zł a to już coś :

amd x2 4000+ am2

dfi infinity am2

2x1gb kingmax ddr 667, a-data, goodram

amacrox ax400-pnf

wd/samsung 250gb sata2

palit 8600gt może starczy na sonic +

nagrywarka lg,nec

obudowe, nagrywarki i dysk moze by mozna zostawic, ale ten moj dysk ATA to duzo wolniej chodzi od SATA2?

tak, stara technologia lepiej sprzedać i kupić coś nowszego pojemniejszego. bez nagrywarki to zamiast infinity możesz wsiąść foxconna nforce570/590 am2.

a może zamiast tej karty coś z serii 79xx?

8600gt sonic+ od palita to najlepszy możliwy zakup w tej cenie (ewentualnie jeszcze x1950pro ati).

nie pisz takich bzdur standard ATA nie jest specjalnie wolniejszy od SATA.

Ale fakt faktem jak już kupować nowy dysk to tylko SATA. Starszy dysk może zostać na początek a później można go wymienić.

naucz się czytać ze zrozumieniem, w wątku rozpatrujemy wydajność dysku seagate ata100 120GB i dysk wd/samsung z interfejsem sata 2. różnica w średnim odczycie na całej powierzchni dysku jest na poziomie (średnia) 15-20MB/s (do oceny zalecam poprosić autora postu by zamieścił zrzut ekranu po teście w programie HDTACH 3.X). co do różnic między ata - sata to jest ich więcej na korzyść tego drugiego o czym nie będę pisał i odsyłam do wikipedii i innych źródeł literatury fachowej.

istotą problemu czy zostawić dysk z interfejsem ata czy nie jest fakt związany z obniżaniem się kosztu 1MB powierzchni dysku z każdym tygodniem (poza paroma wahaniami cenowymi). otóż warto jest sprzedać ten dysk jak najszybciej póki działa i jest jeszcze coś wart - to dobry interes bo dokładając 100-150zł można mieć znacznie szybszy pojemniejszy na 3-5letniej gwarancji dysk twardy.

fundusz autora postu na to pozwala gdyby miał 600-700zł można by rozważać inne rozwiązanie.

****************

Zarzucam mi coś z czym sam masz bardzo wyraźny problem. Odniosłem się do twojej wypowiedzi gdzie twierdzisz, że sama technologia SATA daje dyskowi większą przewagę nad tym dyskiem pracującym z technologia ATA i jest to oczywista bzdura. Sama większa przepustowość jaką daje SATA nie daje dyskowi praktycznie żadnej przewagi na ATA. Gdybyś napisał, że nowszy dysk będzie szybszy nad tym obecnym starym, o! to wtedy ja bym się mylił ale ty napisałeś o technologi SATA i ATA nie o lepszej wydajności nowych dysków nad starymi egzemplarzami.

Piszesz, że istotą problemu jest czy zostawić dysk z interfejsem ata czy nie i jest to generalnie prawda tylko trzeba było o tym odrazu napisać. Ponieważ za sprzedanie starego dysku nie wiele dostanie wydaje mi się, że lepiej zostawić ten co ma a resztę wydać na coś lepszego: pamięć Ram, chłodzenie, zasilacz.

następnie piszesz

nie ma w tym ani logiki ani sensu.

cytat:

sens pytania i odpowiedzi jest jasny. masz problem ze zrozumieniem zapisz się na stosowne korepetycje - mogę ich osobiście udzielić za odpowiednią opłatą.

tak się składa że mam 2 dyski twarde jeden sata 2 i drugi ide ata 133 po ok. 300gb i zaraz wkleję stosowne zdjęcie.

nikt nie prosi o pisanie co ci się wydaje a co nie tylko fakty które są ujęte w serwisie allegro.pl

http://allegro.pl/item254401337_dysk_tw … aszam.html

jeżeli to jest mało to ja nie wiem z jakim burżujem i czyim utrzymankiekiem mamy do czynienie. wyraźnie widać że nie umiesz oszacować wartości sprzętu.

zrzut ekranu po teście w HD Tach, niestety zroblem tylko któtki test bo przy długim pod sam koniec testu pokazywał error i koniec:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 49cc8.html

jak widać wydajność dysku jest relatywnie niska.

jak obiecałem wklejam:

seagate 320gb 16mb cache sata2

http://img172.imageshack.us/my.php?imag … ta2dy3.jpg

maxtor 300gb 16mb cache ide 133

http://img339.imageshack.us/my.php?imag … ideib5.jpg

komentarzu nie wymagają owe proste testy pokazujące wydajność dysków z interfejsem ide i sata o podobnej pojemności. (czas dostępu, średni odczyt danych z dysków, wydajność kontrolera można pominąć bo to mimo wszystko 2 różne standardy)

mogę tylko dodać że miałem kiedyś 120gb sata maxtor i był on zdecydowanie szybszy niż ten który posiada autor postu.

***********

Jeżeli tobie wydaje się że allegro.pl można uznać za lustro odzwierciedlające rzeczywistość to za cud można uznać to że jeszcze żyjesz. Jeżeli ktoś żąda za używany przez 2 lata 120 Gb dysk 145zł to znaczy, że na świecie są tacy kretyni którzy byliby skłonni za tyle kupić, a tacy ludzie są, wystarczy przeczytać posty technik_elektro. Jeżeli oferujesz komuś korepetycje i to za opłatą to jak już wcześniej udowodniłem nie masz ku temu jakichkolwiek podstaw. Ale tak to już jest z głupcami, że mają wyolbrzymione mniemanie o sobie.

Zapewne nie zauważyłeś (ale to nic dziwnego przecież nie jesteś w stanie przeczytać ze zrozumieniem tego co sam piszesz i zrozumieć tego co sam robisz), że wstawiłeś dwa identyczne wykresy. Dlatego jak najbardziej komentarza wymagają owe proste testy…

Dla twojej wiadomości utrzymuje się sam z własnoręcznie zarobionych pieniędzy.

Żal mi ciebie…