Co z wygodnym katalogiem programów dla Linuxa i OS X?


(kamilcyk) #1

Zacznę od prostego pytania, które samo się nasuwa. Ile płaci Microsoft i czy jest aż tak źle ze środkami na dobreprogramy.pl, że te mniej popularne platformy są pomijane na głównej?

 

Nie było mnie tutaj przez jakiś czas z różnych powodów, ale te kilka tygodni stają się całą wiecznością, patrząc na to co tutaj się stało. Wchodzę na główną, widzę listy z najnowszymi aktualizacjami, najpopularniejsze, ale nie widzę jakiegoś buttona do zmiany platformy. OK, myślę i może zmiana user agenta w przeglądarce coś pomoże - oczywiście nic z tych rzeczy. Wchodzę w zakładkę programy i własnym oczom nie wierzę. Podział na Windows, Android, wkrótce iOS i Windows Phone. Gdzie się podział Linux i Mac?! Dlaczego postawiono na platformy mobilne kosztem czegoś, co tak mocno mi się kojarzy z dobreprogramy.pl? Programy dla innych platform można znaleźć po głębszym przeszukaniu, ale o wygodzie nie może być mowy, tym bardziej dla laika.

Gdy wchodzę np. na http://www.dobreprogramy.pl/NoweWersje,Windows.html i wybieram system w rozwijanym menu to fajnie gdyby zmieniał się też adres www, żebym mógł sobie to chociaż zapisać do zakładek, a tak mając Maca lub Linuxa, czuję się jak jakiś archaiczny użytkownik Win 98 którym nie należy się przejmować.

Ten podział na równych i równiejszych jest już ostateczny, nic się nie zmieni, nie ma na to szans?

 

Teraz używam OS X, ale odwiedzam portal od lat i wiele razy moje przygody z różnymi dystrybucjami Linuksa były przeplatane na tym portalu w poszukiwaniu przydatnych programów czy po prostu śledzenia nowości. DP od początku wspierało wolne oprogramowanie i to tym bardziej boli. Nic nie mam przeciwko Microsoftowi, ale trochę tego za dużo.


(Achcik) #2

Już ten "problem" był omawiany. Są wersje na linuksa przy linkach instalacji programów (o ile program ma wersję na linuksa).

 

Tylko że ja na przykład i tak nigdy niczego nie instalowałem z DP bo od tego mam rezpozytoria. To nie windows że wszystko musisz pobierać ze stron www :slight_smile:


#3

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/452757-oprogramowanie-na-linuksa/