Co z Era G1 ? Nadal się opłaca?

Taką oto wiadomość dostałem od Ery:

piszesz żeby pisać, czy masz jakieś argumenty ?

Bo zdanie typu “Pomyśl o Iphone - na pewno jest lepszy” napawa mnie agresją.

Multitouch + przyjemny w obsłudze system = 10/10 jeśli chodzi o obsługę, ekran zawsze reaguje a nie jak przy PDA z WM :wink: no i pisanie SMS jest przyjemne czego nie można powiedzieć o PDA :smiley:

WiFi + Safari + Multitouch + ekran 3,5cala + czujnik położenia + dobry zasięg = 10/10 jeśli chodzi o obsługę internetu :wink:

AppStore + Cydia = masa gier i aplikacji czyli telefon ci się szybko nie znudzi

a nokie z symbianem mają nawigację nokia maps, garmin, tom tom i coś jeszcze, nie wiem czy jest coś na s60v5 :stuck_out_tongue:

Powiem Ci - kwestia przyzwyczajenia. Pisanie SMSów to tak jak na początku z klawiaturą - wkurza cię wszystko - że klawisze są za małe, że litery się nie odróżniają, że klawiatura jest nie alfabetycznie ułożona itp… Ale im więcej piszesz tym szybciej nauczysz jej wygodnie używać. Dlatego w tym wypadku z tobą zgodzić się nie mogę

W pozostałych telefonach masz tak samo - wszystko wygląda identycznie - ekran mam trochę mniejszy, ale dzięki temu telefon nie jest cegłą…

Do Windows Mobile masz tysiące aplikacji. Dużą zaletą jest to, że duża większość jest za darmo. W AppStore masz aplikacje, ale za te lepsze trzeba płacić.

Po za tym legalnie instalować możesz tylko te aplikacje na które zgodzi się Apple i znalazły się w AppStore. Niedawny przykład Skype pokazuje, że Apple nie kieruje się dobrem użytkownika a interesem swoim i swoich partnerów…

Zaraz napiszesz: “Można zrobić Jailbreak” - można ale w tym wypadku tracisz gwarancję. Dodatkowo wiele aplikacji w Iphone to programy szpiegujące dlatego nie wiem czy warto to robić…

tu się nie zgodzę, w WM masz bardzo dużo płatnych, głównie te lepsze są płatne no ale w polsce to wszyscy myślą że wszystko darmowe a dopisek Cracked to tak dla wyglądu :stuck_out_tongue: w iPhone jest podobna sytuacja, też można mieć płatne aplikacje za darmo :wink: no i w WM masz tysiące aplikacji a samo AppStore ma 85 tysięcy i rośnie :wink: jak ja miałem iPhone to było “zaledwie” 30 tys :stuck_out_tongue:

przyzwyczajanie się nie trwało nawet dnia… klawisze się nie mylą i łatwo nacisnąć, nie paznokciem ale palcem (ale nie miałeś WM więc nie wiesz :stuck_out_tongue: )

fajnie, powiększ mi stronkę tak jak w iPhone na jakimś innym telefonie… tylko telefony z androidem mają jeszcze multitouch z tego co wiem ale i tak nie wykorzystują tej technologii i nie jest to takie jak w iPhone

po wgraniu softa od nowa z iTunes znika ci JB i możesz oddać na gwarancję… a kto ci powiedział że aplikacje w iPhone szpiegują?

kup telefon z WM, użeraj się z nim ok 1-2 miesiące i się przesiądź na iPhone i zobaczysz o co mi chodzi :wink:

Wcale nie. Do Iphone jest dużo aplikacji ale płatnych - ja już zapłaciłem 1800 złotych za telefon i nie będę jeszcze płacił za aplikacje…

Kupiłem niedawno HTC Toutch Diamont 2 z Windows Mobile na pokładzie. Jakie jest moje zdanie o tym systemie? - to mój pierwszy Smartfon, więc dopiero go poznaje - zobacz moje dawne posty na forum. Systemik bardzo przyjemny, tylko w większości trzeba obsługiwać rysikiem. No ale ma to zmienić aktualizacja z Windows Mobile 6.1 na Windows Mobile 6.5 - tylko czekam na oficjalną wersję od HTC (zainstalował bym nieoficjalną, ale to mój pierwszy smartfon i po prostu boję się instalować nieoficjalny soft.)

Pomimo tego jestem zadowolony. Dlaczego?

Bo po pierwsze był tani (oczywiście w porównaniu za Iphone) - bo za 1800 złotych kupiłem NOWY telefon bez simlocka, z kartą pamięci 16GB, 24 miesięczną gwarancją na telefon i 60 miesięczną na kartę pamięci. W tej cenie kupiłbym używanego Iphone 3GS z simlockiem na erę, lub orange, którego musiałbym zlikwidować instalując nieoryginalny dodatek. A to mnie nie interesuje. Dodatkowo mogę instalować zupełnie legalnie aplikacje skąd chce i jakie chce. Mi Apple nie dyktuje jakich aplikacji używać - sam wybieram te najlepsze i te których mi najbardziej potrzeba… To duża zaleta kolego…

Dlatego według mnie HTC jest dużo lepszy od Iphone…:slight_smile:

Nie wiem jak to jest w innych telefonach, ale w moich HTC mam bardzo fajny suwaczek w którym bez problemu przybliżam i oddalam strony. Dodatkowo wystarczy, że kliknę na miejscu które chcę powiększyć a ono od razu się powiększa…

suwak nie jest tak samo wygodny… wiem bo miałem Operę i to wygodne nie było :stuck_out_tongue:

no i palcem ciężko obsługiwać na fonach z WM

nie miałeś iPhone i tyle :wink: o to się dyskutować nie będziemy…

iPhone 3G 16GB nówka to wydatek 1700zł z tego co wiem… a simlock się ściągał sam przez iTunes :stuck_out_tongue:

bez sensu, jak ja bym się za każdym razem bał coś w telefonie robić to moja wiedza wynosiłaby zero! :wink:

otóż to :wink:

A co do Androida:

HTC Hero ma Multitoucha.

Więc nie wiem, po co komuś iPhone, jeżeli HTC Hero ma to wszystko, co 3GS (no może oprócz Voice Control, ale to zupełnie zbędna funkcja).

Oczywiście, aplikacji jest więcej w iPhonie, ale z biegiem czasu dostrzegam coraz więcej wad w tym urządzeniu…

wiem, Magic też ma… ale czy przeglądanie internetu jest na tym samym poziomie? no właśnie…

Hero nie ma iPhone OS tylko Android…

fanboy HTC :x

No i ? Otwarty system, bardziej rozbudowany. Za iPhone przemawia tylko nieco większa szybkość, ale w wypadku Hero to wina procka firmy Qualcomm :x

Jest, nawet na wyższym. Na razie jest tylko Flash 9, ale już na początku 2010 ma być pełny Flash 10. A co u iPhone’a ? Cicho…

P.S. Wszystkie fony z Androidem mają multi-toucha, a Hero ma od razu po rozpakowaniu, podczas gdy inne mają go dopiero po rootowaniu.

Nie. Ty mi bardziej wyglądasz na fanboya Apple. A tak stanowczo popieram ten telefon, gdyż to Android z kilkoma funkcjami więcej dzięki HTC… Po za tym jest to Linux, którego szczerze popieram.

Linuxy były od dawna na telefonach, a z resztą linuxy na PC są dobre ale jak się przy nich pogrzebie :stuck_out_tongue:

tu nie chodzi o flashe czy jakieś pkt w ACID (bo i tak iPhone ma ich sporo) ale o wygodę!

I to jedna z ich zalet. Można dopasować wszystko pod siebie, czego iPhonowi brak.

Jest wygodnie, chociaż chyba trochę wolniej przez flasha. Ale dzięki temu można wejść na wiele stron, na które iPhone nie może (np.: Cinema City). I kolejną zaletą dla mnie jest wyświetlanie opcji po wciśnięciu Menu. Po co mają miejsce zabierać ?

Ja jednak z androida zrezygnowałem. Okazał się być nijaką rewolucją i na razie nie wygląda na to, że się to zmieni. Pamiętaj, że jeśli dziś kupisz G1 z softem 1.6 to nie zainstalujesz na niej już softu 2.0 - który ma być o wiele lepszy. Tak więc ja bym się zastanowił jeszcze raz, zanim kupiłbym ten telefon.

Jest dobrym systemem, z małymi wadami, nie rewolucją.

A G1 brałbym tylko w przypadku braku innych, ciekawych opcji → G1 to słabe wykonanie i słabe komponenty. Aparat też jest poniżej oczekiwań…