Co z tego wybrać?

Mam coś takiego ale ściągam po raz 1 jakiegokolwiek Linuxa i nie wiem które wybrać. Wygląda to tak:

6a18c2224341233d.jpg

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=127617

najważniejsze żebyś ściągnął pierwszą płytę.

bionicman podał linka w którym właśnie na ostatnie interesujące mnie pytanie nie ma odpoiwedzi. Jak ktos może to o nią poproszę, bo nie wiem od czego zacząć.

ps. bardziej polecacie aurox czy mandriva??

Mandriva 2007 wg mnie jest lepsza

Ok, ale tam jest taki plik mający 4,4 GB zaś płyta jak wiadomo ma 4,38 zmieści mi sie to na standardową płytę?? Bo jak nie to dziękuje dzień ściągania na nic. Tutaj link do tego

zmiesci sie

Czy pobrana stąd Mandriva jest DVD jak w nazwie czy to jest do instalki na dysku tradycyjnym??

Druga sprawa: czy stamtąd trzeba pobrać tylko ten największy ponad 4 gigowy plik czy jeszcze coś?? Wiem, że niektóre z nich to sumy kontrolne, ale czy wszystkie?? Poproszę o objaśnienie tych rozszerzeń.

mandriva-free-2007-DVD.iso to obraz płyty DVD, wypalasz na płytę DVD i instalujesz na dysk. Co rozumiesz pod pojęciem dysk tradycyjny? ;]

Wystarczy pobrać tylko obraz iso.

No właśnie - dysk tradycyjny to dysk twardy. Więc jak, ta mandriva to nie jest takie uruchamiane z płyty?? JA poszukuję czegoś takiego, co byłoby uruchamiane z płyty, nic instalowanego na dysku. Czy te mandrivy, Ubuntu, auroxy itp itd to są właśnie takie?? Jak nie to jakie są z płyty uruchamiane?? Chodzi mi, żeby była jasność o takie co uruchamia się z płyty i wrzucane są do RAMu a po restarcie kompa nie ma śladu w kompie.

Trzeba było na początku pisać, że potrzebujesz uruchamianej z płyty :wink: Oczywiście jest taka mandriva. Ściągnij mandrivę ONE na jednej płycie.