Co z czym do czego ? Help skladam komputer

potrzebuje nowa plyte glowna procesor pamiec i karte grafiki do 1000-1500 zl poniewaz moj obecny sprzet ulegl awarii.Chcialem sam dokonac konfiguracji lecz ogrom dostepnego sprzetu spowodowal ze zaniechalem tych prób i postanowilem poprosic o to bardziej obenanych z tematem. Chcialbym dobra plyte glowna moze z ddr2 2 sloty i pci expres oraz sata na przyszlosc pentium fsb800 lga775 lub anthol 64 pamiec 512ddr lub ddr2 ?? oraz grafike pod pci-e Bede wdzieczny za wszelkie sugestie oraz podpowiedzi co do sprzetu oraz dokladne jego nazwy :frowning: moj obecny ulegl samodestrukcji i potrzebuje szybko cos nowego :frowning: help

No no ciekaw jestm czy się uda za tę kwotę coś takiego złożyć…

Ale tu masz adres do dobrego sklepu http://www.pc.emarket.pl sam tam kupiłem kompa i nie żałuję…

tylko że wydałem na niego 2080zł bez monitora a mam podobną konfigurację jak wyżej piszesz…

wiesz co mam rade , przywiez sobie kompa z zagranicy to za taka cene bedziesz mial to co wymieniles jak nie lepszego sprzeta :slight_smile:

Płyta główna:

:arrow: Gigabyte GA-K8NF-9 NForce4-4X S.939

Procesor:

:arrow: Athlon 64 2800+ BOX

Karta graficzna:

:arrow: Abit Radeon RX600PRO 128MB PCI-Express

Pamięć:

:arrow: Kingston DDR 512Mb/400Mhz

Łączny koszt - 1552 PLN

@strumienianin procesor, który wybrałeś jest na socket 754 i nie bedzie pasował, ponieważ płyta jest na socket 939

Autor zaznaczył jaką kwotą dysponuje. OTy kasuję.

Ja bym Ci proponował platformę Intela czyli:

Płyta główna

Intel Celeron D325J 2.53 GHz BOX (LGA775)

Procesor

Asus P5GD1 Intel 915P + Lan 1Gb + SATA Raid

Pamięć

Kingston DDR 512MB PC-400 (KVR400X64C3A/512) CL3

Grafika

Radeon X600 Pro Sapphire 128 MB DVI + TV BOX

Łączna cena : 1534.00 zł.

Ten zestaw jest bardzo dobry do póxniejszej rozbudowy.

Celek kosztuje teraz 350 zł a pentium 700 - 800.

Więc możesz poczekać i za jakis czas sobie wymienić ( socket 775 - napewno bedzie przez długi czas … )

Co do pamięci to ja na twoim miejscu nie kupował bym ddr2 ponieważ w tej chwili ceny są chore ( samych kości jak i płyty głównej z ddr2 )

Przykładowo :

DDR - 271zł

DDR - 448zł.

Czyli prawie 2 ( a dokładniej 1,6531365313653136531365313653137 ) DDR2 jest droższa od DDR.

strumienianin podajesz ceny z proline. Nie wiem czy znasz ten sklep ??

Tak. Cały swój sprzęt mam kupiony w Proline :slight_smile:

Zmiana procka… niestety przekroczenie kwoty o 196 PLN

:arrow: AMD Athlon 64 3000+ bulk (Socket 939)

Sorki za off-topic.

Strumienianin czy może miałeś doświadczenie z serwisem proline.

Bo ja ostatnio o proline czytałem i to nie najlepiej. Nie wiem jak to jest bo jak do tej pory korzystam z innych …

A jesli mówisz, że przy tym AMD z socketem 939.

To ja za tyle samo bym proponował

Intel Celeron D345J 3.06 GHz BOX :smiley:

No wlasnie widze ze sa tu oferty z celeronem i antholem jesli chodzi o mnie to chyba bardziej bym byl za ta 2 opcja jakos nie mam przekonania do celeronów no moze pentium ale wtedy to juz napewno nie w tej cenie.To co zalaczylem u góry jest taka wykladnia dzieki której chcialbym cos poskladac lecz niemusicie sztywno sie ich trzymac (no oprócz ceny) i chetnie zobacze jakies wzmianki i wasze pomysly. nie ukrywam iz chcialbym aby mialo to szanse rozwojowe a nie jak ostatni dalem dupy przy kupnie plyty glownej która mnie na dziendobry ograniczyla no ale to inna historia :smiley: temat dalej aktywny bede sprawdzal na biezaco i dzieki wszystkim którzy sie powyzej (i ponizej) :smiley: wypowiedzieli

Mówisz, że jak by penium to …

Nasz Klient nasz Pan … :slight_smile:

Płyta główna

Asus P4GD1 Intel 915P + Lan 1Gb + SATA Raid

Procesor

Intel Pentium 4 (S478) 2.40 GHz (FSB 533) BOX (Prescott)

Pamięć

Kingston DDR 512MB PC-400 (KVR400X64C3A/512) CL3

Grafika

Radeon X600 Pro Asus AX600Pro 128 MB DVI + TV BOX

Również bardzo fajny zestaw.

Może przedstawię to w +/-

  • Pentium czyli Intel

  • 2.40 GHz ( w porównaniu amd ma dużo mniej )

  • Dobra płyta główna ( obsługa Raid ), bardzo dobra zintegorwana karta dzwiękowa ( Realtek ALC861 ), Regulacja mnoznika jak i napięcia z poziomu biosu

  • Bardzo dobra - fajna karta graficzna

  • Trochę stary socket ( najnowszy jest 775 - a różnica w cenie to - ok. 100 zł )

  • Brak obługi HT przez procesor ( super zabawka - różnica w cenie procesora z HT to ok. 200 zł. - i jednocześnie nie 2.4 tylko 3.0 GHz )

a 3.0 ht Pracuje na fsb 800 czy 533??No rzeczywiscie wazna jest zintegrowana dzwiekowa bo narazie odpuszczem sobie karte dzwiekowa no i bym wolal 775 socket.moze na plycie rowniez byc zlacze sata gdyz chcialbym aby kregoslup komputera dawal szanse na pozniejsze jego rozbudowanie bez jego wymiany. Czy plyta ma sloty na ddr2 np 2xddr i 2x ddr2 to daje jakas szanse gdy stanieja pamieci.ddr kingsona cl3 !!

a z plus 300zl do tego zestawu to da okolo ??

a co do pentium to warto inwestowac w te procesory czy lepiej w anthole ?? jak wyglada porownanie wydajnosci do szybkosci ?? :!:

Mam 300W zasilacz ModeCom-u czy wystarczy na zasilenie takich zestawów Jest jeszcze na gwarancji

Tak HT pracuje na FSB - 800.

Na Ausach jest bardzo dobry dzwięk.

Tak samo w tym modelu o którym pisałem

jest Serial ATA ; ATA/133 ; ATA/100.

Nie ma natomiast ddr2 bo to jest tak jak wpomniałem głupota.

Jeśli chodzi o firmy płyt to jak najbardziej trzeba wybierać markowe , Asus, Abit, Gigabyte, Intel.

Jeśli chcesz tylko i wyłacznie grać to możesz wźąść Athlona.

Ale jeśli coś innego ( i oczywiście gra ) - to wyłącznie Intel.

Szybkość napewno jest większa w P4 HT niz AMD.

Zestaw z Procesorem P4 LGA775 2.80E GHz HT (Prescott) - 1812 zł.

Dlatego napewno nie kupisz czegos takiego poniżej 1500 zł.

A co do zasilacza raczej nie starczy.

350 W to nie jest dla niego za dużo.

A 300 to już wogule …

widze ze opierasz sie na podzespolach swojego kompa no i moze dobrze pochopnie decyzji napewno nie podejmowales.

Choc chcialbym uslyszec jakies opinie na temat innych plyt bo tu jest spory wybór (choc nie powiem prezentowana plyta gl jest jak najbardziej ok) w grafice zostaje mi tylko x600pro bo xt ciut drogie (ewentualnie producent) pamiec oczywiscie kingstone a co procesora coraz bardziej przekonujesz mnie do pentium tak mnie kusi fsb800 i HT ze … ale tu osobny aspekt cena :frowning: dzieki za naprowadzenie mnie na dane podzespoly napewno te wiedze wykorzystam ale coraz bardziej przerazaja mnie koszta rowniez zwiazane z nowym zasilaczem (trzeba bedzie kombinowac sprzedac stary na gwarancji sprzedac dimmy no i mojego durona 800 :smiley: ) ciagle chetnie wyslucham jakis porad oraz poszperam troche sam po testach i jak znajde cos interesujacego spróbuje napisac i sie z toba skonsultowac

dzieki za pomoc :!: :!: :!: :smiley:

o co chodzi z cl w pamieciach ram ?? 2 2,5 3 ??

o co chodzi z Dual Channel DDR na plytach głównych czy warto wstawic dwie 256 czy jedna 512

No i przy okazji odswiezam temat naprawde musze cos zlozyc

Pamięci zawsze lepiej chodza w dualu.

Ale teraz sprawdę mówiąc jest głupotą

kupować 2x256. Sam się nad tym zastanawiałem

ale gościu u którego kupowałem ( znajomy - wiec nie naciągacz )

powiedział że nie warto …

I dlatego wziołem 512 i za jakis czas kupię 512 i też będę miał duala.

dual w intelach podnosi wydajność i to sporo sam to odczułem po zmianie z singla

Tylko powiedz mi po co, jezeli i tak jej nawet połowy nie wykorzystujesz według mnie strata kasy . 512 w zupełnosci wystarcza do obecnych wymagań czy to gier czy iinnych programów

Oczywiście mówisz o 2X 512?? Cytat świadczy o czymś innym.

Czy wykorzysta zależy od tego co robi. Do grafiki nawet 1GB czasami jest za mało. :smiley:

PS: Używaj funkcji zmień. :wink:

Co to jest 512 Mb, co to jest 1 GB.

Żeby wszystko dobrz działało z 2x1024MB.

I wtedy wszystko bedzie bardzo ładnie działało …

Przesadziłeś teraz. Takiej potrzeby nie ma. :smiley:

No nie wiem czy przesadziłem.

Jak ktoś lubi całymi dniami siedzieć sobie

czy photoshopie.

Lub zrywa i montuj filmy.

To bedzie na tym miało niebo lepszy komfort pracy…

Tak samo jak z dtp.