Co z aktywacją Windows 7 po przeinstalowaniu?

Aktualnie na swoim laptopie mam zainstalowany system Windows 7 od producenta zawalony ich programami i ogólnie wiem, że klucz który jest w systemie różnie się kluczem z pod naklejki. I chce taki jednym program, który znalazłem w necie skopiować aktywacje tego systemu od producenta, następnie zainstalować czysty system w tej samej wersji czyli Home Premium i wgrać z powrotem tą aktywacje skopiowaną. Czy uda się to zrobić tym programem:

??

Nie uda się.

  1. Jak to klucz z systemu zainstalowanego przez producenta różni się od tego z naklejki? Tak być nie powinno.

  2. Zainstaluj czystą kopię (jeśli masz nośnik) i do aktywacji podaj klucz z naklejki. Jeśli wyskoczy jakiś błąd, to zadzwoń do wsparcia MS. Pomogą.

EDIT:

Poza tym zaraz po instalacji i aktywacji zrób obraz partycji systemowej. Nie będziesz musiał więcej razy instalować systemu i tym samym nie będziesz musiał go ponownie aktywować.

Windows ma wbudowane narzędzie do aktywacji offline. Potrzebujesz do tego celu klucz, który możesz odczytać z zainstalowanego systemu i certyfikat, który być może posiadasz na dysku lub płycie instalacyjnej.

Jeżeli przy instalacji nie podasz klucza to musisz go zmienić

slmgr /ipk KLUCZ-TWOJE-GOWIN-DOWSX-XXXXX

Potem instalujesz certyfikat

slmgr /ilc dysk:\scieżka\do\pliku\licencji.xrm-ms

i gotowe.

Kto jest producentem twojego komputera?

Po pierwsze - klucz inny w systemie i na naklejce, to żadna nowość i nic nielegalnego.

Po drugie - aktywacja oryginalnego systemu nie boli i wcale nie jest strasznie trudnym procesem.

Zainstalować system z użyciem klucza z naklejki.

Uruchomić aktywację.

Jeżeli aktywacja przez internet się nie powiedzie (a powinna bo w systemach typu OEM przysługuje 10 aktywacji online), to wykonać aktywację telefoniczną.

Aktywacja telefoniczna polega na podaniu identyfikatora aktywacji za pomocą klawiszy telefonu.

Kontakt z automatem, więc nikt nie będzie pytał “po co” “czemu” “skąd i od kogo”.

:wink:

Producenci (albo inaczej - OEM-builderzy) używają kluczy preaktywowanych, stąd właśnie wynika różnica, i dopóki używa się nośników recovery - nie ma najmniejszego kłopotu (w tym - problem aktywacji po prostu nie istnieje).

… ale nie muszą. Mają pełne prawo skierować cię zgodnie z zapisami licencji do producenta sprzętu - ponieważ to on bierze na siebie obsługę zarówno sprzętu jak i oprogramowania.

różnicą kluczy mże też być zabezpieczenie żeby nikt ci klucza nie skopiował mając dostęp do komputera w łatwy sposób