Co z wygodnym katalogiem programów dla Linuxa i OS X?

Zacznę od prostego pytania, które samo się nasuwa. Ile płaci Microsoft i czy jest aż tak źle ze środkami na dobreprogramy.pl, że te mniej popularne platformy są pomijane na głównej?

 

Nie było mnie tutaj przez jakiś czas z różnych powodów, ale te kilka tygodni stają się całą wiecznością, patrząc na to co tutaj się stało. Wchodzę na główną, widzę listy z najnowszymi aktualizacjami, najpopularniejsze, ale nie widzę jakiegoś buttona do zmiany platformy. OK, myślę i może zmiana user agenta w przeglądarce coś pomoże - oczywiście nic z tych rzeczy. Wchodzę w zakładkę programy i własnym oczom nie wierzę. Podział na Windows, Android, wkrótce iOS i Windows Phone. Gdzie się podział Linux i Mac?! Dlaczego postawiono na platformy mobilne kosztem czegoś, co tak mocno mi się kojarzy z dobreprogramy.pl? Programy dla innych platform można znaleźć po głębszym przeszukaniu, ale o wygodzie nie może być mowy, tym bardziej dla laika.

Gdy wchodzę np. na http://www.dobreprogramy.pl/NoweWersje,Windows.html i wybieram system w rozwijanym menu to fajnie gdyby zmieniał się też adres www, żebym mógł sobie to chociaż zapisać do zakładek, a tak mając Maca lub Linuxa, czuję się jak jakiś archaiczny użytkownik Win 98 którym nie należy się przejmować.

Ten podział na równych i równiejszych jest już ostateczny, nic się nie zmieni, nie ma na to szans?

 

Teraz używam OS X, ale odwiedzam portal od lat i wiele razy moje przygody z różnymi dystrybucjami Linuksa były przeplatane na tym portalu w poszukiwaniu przydatnych programów czy po prostu śledzenia nowości. DP od początku wspierało wolne oprogramowanie i to tym bardziej boli. Nic nie mam przeciwko Microsoftowi, ale trochę tego za dużo.

Już ten “problem” był omawiany. Są wersje na linuksa przy linkach instalacji programów (o ile program ma wersję na linuksa).

 

Tylko że ja na przykład i tak nigdy niczego nie instalowałem z DP bo od tego mam rezpozytoria. To nie windows że wszystko musisz pobierać ze stron www :slight_smile:

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/452757-oprogramowanie-na-linuksa/