Co zajmuje tyle miejsca

Mam problem z miejscem w pamięci wewnętrznej telefonu Xperia M4 Aqua. Mam 8GB pamięci wew. z czego 4,03GB zajmuje system Android, równe 2GB aplikacje i parę setek KB inne śmieci typu zdjęcia i filmy, których nie ma. Inne zajmuje 15MB. To wychodzi około 6GB. Jednak zajęte jest aż 7,25GB. Co zajmuje tyle miejsca i jak to usunąć? Ccleaner nic nie wykrył, chciał czyścić tylko 6MB. To co dało się przenieść przeniosłam na kartę SD

Clean Master wyczyści , może masz jakieś niepotrzebne Aplikacje lub gry ?

Nie, wszystko co niepotrzebne to pousuwalam, a to co się dało to przesłałam na kartę SD, która ma jeszcze 6GB wolnego

A clean master usunął 300MB jednak nadal jest to coś, co zajmuje tyle miejsca

a prubowałeś zresetować telefon
( Ustawienia Fabryczne)

Mam dość dużo do stracenia. Warto?

jeżeli chodzi o zdjęcia możesz je zkopiować na komputer a później znowu do telefonu dać . Jak chcesz więcej miejsca to radze sprubować

Tylko, że ja właśnie nie mam żadnych zdjęć.

to na czym ci tak zależy by nie przywracać :slight_smile: ?

Głównie historie wyszukiwań paru aplikacji. Nie pytaj

to nie możesz sobie tego gdzieś zapisać ? Jak Ci tak na tym zależy ja bym gdzieś zapisał i zrobił Ustawienia Fabryczne

No dobra, chyba nie mam wyjścia, bo usunęłam ok 300MB aplikacji, a miejsca jest zajęte tyle samo.

A nie stracę przez to gwarancji czy coś? Jestem zielona w tych tematach.

Nie, przywracanie do ustawień fabrycznych nie powoduje utraty gwarancji, tylko np. jak wgrywasz nowe oprogramowanie.
Chyba , że Rotowałeś

Nie, właśnie nie chce roota, bo traci się gwarancję, jednak nie ukrywam, że bardzo by mi pomogł.

spokojnie jak dasz do ustawień fabrycznych to nie stracisz gwarancji :slight_smile: śmiało możesz dać do fabrycznych :wink:

A jeszcze jedno pytanie, jeśli mam jakieś dane na karcie SD, to nic mi się nie usunie?

ustawienia fabryczne nic nie usuwają z sd

Właśnie zrobiłam reset, wszystko ok, tylko że nie mogę przenieść niczego na kartę SD, pisz, że nie ma miejsca a. Jest wolne jakieś 6GB co robić

jak to piszę , że nie ma miejsca a jest 6 gb to ? chyba ,że to co chcesz przenieść zajmuję więcej niż 6 gb